%18 yağ oranı kaça düşürülmeli?

Loewrxx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 2.5 aya yakındır vücut geliştirme ile uğraşıyorum. 16 yaşındayım. 2 ay önce 84 kilo iken şu an 81.5 falanım. Boyum 176, yağ oranım şu an %18 çıkıyor. Kaça düşürmem lazım biraz yapılı iri birisiyim genetikden dolayı kolum 40 cm. Uzaktan bakınca göbekli ve yağlı durmuyorum ama derisi falan kalın birisiyim. Yağ oranım ideal kaç olmalı? Supplement kullanmaktayım.

Merhaba 2.5 aya yakındır vücut geliştirme ile uğraşıyorum. 16 yaşındayım. 2 ay önce 84 kilo iken şu an 81.5 falanım. Boyum 176, yağ oranım şu an %18 çıkıyor. Kaça düşürmem lazım biraz yapılı iri birisiyim genetikden dolayı kolum 40 cm. Uzaktan bakınca göbekli ve yağlı durmuyorum ama derisi falan kalın birisiyim. Yağ oranım ideal kaç olmalı? Supplement kullanmaktayım.

12-15 arası ideal ama kas kütleni arttırmadığın sürece o yağ oranında bile yağlı gözükürsün adam gibi definasyon yapıp temiz bulka gir bence.

12-15 arası ideal ama kas kütleni arttırmadığın sürece o yağ oranında bile yağlı gözükürsün adam gibi definasyon yapıp temiz bulka gir bence.

Nasıl bir fizik istediğinede bağlı tabii yağ oranı çok estetik parçalı olayım filan diyorsan 9-10%.

Nasıl bir fizik istediğinede bağlı tabii yağ oranı çok estetik parçalı olayım filan diyorsan 9-10%.
hocam şu endomorf mezomorf olayları nedir ektomorf olmadığıma eminim araştırdım biraz endomorf da çok değilim gibi genelde göbekli çok yağlı kısa boylu insanlara endomorf diyolar bende fazla yok boyumdanda dolayı olabilir yağdan çok etli duruyorum mesela bel çevresi biraz yağlı ama

Hocam şu endomorf mezomorf olayları nedir ektomorf olmadığıma eminim araştırdım biraz endomorf da çok değilim gibi genelde göbekli çok yağlı kısa boylu insanlara endomorf diyorlar bende fazla yok boyumdanda dolayı olabilir yağdan çok ETL'i duruyorum mesela bel çevresi biraz yağlı ama

Dostum metabolizman hızlıysa ve zayıfsan ektomorf hem iri hem de çok kilolu değilsen mezomorf eğer göbekli ve yağlıysan aynı zamanda iriysen endomorf. Zargana göbekliysen skinny fat.

Hocam şu endomorf mezomorf olayları nedir ektomorf olmadığıma eminim araştırdım biraz endomorf da çok değilim gibi genelde göbekli çok yağlı kısa boylu insanlara endomorf diyorlar bende fazla yok boyumdanda dolayı olabilir yağdan çok ETL'i duruyorum mesela bel çevresi biraz yağlı ama

Yani fiziğini bilmediğim için net bir şey diyemicem aşırı yağlı falan değilsen cılızda değilsen mezomorfsundur.

Dostum metabolizman hızlıysa ve zayıfsan ektomorf hem iri hem de çok kilolu değilsen mezomorf eğer göbekli ve yağlıysan aynı zamanda iriysen endomorf. Zargana göbekliysen skinny fat.
hocam iriyimde mesela ne iri insanlar gördüm kolları yağlı göbeği yağlı gögüsler yağdan sarkmaya başlamış bende daha geniş omuz kalın kollar sık bi göğüs var yani yağlı gözükmüyorum ama iriyim bel çevresinde daha çok yağ var mezomorf-endomorf arasıyım galiba

Hocam iriyimde mesela ne iri insanlar gördüm kolları yağlı göbeği yağlı gögüsler yağdan sarkmaya başlamış bende daha geniş omuz kalın kollar sık bir göğüs var yani yağlı gözükmüyorum ama iriyim bel çevresinde daha çok yağ var mezomorf-endomorf arasıyım galiba

Mezomorfsundur dostum o zaman arası yok mazomorf zaten hem iri hem yağlı fakat bir endomorf kadar değil yani.

Mezomorfsundur dostum o zaman arası yok mazomorf zaten hem iri hem yağlı fakat bir endomorf kadar değil yani.
tamamdır hocam sağolun bende öyle düşünüyorum çünkü endomorflar genelde obeziteye yakın oluyor yani ben 10-12 yaşlarında tam zarganaydım 13-15 te pandemi vb çok kilo aldım göbeklendim yanaklar falan tombuldu baya şu 1 senedir boy baya uzadığı için sporada başlamamla beraber daha güzel bir vücut yakaladım tabi en önemli etken boyumun baya uzaması oldu 1 senede yaklaşık 8 cm uzadım

Geri
Yukarı