16 yaşında 1.72 boy 55 kg birisi spora başlamalı mı?

Fluken0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba başlıktata yazdığım gibi spora başlamak istiyorum 16 yaşındayım 1.72 boy 55kg'm var. Kilomun sporla birlikte daha kolay yükseltebileceğimi söylüyorlar. Ne düşünüyorsunuz başlamalıyım? Başlarsam ne yapmalıyım? Spor hocaları yardımcı olur mu? Ekstra ücret çıkar mı spor hocaları için?

Kiloyu zamanla illa alırsın, spora başlayarak ve en önemlisi de beslenmene dikkat ederek daha iyi bir vücudun olur. Özel hocaya gerek olduğunu sanmıyorum sadece fitness yeter bence.

Bire bir antrenman olsun sürekli başımda dursun dersen ekstra ücret çıkar. Onun dışında ilk defa başladığın için yardımcı olurlar hareketler, program vs. başlamak istiyorsan da başla artık şüphen olmasın kafanda engelleyen bir durum yoksa 16 yaşına geldin.

Hoca moca salla, internetten araştır kendin öğren. Piyasada hocayım diyenlerin 4'te 1'i patates.

Hoca moca salla, internetten araştır kendin öğren. Piyasada hocayım diyenlerin 4'te 1'i patates.
4'te 3'ü patates diyelim biz ona.Herkes fitness antrenörü olmuş zaten bir cahil ben kalmışım 😀.Onun haricinde dediğiniz gibi internetteki düzgün kanallara bakarsa çok daha iyi olur.

Geri
Yukarı