18 yaş altı Bitcoin alabilir mi?

Hangi kripto para diye bir şey yok artışlar inişler çıkışlar oluyor 18 yaş ve üstü olman gerekiyor bir de işin dini boyutu var ona sen karar ver.
İşin dini boyutu faiz için geçerli. Normal yatırım yapmakta sıkıntı yok diye biliyorum.
Para yatıramazsın onun adına bir kart olması lazım.
Para yatirabilirsin diye biliyorum para çekerken aynı hesap olması lazım. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama. Papara kart alırsınız ailenizin üzerine onunla yaparsınız.

Altın satın alıp satmak caizse, Kripto'da caizdir.

Ben orasını bilmiyorum diyanet açıklamış caiz değil diye uyup uymamak sizin kararınız.
İşin dini boyutu faiz için geçerli. Normal yatırım yapmakta sıkıntı yok diye biliyorum.

Para yatirabilirsin diye biliyorum para çekerken aynı hesap olması lazım. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama. Papara kart alırsınız ailenizin üzerine onunla yaparsınız.

Papara'dan kripto borsalarına parayatırmak için daha önce birkez Papara hesabını kimin adına açtıysan o kişinin kendi banka hesabından Papara'ya IBAN ile para yollama işlemi gerçekleştirmesi gerekiyor.

Son düzenleme:
Ben orasını bilmiyorum diyanet açıklamış caiz değil diye uyup uymamak sizin kararınız.

Papara'dan kripto borsalarına parayatırmak için daha önce birkez Papara hesabını kimin adına açtıysan o kişinin kendi banka hesabından Papara'ya IBAN ile para yollama işlemi gerçekleştirmesi gerekiyor.
He diyanet mi demiş. Tamamdır şimdilik önümüzde fazla rakip yok o zaman. Bir iki yıl sonra yine laflarını değiştirirler :D.

Yaşım 17 ve Papara hesabımdaki 100 TL gibi küçük bir para ile yatırım yapıp sonrasında işi büyütmeyi düşünüyorum. Ama yaşımın 17 olmasından dolayı hesap açabileceğim bir site var mı bilmiyorum. Ailemden birinin üzerinden kayıt olup yatırım yapabilir miyim?

Bir banka hesabı açabilirsin fakat senin banka hesabın 18 yaşını doldurmuş insanların hesapları kadar fonksiyonel olmaz. Bankacılık uygulaması üzerinden yatırım vb yapamazsın. Farklı bankalarda nasıldır onu bilemem ama ben de 17 yaşındayım ve İş Bankası aracılığı ile ilk imza hesabı açtım. Bitcoin işine gelirsek de eğer ailenin 18 yaşını geçmiş bir bireyinin ismiyle sorunsuz şekilde Bitcoin alım satımı yapabilirsin. Ama kendi T.C. n ile yapabilir misin o konu hakkında bir bilgim yok. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...

Bir banka hesabı açabilirsin fakat senin banka hesabın 18 yaşını doldurmuş insanların hesapları kadar fonksiyonel olmaz. Bankacılık uygulaması üzerinden yatırım vb yapamazsın. Farklı bankalarda nasıldır onu bilemem ama ben de 17 yaşındayım ve İş Bankası aracılığı ile ilk imza hesabı açtım. Bitcoin işine gelirsek de eğer ailenin 18 yaşını geçmiş bir bireyinin ismiyle sorunsuz şekilde Bitcoin alım satımı yapabilirsin. Ama kendi T.C. N ile yapabilir misin o konu hakkında bir bilgim yok. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...

Yok kendi T.C.'si ile yapamaz.

18 yaş üzeri birisinin kimliğini kullanmanız gerekiyor. Yalnız 18 yaş altı banka hesabı tam bir fiyasko. Tübitak için açtırmıştım, hiç bir şey yapma yetkiniz yok. Mobil uygulamadan EFT bile yapamıyorsunuz, bırak altın vs almayı...

Binance'de de 18 yaş sınırı var. Yok mu şöyle yaş sınırı olmayan Exchange veya kripto al-sat sitesi?

Yeni konular

Geri
Yukarı