1660 Super mining yapilir mi?

O konu çok geniş ve teknik Technopat'ın rehberlerine gözatın ya da YouTube'da temel ölçüde sadeleştirerek anlatan bir videor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Satanay reis birde sen cevaplarmisin sorularımı lütfen

1660Ti ve RX590 ile yapayım dedim ama iki kart da 7/24 çalışsa 1 ayda yine ethermine sitesinden çekebileceğim miktarda ETH birikmiyor. Bu yüzden 2 gün denemeden sonra bıraktım tek kartla biraz daha uzun sürer, değmez.
Yanlışın var ve yanlış bilgi veriyorsun. Ben 1660 Süper ile mining yapıyorum Eth hesabıma 14 günde bir geçiyor. Yuvarlak bir hesapla günde 0.00150 Eth kazıyor benim kart ve 14 günde 0,021 Eth yapıyor. Ethermine havuzu 0.01 üzeri Eth biriktirdiğiniz zaman kazıma başladığınız günden itibaren 14 gün sonra Binance hesabınıza atıyor.
Kesin bilmediğiniz konu ile alakalı kesinmiş gibi yorum yaparak insanları yanıltmayın.
Doğru ayarları nereden bakarak yapabilirim OC ile ilgili pek bir bilgim yok maalesef

İlk önce GPU-Z programını aşağıda vereceğim linkten indir.
Daha sonra Programı çalıştır ve aşağıda dikdörtgen ile işaretlediğim bende Micron yazan yerde ne yazıyor onu buradan yaz.

p.JPG

Yanlışın var ve yanlış bilgi veriyorsun. Ben 1660 Süper ile mining yapıyorum Eth hesabıma 14 günde bir geçiyor. Yuvarlak bir hesapla günde 0.00150 Eth kazıyor benim kart ve 14 günde 0,021 Eth yapıyor. Ethermine havuzu 0.01 üzeri Eth biriktirdiğiniz zaman kazıma başladığınız günden itibaren 14 gün sonra Binance hesabınıza atıyor.
Kesin bilmediğiniz konu ile alakalı kesinmiş gibi yorum yaparak insanları yanıltmayın.

Daha sonra Programı çalıştır ve aşağıda dikdörtgen ile işaretlediğim bende Micron yazan yerde ne yazıyor onu buradan yaz.

Eki Görüntüle 960859
Şuanda şehir dışındayım eve dönünce bakip yazacağım

Eki Görüntüle 960859
0.0150 eth yi kaç saat açık bırakarak kaziyorsun

Şuanda şehir dışındayım eve dönünce bakip yazacağım

0.0150 eth yi kaç saat açık bırakarak kaziyorsun
Tabi ki 7/24. Öyle günde 3-5 saat yaparım dersen o zaman uğraşma derim bende. 7/24 yaparak 600 TL getiri sağlıyor. 8 saat bile yaparım dersen ayda kazanacağın 200 TL olur ki oda program tam randımanlı çalışması için devamlılık istiyor. Kes bağla ile bu işler olmaz.

Bugün 12. gün, biriken Eth:

Ekran Alıntısı.JPG

Tabi ki 7/24. Öyle günde 3-5 saat yaparım dersen o zaman uğraşma derim bende. 7/24 yaparak 600 TL getiri sağlıyor. 8 saat bile yaparım dersen ayda kazanacağın 200 TL olur ki oda program tam randımanlı çalışması için devamlılık istiyor. Kes bağla ile bu işler olmaz.
Yaklaşık 14 15 saat civarı kazicaktim birde günde 20 tl siz az kazıyorsunuz sanki ? Ben 1660 super daha fazla kazıyor diye biliyordum yanlışmıyım

Yaklaşık 14 15 saat civarı kazicaktim birde günde 20 tl siz az kazıyorsunuz sanki ? Ben 1660 super daha fazla kazıyor diye biliyordum yanlışmıyım
Birincisi ben elektrik için 100 TL çıktım ikincisi ise Eth fiyatı önemli. Şu anda ayda 800 TL'ye yaklaşır çünkü fiyat çok yüksek. 1 Eth 18.000 TL ye yaklaştı. 14 gün önce 13.000 TL civarıydı. Yani sabit değil, Eth fiyatına endeksli oluyor kazanç.

Eki Görüntüle 960859
Yalnız ben kendi deneyimimi aktardım. Ethermine sitesinde payout için 0.1 Ether olması gerektiği yazıyor 0.01 de nasıl alıyorsun?

1660Ti ve RX590 ile yapayım dedim ama iki kart da 7/24 çalışsa 1 ayda yine ethermine sitesinden çekebileceğim miktarda ETH birikmiyor. Bu yüzden 2 gün denemeden sonra bıraktım tek kartla biraz daha uzun sürer, değmez.
Binance pool ile mining yapsaymışsınız. GTX 1060 ile bal gibide yapıyorum, paramıda gündelik çekebiliyorum.

PL 60, CC -200, MC 1150, FAN 60. Bu ayarlar ile 31.5 mhs civarı bir kazım gücünüz olur, kart gpusu da 50-52 derece arasında çalışır. Bellekler de aşırı ısınmamış olur yani. Ethermine kullanırsanız parayı çekmeniz 2 ayı bulur günde 10 saat çalıştırma ile. Binace pool kullanmanız gerekiyor. Günlük ödeme alırsınız. Günde 10 saat çalıştırma ile ayda 250 tl kar bırakır. Elektrik faturasına da 60 lira civarı bir yansıması olur. Bunlar güncel fiyatlar ile yapılan hesaplamalar.

Geri
Yukarı