16 yaşında nasıl kilo verilir?

Benzer durumdayız hocam 187 boy 95-100 arası.
Spora başlamayı istiyorum maddiyatım yeterli fakat ailemle anlaşamıyorum. Kendim de nereden başlayacağımı bilemiyorum...

Benzer durumdayız hocam 187 boy 95-100 arası.
Spora başlamayı istiyorum maddiyatım yeterli fakat ailemle anlaşamıyorum. Kendim de nereden başlayacağımı bilemiyorum...
Reis bende de aynı sıkıntı aksine spor salonu yok burada ama senin boyun uzun sende benimki gibi durmaz senin 80-85 olman yeter zaten konuyu takip et ordanda bı özet sen çıkar olmazsa ig varsa yaptığım şeyleri bende sana yazarım beraber biseyler hallederiz

Kankam eğer hızlı vereyim diyorsan aşırı kalori açığı ve egzersiz ile 2 hafta içinde bile istediğin kiloya inebilirsin. Mesela ben günde 500 kalori besleniyorum, tabii sen bu kadar abartma ama…

Arkadaşlar selam. 178 boyum 95 kiloyum. Yaşım 16. lise 2 öğrencisiyim. Liseye başladığımdan beri kilom 90-95 arasında. 89 dahi olmadı. Artık durumdan rahatsız olarak kilo vermek istiyorum. Corona çıktığından beri diyet işleri ile uğraşıyorum. Sürekli olarak az yemek yemekler, kalori açıkları, spor veya yürüyüş yapıyorum. Beslenmeme dikkat etmiyorum. Hedefim 80 kilo olmak. Diyet vs hepsini kolaylikla yapabilirim. Yaşadığım yerde fitness salonu yok. Evde sadece toplam 50 kg civarı Z bar var. Dumbell, barfiks çubuğu ve boks torbası, boks eldiveni ipi vs. var. Eskiden 16 kg vermiştim. Şimdi geri aldım tabii. Şimdi nasıl kilo verebilirim veya deri sarkması olur mu? Yüzüm incelir mi? Sizden isteğim fikrinizi almak. Kilo veren abiler, ablalar veya kardeşlerim bütün önerilerinize açığım. Yazacağınız ve vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ederim :)))

Hocam size bir uygulama tavsiyem var yazıyor uygulamasını kullanabilirsiniz.

Calorie Calculator buraya bilgilerini gir. Hesaplaya bas.
Boyle bir tablo çıkar. Orada yazan kaloriye göre diyet yap. Mesela günlük limit 1600 kalori vs.
Senin verilerin için ↓
Screenshot_17.jpg

Kankam eğer hızlı vereyim diyorsan aşırı kalori açığı ve egzersiz ile 2 hafta içinde bile istediğin kiloya inebilirsin. Mesela ben günde 500 kalori besleniyorum, tabii sen bu kadar abartma ama…
Reis hızlı işine girersem sarkma olur diye düşünüyorum o yüzden yavaş yavaş tercihimdir

Hocam size bir uygulama tavsiyem var yazıyor uygulamasını kullanabilirsiniz.
İndiririm hocam teşekkür ederim

Calorie Calculator buraya bilgilerini gir. Hesaplaya bas
Eki Görüntüle 2170542
Boyle bir tablo çıkar. Orada yazan kaloriye göre diyet yap. Mesela günlük limit 1600 kalori vs.
Teşekkür ederim reis hesaplayıp uyarım eyvallah 👑

Geri
Yukarı