172 boy ve 64 kilo için fitness beslenmesi nasıl olmalı?

LAYNU

Decapat
Yer
Bursa Yıldırım
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i3-1005g1 | Samsung 4×8 GB 2666 MHz | Intel UHD Graphics | SKHynix 256GB SSD |
Meslek
Eğitim hayatı devam ediyor.
Arkadaşlar, fitness yapıyorum ve beslenmeme hiç dikkat etmiyorum ancak kilom ideal ne zayıfım ne kiloluyum.
  • Boy: 172.
  • Kilo: 64.5
Protein ihtiyacımı gidermek amaçlı sabahları yumurta ve yulaf yemeyi planlıyorum, açıkçası yumurtada protein olduğunu biliyorum da yulafı neredeyse herkes yiyor, biraz baktım protein oranı yüksekmiş yulafın nasıl bir şey olduğunu bile bilmiyorum.
  1. Bu yulafın çeşitleri falan var mı?
  2. Yulaftaki protein oranı yeterli mi?
  3. Sabahları kaç tabak yulaf ve yumurta yemeliyim?
Yulaf ve yumurta dışında pahalı olmayan sabahları yiyebileceğim protein oranı yüksek yiyecekler nelerdir?

Önce kendine göre bir beslenme planı oluşturmalısın ki emin ol bu hiç zor değil. Bir yumurra sarısı ve beyazı dahil 6-7 gram protein içerir iken Bir tavuk göğsü 100 gramında 30g protein içerir. Haliyle diyetini sadece kahvaltıdan ibaret sınırlamak yanlış olur.

Önce kendine göre bir beslenme planı oluşturmalısın ki emin ol bu hiç zor değil. Bir yumurra sarısı ve beyazı dahil 6-7 gram protein içerir iken bir tavuk göğsü 100 gramında 30G protein içerir. Haliyle diyetini sadece kahvaltıdan ibaret sınırlamak yanlış olur.

Hocam ben sadece kahvaltı için sordum.
Peki yulaf ile alakalı cevabınız nedir?

Hocam ben sadece kahvaltı için sordum.
Peki yulaf ile alakalı cevabınız nedir?
Yulaf güzel bir besin ama şart değil. Nedense son zamanlarda fitness ürünleri ortalamanın üstünde zamlanıyor. Yulaf kolay tüketilebilen sağlıklı bir besin olsa da şart değil. Protein oranı nispeten fazla olsa da bitkisel bir protein olduğunu unutmamak gerekir. (Bu verimin düşeceği anlamına gelir)

Yeni konular

Geri
Yukarı