Mastürbasyon nasıl bırakılır?

• Konuyu başlatan ANGUSS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 79
  • Görüntüleme 12B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam 1 buçuk saat önce hallettim işi bir daha da yapmayacağım inşallah. Gelişmeleri yazarım buraya.
Yapmayın hocam zaten anlattıklarınıza göre de.

Bırakamazsın boşuna zorlama. Bıraktım sanarsın 1 hafta yapmazsın sonra bir şey görürsün yapmadan seni rahat bırakmaz.
Aklına düştükten sonra tek çare çekmektir.
Ha ama gerçekten bırakmak istiyorsan tek çaresi hiçbir uyaran olmayacak seni internete girmeyeceksin etrafta kızlara bakmayacaksın.

Kendinize uğraşlar ve hobiler edinmeye çalışın. Boşta kaldıkça isteğiniz uyanır. Mesela oyun oynanabilir, müzikle ilgilenilebilir biraz da ilgi alanınıza kalmış bir durum.

Stresli bir yaşamınız varsa da vücut bir nebze olsun rahatlık ister, normaldir. Bildiğim kadarıyla haftada 1-2 kez yapılmasında sakınca yok hatta sağlık açısından yararı bile var. %100 emin değilim ufak çapta bir araştırma ile öğrenebilirsiniz.

Arkadaşlar yaklaşık 1 yıl 3 aydır mastürbasyon yapıyorum. Temmuz 2022 gibi 5 vakit namaza başladım. Yaşım 16. Namaza başlayınca küfürü azalttım iyilik yapmaya başladım. Kötü alışkanlıkları bıraktım ama bu lanet mastürbasyonu bırakamadım. O kadar güzel kızlar var ki videolarda onlar aklıma kazınmış. Namazda olsam bile birden o güzel kız aklıma geliyor namazdan sonra yapıyorum. Mesela evde babam uyanık şu an gidip gusül de alamıyorum. 1 saattir cünübüm. Yarın sabah 7 gibi buz gibi suyla gusül almaya çalışacağım gizli bir şekilde. Başlamadan önce çok istekli oluyorum. Çektikten sonra "neden yaptım, keşke yapmasaydım elime ne geçti" diyorum. Ama aklıma geldiği zaman bu sefer yapmayacağım dediğim zaman sanki o günüm çok kötü geçecekmiş gün boyunca aklıma 31 çekmek olacak gibi düşünceler geliyor. Yani her türlü yapmak zorunda kalıyorum. Aktif hayatım var asosyal değilim. Saat 8'de okula gidiyorum. Saat 17'de geliyorum. 17:30-18:00 gibi spora gidiyorum akşam 8 gibi geri geliyorum ders çalışıp yatıyorum. Bırakmak için Allah'a bile söz verdim ama sözümü 1 hafta tutabildim sonradan daha da arttı alışkanlık. Namaz sonu dua ediyorum hala bırakamıyorum.

Ve namaza az kala yaptığım zaman gusül aldığımda hala çeşme akmaya devam ediyor. Abdest alıp namaza geçsem bile oradan gelmeye devam ettiği için abdestim bozuluyor. 1-2 saat bekliyorum o zaman da namaz kazaya kalıyor.
Dopamin verilen şeylerin bırakılması zordur, hele vücutla ilgiliyse en zor bırakma yöntemlerinden birisi, genellikle anksiye ve depresyon tarzı rahatsızlıklarda görülür. Bir psikiyatristten yardım alarak ancak.

Dostum 29 yaşına gireceğim. Sevgilim de var ama halen yapıyorum. Bırakılmıyor uğraşma boşuna. 2005 yılında başladım düşün artık inan bırakmak istesem bile maksimum bir ay dayanırım. Asker de 3 hafta çekmedim sonrasında ne oldu tahmin ediyorsun dimi. :)

Ünlüler kayıtı diyor yani gidip onlara bakıp azıyor mu?

Hocam Instagram keşfet Full kızlarla dolu bıktım artık kaslı erkek fotoğrafları beğeniyorum ana sayfam düzelsin diye. Şu an az da olsa düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı