1660 Super mining yapilir mi?

İmam Johnson

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba gigabyte 1660 super ile eth mining yapmayı düşünüyorum.Msi afterburner dan ayarları nasıl yapabilirim ? Ekran kartımın ömrünü çok kısaltmak istemiyorum çünkü 4 5 senede bir ekran kartı alıyorum. ömrünu çok kisaltmayacak ama kazim performansını ideal tutacak bir oc ayari soyleyebilirmisiniz. Ortalama günlük kazancim ne kadar.Olur pc yi günlük 10 saat civarı calistiriyorum.Bazen daha fazlada olabiliyor ama en az 9 saat çalistiriyorum hangi havuzu kullanabilirim.Çok fazla mining yapmayacagim. 1 2 ay ortalama ekipman ve monitor alacagim icin ama eger kazancim iyi olursa mininge devam eder yeni ekran kartı alirim.

Son düzenleme:
Mining yapmak istiyorsanız MSI Afterburner önermem. Afterburner daha çok oyunlar performans artırmak istiyorsanız önerebileceğim bir şey. BIOS üzerinden ekran kartınızı overclock yapmanızı tavsiye ederim. Hem mining hızınızın kalıcı olması için BIOS dan ayar yapmak şart diye biliyorum.

Bir diğer sorunuza geçecek olursam 1660 super ile mining yapılır ama kar etmek istiyorsanız ekran kartı en azından günün 15 16 saati mining ile meşgul olmalı.

Mining yapmak istiyorsanız MSI Afterburner önermem. Afterburner daha çok oyunlar performans artırmak istiyorsanız önerebileceğim bir şey. BIOS üzerinden ekran kartınızı overclock yapmanızı tavsiye ederim. Hem mining hızınızın kalıcı olması için BIOS dan ayar yapmak şart diye biliyorum.

Bir diğer sorunuza geçecek olursam 1660 super ile mining yapılır ama kar etmek istiyorsanız ekran kartı en azından günün 15 16 saati mining ile meşgul olmalı.
Peki ayarları stabil 50 ye falan çeksem arkada oyun oynayabilirmiyim

1660Ti ve RX590 ile yapayım dedim ama iki kart da 7/24 çalışsa 1 ayda yine ethermine sitesinden çekebileceğim miktarda ETH birikmiyor. Bu yüzden 2 gün denemeden sonra bıraktım tek kartla biraz daha uzun sürer, değmez.

1660Ti ve RX590 ile yapayım dedim ama iki kart da 7/24 çalışsa 1 ayda yine ethermine sitesinden çekebileceğim miktarda ETH birikmiyor. Bu yüzden 2 gün denemeden sonra bıraktım tek kartla biraz daha uzun sürer, değmez.
Binans veya nicehash kullanmayı düşünüyorum sizce hangisi daha kârlı
Birde 2 gün denesem kartin ömrü çok azalır mi azalırsa ne kadar azalir

Binans veya nicehash kullanmayı düşünüyorum sizce hangisi daha kârlı

Birde 2 gün denesem kartin ömrü çok azalır mi azalırsa ne kadar azalir
2 günden bir şey olmaz yeterli ayarları yaparsan kartın oyunda ısındığından daha az ısınıyor benim Binance hesabım önceden vardı ordan denemiştim tavsiye ederim.

Doğru ayarları nereden bakarak yapabilirim OC ile ilgili pek bir bilgim yok maalesef.

O konu çok geniş ve teknik Technopat'ın rehberlerine gözatın ya da YouTube'da temel ölçüde sadeleştirerek anlatan bir video linki var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı