16 yaşında nasıl kilo verilir?

Arkadaşlar selam. 178 boyum 95 kiloyum. Yaşım 16. lise 2 öğrencisiyim. Liseye başladığımdan beri kilom 90-95 arasında. 89 dahi olmadı. Artık durumdan rahatsız olarak kilo vermek istiyorum. Corona çıktığından beri diyet işleri ile uğraşıyorum. Sürekli olarak az yemek yemekler, kalori açıkları, spor veya yürüyüş yapıyorum. Beslenmeme dikkat etmiyorum. Hedefim 80 kilo olmak. Diyet vs hepsini kolaylikla yapabilirim. Yaşadığım yerde fitness salonu yok. Evde sadece toplam 50 kg civarı Z bar var. Dumbell, barfiks çubuğu ve boks torbası, boks eldiveni ipi vs. var. Eskiden 16 kg vermiştim. Şimdi geri aldım tabii. Şimdi nasıl kilo verebilirim veya deri sarkması olur mu? Yüzüm incelir mi? Sizden isteğim fikrinizi almak. Kilo veren abiler, ablalar veya kardeşlerim bütün önerilerinize açığım. Yazacağınız ve vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ederim :)))
Lise 2 178 cm 🤨

Hmm çevrem uzun olduğu için bana kısa geliyor ve kilom olduğu için fazla uzun durmuyorum o yüzdendir şahsen
Yaşadığın yere göre değişiyor, İzmir'de mesela çoğunluk kısa, ama uzun olan da çok uzun oluyor.

Kilo verme zor değildir almak daha zor, yeter ki istikrarlı ol.

İdeal, hatta çoğu kişiye göre uzun.
Hmm çevrem uzun olduğu için bana kısa geliyor ve kilom olduğu için fazla uzun durmuyorum o yüzdendir
Yaşadığın yere göre değişiyor, İzmir'de mesela çoğunluk kısa, ama uzun olan da çok uzun oluyor.

Kilo verme zor değildir almak daha zor, yeter ki istikrarlı ol.
Açıkçası önceki verdiğim kadar azmim yok 4-5 yıla yakındır kilo derdiyle uğraşıyorum ve çok küçüklükten beridir dalga konusu olduğu için sıkıldım ve yoruldum artik

Hmm çevrem uzun olduğu için bana kısa geliyor ve kilom olduğu için fazla uzun durmuyorum o yüzdendir

Açıkçası önceki verdiğim kadar azmim yok 4-5 yıla yakındır kilo derdiyle uğraşıyorum ve çok küçüklükten beridir dalga konusu olduğu için sıkıldım ve yoruldum artik
Elden bırakma, eğer spor salonuna gidebilirsen orada kilo veren insanlar ile tanışırsın, sana en büyük motivasyon kaynağı onlar olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı