18 yaşın altında olan birisi Bitcoin alabilir mi?

icyWex

Decapat
Yer
Giresun
Daha fazla  
Arkadaşlar, Bitcoin bildiğiniz gibi hızlı bir yükselişte ve ben 18 yaşından küçük birisi olarak biriktirdiğim paradan ufak bir miktarı ile Bitcoin almak istiyorum ama 18 yaşından küçükler alabilir mi bilmiyorum.

Boş ver değmez falan demeyin o paranın tamamını kaybetsem bile koymaz ufak miktar para.

Hem 5 kuruş da kâr etsem kâr kârdır.

Alamıyor diye biliyorum. Reşit olmayan biri ebeveynlerine bağlı olduğu için doğru kararlar veremez vesaire. Yaşınızı büyük yazarsanız alabilirsiniz belki.

Bitcoin´de otorite yok. Kullanmayı bilen herkes Bitcoin alımı ve satımı yapabilir. Eğer BtcTurk gibi sitelerin aracılığıyla kullanacaksanız oralarda yaş limiti olabilir.

Aracı olmadan doğrudan birisinden Bitcoin almayı seçebilirsiniz fakat dolandırılma gibi bir iltimalin bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Bitcoin´de otorite yok. Kullanmayı bilen herkes Bitcoin alımı ve satımı yapabilir. Eğer BtcTurk gibi sitelerin aracılığıyla kullanacaksanız oralarda yaş limiti olabilir.

Aracı olmadan doğrudan birisinden Bitcoin almayı seçebilirsiniz fakat dolandırılma gibi bir iltimalin bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Peki siz nasıl aldınız, tüm siteler kimlik bilgisi istiyor diye biliyorum. Bir de parayı yatırmak için de kimlik bilgisi istiyorlar mı yoksa sadece parayı çekmek istediğimizde mi istiyorlar?

Peki siz nasıl aldınız, tüm siteler kimlik bilgisi istiyor diye biliyorum. Bir de parayı yatırmak için de kimlik bilgisi istiyorlar mı yoksa sadece parayı çekmek istediğimizde mi istiyorlar?
Mesaj yeterince açık ama yine açıklayalım. Bitcoin´i olan birisini tanıyorsan kim olduğu ve yaşı önemli olmadan Bitcoin alımı ve satımı yapabilirsin. İstersen Bitcoin´in karşılığını git adama elden öde. Bunu denetleyecek bir otorite, merkezi sistem yok Bitcoin´de. Kimseyi tanımıyorsan BtcTurk gibi aracı sitelere muhtaçsın demektir. Eğer öyleyse o aracı siteler yaş limiti koyuyorlar ve kimlik doğrulaması istiyorlar.

Bir aile bireyinizin adına hesap açın. İzin verirler herhalde, para sizin paranız sonuçta.

Merhaba, birkaç gönderide yorumlarınızı vs. okudum. Ben şu an 17 yaşındayım, BtcTurk, binance veya paribu üzerinden altcoin almayı düşünüyorum. Ebeveynimin kimlik bilgisi ile hesap oluşturacağım ancak aklıma birkaç soru takıldı. Papara kartımı sipariş ettim geldiğinde Binance'ye veya BtcTurk'e para yatırmak istiyorum. Bu aşamada galiba hesap sahibiyle kart bilgilerinin uyuşmasina gerek yok ama olay para çekmeye gelince kendi adıma olan Papara kartıma para çekebilir miyim? Veya çekim yapamıyorsam coin satışımı gerçekleştirdikten sonra uygulamada(binance vb.) Param walletde 2-3 hafta kalabilir mi? Sanırım sadece ebeveynimin adına kayıtlı karta çekim gerçekleşiyor.

Geri
Yukarı