16 GB RAM VS 24 GB RAM

CanYksl

Hectopat
Daha fazla  
Elimde kullanmadığım Corsair 2400 MHz RAM var. 16 GB(8x2) 3000 MHz XPG marka RAM kullanmaktayım.Corsair RAM'i takıp 24 GB yaparsam oyun performansını ne kadar etkiler. (PUBG, CS:GO, Rainbow sıx).

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde kullanmadığım Corsair 2400 MHz RAM var. 16 GB(8x2) 3000 MHz XPG marka RAM kullanmaktayım.Corsair RAM'i takıp 24 GB yaparsam oyun performansını ne kadar etkiler. (PUBG, CS:GO, Rainbow sıx).
Performansınızı kötü etkiler. Bilgisayarınız en düşük RAM hızını kullanır, yani 3000 MHz'den 2400MHz'ye düşecek RAM hızınız. 16GB'yı doldurmuyorsanız kesinlikle ters tepecek bir durum bu.

Performansınızı kötü etkiler. Bilgisayarınız en düşük RAM hızını kullanır, yani 3000 MHz'den 2400MHz'ye düşecek RAM hızınız. 16GB'yı doldurmuyorsanız kesinlikle ters tepecek bir durum bu.
Bir de "Dual Channel" durumu var ki bu performansı çok daha dibe çeker. Zaten 16GB doldurabilen oyun yok.

Sisteminizde ne kadar RAM olursa olsun sistem sadece ihtiyacı kadarını kullanır. Ayrıca performansınızı olumsuz etkiler RAM frekansınız düştüğü için.

Bir de "Dual Channel" durumu var ki bu performansı çok daha dibe çeker. Zaten 16GB doldurabilen oyun yok.

Hatta en önemli ayrıntı bu ''Dual Channel''. CS:GO ve PUBG'de performans düşüşü yaşaman muhtemel.

Neredeyse hiç etkilemez. Render gibi işlerde ihtiyaç var o kadar RAM e.
Anladım çok teşekkür ederim bilgilerin için.
Hem Dual Channel bozulur hem de tüm bellekler 2400MHz hızında çalışır. Bu da oyun performansını arttırmak yerine ciddi oranda düşürür. Takmanı tavsiye etmem.
Teşşekür ederim.
Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

Yanlış Bilgilendirme
Bilmeyenler işe yaramaz falan demesin ben 4 GB'ken oyunlar kasıyordu 8 GB yaptım 15 FPS'den 60 - 70'lere çıktı o kadar diyorum MHz'den kurtarıyorsa 24 GB yap hangisinin MHz'si daha çok anlamadım ama 24 GB yapmanı öneririm oyunlarda bayağı artış sağlar. Overclock ile MHz'leri 3000 yapabilirsin anakartın 2400 destekliyorsa.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı