16 Yaşında İlaç Yutamamak

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
Neden bilmiyorum ama mesela en küçük ağrı kesicileri içmeye çalışsam bile yutamıyorum, olmuyor. Kendi irademle o hapı boğazımdan aşağı gönderemiyorum, dilimin arkasına koyup suyu içiyorum ama gitmiyor. Yani kusacak gibi oluyorum ve hapı tükürmek zorunda kalıyorum. Siz yapabiliyor musunuz? Şu ana kadar sürekli şurup kullandım, cidden çok zor hap yutmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende,Küçük yaşlarda gittiğim doktor bize hap vermişti fakat benim için büyüktü o zamandan belli hiç hap yutamıyorum.

Bende yutamıyordum denediğimde hep başarısız olup ilacı çıkarıyordum, bildiğimiz aşağı girmiyordu. En son geçen ay mecbur kaldığımdan alışmaya çalıştım.

Ufak haptı benimkisi, hapı dilinin az gerisine yerleştir sonra bir bardağı tam doldur ve ağzında ilaç yokmuş, haberin yokmuş gibi suyu iç. Bende işe yaradıysa sende de yarar diye düşünüyorum :)

Hap suyun içinde kalsın azcık hatta hapı 2 ye bölsün rahatlıkla içer. Hiç anlamıyorum hapı nasıl yutamıyorsunuz ? 14.5 yaşındayım kocaman antibiyotik hapını rahatlıkla yutuyorum.
Ben şuan yutuyorum eskiden yutamıyordum, ayrıca bazı hapların midede çözünmesi gerekiyor. Her hap kırıp suyun içine atılmaz

Geri
Yukarı