Bütçe
16000

Berke Muhammet

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda bir laptop satın almayı düşünüyorum. Kafamdaki bütçeme uygun, arasında kararsız kaldığım birkaç laptopu listeledim. Laptoplardaki parçalar hemen hemen aynı fakat markaları hakkında tecrübem olmadığı için sizlere danışmak istedim. Hangi sistemi almam gerektiğini veya başka önerebileceğiniz sistemleri paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abra'yı o listeden silmekle kendine iyi iyiliği yaparsın baştan söyleyeyim, kasa sorunu kronik olan bir seri, birkaç tane daha sorunu var da aklıma gelmiyor.

Acer'ın o modelinde de kronik sorunlar var, hatta geçen bir konuda bir dostumuz kimsenin almaması için uzun uzun incelemişti.

HP Pavilion ve Casper öneririm o listeden ancak mutlaka RAM yükseltmesi öneririm.

Abra'yı o listeden silmekle kendine iyi iyiliği yaparsın baştan söyleyeyim, kasa sorunu kronik olan bir seri, birkaç tane daha sorunu var da aklıma gelmiyor.

Acer'ın o modelinde de kronik sorunlar var, hatta geçen bir konuda bir dostumuz kimsenin almaması için uzun uzun incelemişti.

HP Pavilion ve Casper öneririm o listeden ancak mutlaka RAM yükseltmesi öneririm.
Monster onermeyip Casper önermek manidar olmuş 🤦‍♂️.

HP Ti olmasına rağmen W düşük olduğu için düz 3050'ye denk değil mi hocam? (Bilgiler için teşekkürler bu arada.)

Evet hocam, 60W var Acer'de 75 birnevi denkler. Yukarıda Türkçeyi katlettiğimi fark ettim.

Listenizdeki acer amazon indirimlerinde 14.5K alırsanız ordan almanızı öneririm ancak testlerde 11400h olan modelinin daha performanslı ve daha az ısındığı gözüküyor. İsterseniz 15K ya i5'li versiyonuna da bakabilirsiniz.

HP Pavilion pişman etmez ama RAM en az 16 GB ve çift kanal olmalı.

HP Pavilion aldığım zaman içine uzun vadede ek olarak 8 GB eklemem mümkün müdür kanal yapısı buna müsait mi? Yoksa içinde 2x4 mü var? Teşekkürler.

HP Paviliyon almayı düşünüyorum, Casper hakkında çok şikayet duydum. Bu laptop üzerinde ram yükseltmem mümkün mü ? içindeki 8gb ram'i çıkarmadan. Teşekkürler.

Clevo onermeyip Clevo önermek. HP veya Acer'den birini tercih edin, denkler.

HP almayı düşünüyorum, Sizce bu seride ısınma sorunu yaşar mıyım? Ve RAM eksikliği büyük sorun yaratır mı? Bu ürün muadillerine göre daha uygun fiyatlı olduğu için kafamada soru işaretleri bıraktı, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Hp Ti olmasına rağmen W düşük olduğu için düz 3050'ye denk değil mi hocam? (Bilgiler için teşekkürler bu arada.)
İki laptop da neredeyse tamamen denk fakat markalardaki kronik sorunlara baktığımızda sizce hangisini almak daha mantıklı olur ? Ben çok eski bir hp pavilion ürününe sahibim ve o zamandan beri çoğu laptopunda ısınma ve fan sesi problemi vardı şuanda halen varmı bilmediğim için size danıştım, teşekkürler.

Son düzenleme:
HP Pavilion aldığım zaman içine uzun vadede ek olarak 8 GB eklemem mümkün müdür kanal yapısı buna müsait mi? Yoksa içinde 2x4 mü var? Teşekkürler.

HP Paviliyon almayı düşünüyorum, Casper hakkında çok şikayet duydum. Bu laptop üzerinde RAM yükseltmem mümkün mü? İçindeki 8 GB RAM'i çıkarmadan. Teşekkürler.

HP almayı düşünüyorum, Sizce bu seride ısınma sorunu yaşar mıyım? Ve RAM eksikliği büyük sorun yaratır mı? Bu ürün muadillerine göre daha uygun fiyatlı olduğu için kafamada soru işaretleri bıraktı, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

İki laptop da neredeyse tamamen denk fakat markalardaki kronik sorunlara baktığımızda sizce hangisini almak daha mantıklı olur? Ben çok eski bir HP Pavilion ürününe sahibim ve o zamandan beri çoğu laptopunda ısınma ve fan sesi problemi vardı şu anda halen var mı bilmediğim için size danıştım, teşekkürler.

Fazla bir ısınma sorunu yasamazsiniz, RAM'i 4x2.

Yeni konular

Geri
Yukarı