16 yaşında çalışmak

Kaç saat çalışıyor peki ve çalışma saat aralığını yazar mısın?

Pardon hocam mesajı görmemişim. Saatlik bir ücret değil. Günlük geliyor alıyor 50 TL. Bazen iş gece 11'e kadar sürüyor. O zaman 70 TL veriyoruz maaş olarak. Normalde saat 7-5 arası bitiyor işi. Ama işimiz tempolu geçiyor.

Hocam yevmiyeye bulaşmayın. Yaşınız resmi olarak çalışmaya ve asgari ücret almaya uygun. Sadece ailenizin birkaç evrak hazırlaması lazım. Bu sayede hem aylık 1000 ₺ civarı ücret yerine asgari maaş alırsınız hem de erkenden sigorta girişiniz olur.
Asgari ücret alacağım bir yere girebileceğimi düşünmüyorum. Çünkü bu paraya iş bulamayan adamlar var. Büyük birisi varken küçük birini alacaklarını pek sanmıyorum.
Bu yüzden yevmiyeli işlere girmeyi düşünüyorum.

Fırına girersen tahminimce epey para alırsın günlük 70-80 gibi( o çalışmaya çok az ancak seninki günü kurtarmak) Bir garson olursan yine aynı şekilde hatta yerine göre 100'e de çıkabilir. Kuaföre girme çünkü iş bilmiyorsun en fazla 50 verirler bence. Yine de sor soruştur.

Fırına girersen tahminimce epey para alırsın günlük 70-80 gibi( o çalışmaya çok az ancak seninki günü kurtarmak) Bir garson olursan yine aynı şekilde hatta yerine göre 100'e de çıkabilir. Kuaföre girme çünkü iş bilmiyorsun en fazla 50 verirler bence. Yine de sor soruştur.
Fırın dediğin pide salonuysa bulaşık yıkama garsonluk ve evlere teslimat gibi işler yaptırırlar ha eğer ekmek fırınlarından bahsediyorsan evlere bakkallara ekmek teslimatı yaptırırlar doğru muyum?

Fırın dediğin pide salonuysa bulaşık yıkama garsonluk ve evlere teslimat gibi işler yaptırırlar ha eğer ekmek fırınlarından bahsediyorsan evlere bakkallara ekmek teslimatı yaptırırlar doğru muyum?
Muhtemelen ancak arkadaşlarımdan ortalama üstü kazandıklarını biliyorum. Mesela bir arkadaşım kentin merkezindeki bir lokantada günlük 100'den fazla kazanıyor. Yer Erzurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı