15 yaşında nerede çalışabilirim?

KremJanti

Hectopat
15 yaşindayim ve 1 ay boyunca çalişmak istiyorum kendime PC toplayacağım. Fakat nereden başlasam bilemiyorum tanidik da yok gireyim. İyi İngilizcem vardir.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi İngilizce biliyorum diyorsun. Turistlik yerlerde çalışabilirsin. Kuyumcu, garsonluk gibi. İstanbul'da oturuyorsan Kapalı Çarşı içindeki iş yerleri uygun olabilir. Dediğim gibi kuyumculara sor, iyi İngilizce konuştuğunu söyle.

Tanıdık olmadan bir işe girmen pek mümkün değil. Tanıdığın olmadan olmaz. Ailene söyle, çevrelere baksınlar. Mesela babanın arkadaşı bir iş biliyordur. Bu devirde koca adamlar iş bulamıyor, sizin bulmanız çok daha zor olacaktır. O yüzden ailenizle konuşun çevreye bir baksınlar.
Kapalı Çarşı içindeki iş yerleri uygun olabilir.
Kapalı Çarşı ölmüş durumda. Yaklaşık 3 ay önce gittik çoğu dükkan kapalı. Orası eskisi gibi değil artık.

Tanıdık olmadan bir işe girmen pek mümkün değil. Tanıdığın olmadan olmaz. Ailene söyle, çevrelere baksınlar. Mesela babanın arkadaşı bir iş biliyordur. Bu devirde koca adamlar iş bulamıyor, sizin bulmanız çok daha zor olacaktır. O yüzden ailenizle konuşun çevreye bir baksınlar.

Kapalı Çarşı ölmüş durumda. Yaklaşık 3 ay önce gittik çoğu dükkan kapalı. Orası eskisi gibi değil artık.
Bende 2-3 ay önce gittim yürümek bayağı zordu o yüzden.

Bende 2-3 ay önce gittim yürümek bayağı zordu o yüzden.
Biz gittiğimizde boş görünce baya şaşırdık. Hatta arkadaşlarım fotoğraf bile çekti. Arkadaşlarımdan fotoğrafı istedim fakat köyde oldukları için fotoğrafın yüklenmesi pek mümkün değil. Akşama doğru atacaklarını söyledi. Bir sürü fotoğraf çektiler de artık ne kadar fotoğraf atarsa buraya bırakırım.

Ha şu an bir fotoğraf geldi. Görseniz açık dükkandan çok kapalı dükkan vardı.
IMG-20190711-WA0001.jpg

@20 Percent sanmıyorum. Çünkü onun dışında ve çevresinde olan dükkanlar açıktı. Saati hatırlamıyorum. Uzun zaman geçti.

Son düzenleme:
Ben o yaşlarda büyük restoranlarda komilik yapıyordum. Bana babam buluyordu, sadece görüşmeye gidiyordum. Tanıdık olmadan da eskiden bulunuyordu çünkü eskiden işsizlik bu kadar tavan değildi. Yaz sezonu öğrencilere ihtiyacı oluyordu işyerlerin.

Normal adamdan farksız çalıştırdıkları için de asgari ücretimi alıyordum. Bir tek sigorta olmuyordu, o da normal zaten yaş itibari ile.

Tanıdık bir mekan varsa, ne olursa olsun ailenden birine söyle konuşsun. Küçük bir yer ise sadece maaşta sıkıntı olur, artık ne kadar kazanmak istersin bilemeyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı