18000 TL mühendislik için bilgisayar önerisi

Bütçe
18000

yayo7

Hectopat
Daha fazla  
Mühendislik (çizim, render vb.) Gibi işlemler için kullanılacak bir laptop aramaktayım.

3050, 3050 Ti, 3060 ekran kartlı modellere bakıyorum ama tam kesin karar veremedim. Sizin önereceğiniz modelleri merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Aradığım özellikler: İyi işlemci, en az 512 GB SSD, tercihen 16 GB RAM, soğutma problemi olmayan.

Not: Kasalı bilgisayar önermeyiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence almışken 3060 al derim. SSD yi sonradan da arttırabilirsin.

İş kullanımı için rtx 3060 3080 olmasına gerek yok. 3050 bile işinizi görecektir. 3050 alıp işlemciyi daha üst model ve kasa kalitesinde, ekran kalitesinde daha iyi modeller bakabilirsiniz.

İşinizi görebilir fakat Acer'in destek sayfasına bakmadan satın almayın pişman olursunuz özelliklerini önce gözden geçirin.

Bu modeli gerçekten beğendim. 3050'li 8 GB ramli modellere falan bakıyordum. Onlara vereceğim paraya 2-3K koyup bu modeli almak çok daha mantıklı geldi bana. Özelliklerini daha detaylı araştıracağım. Teşekkürler öneriniz için hocam.

Bence almışken 3060 al derim. SSD yi sonradan da arttırabilirsin.

Kasa modelini ilk bakışta beğenemedim açıkçası ama detaylı bir araştırma yapıcam hocam. Öneriniz için teşekkürler hocam.
İş kullanımı için rtx 3060 3080 olmasına gerek yok. 3050 bile işinizi görecektir. 3050 alıp işlemciyi daha üst model ve kasa kalitesinde, ekran kalitesinde daha iyi modeller bakabilirsiniz.

İlk hedefim bu şekildeydi ama arkadaşların yaptığı öneriler doğrultusunda 16 GB RAM/Ryzen 7/ RTX 3060 şeklinde laptop modeli tercih edebilirim. Öneriniz için teşekkürler hocam.

Sizce bu model nasıl arkadaşlar? Biliyorum 8 GB ram yetersiz, ama 8 GB daha ram takmışım gibi düşünerek yorum yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bu modeli gerçekten beğendim. 3050'li 8 GB ramli modellere falan bakıyordum. Onlara vereceğim paraya 2-3K koyup bu modeli almak çok daha mantıklı geldi bana. Özelliklerini daha detaylı araştıracağım. Teşekkürler öneriniz için hocam.

Kasa modelini ilk bakışta beğenemedim açıkçası ama detaylı bir araştırma yapıcam hocam. Öneriniz için teşekkürler hocam.

İlk hedefim bu şekildeydi ama arkadaşların yaptığı öneriler doğrultusunda 16 GB RAM/Ryzen 7/ RTX 3060 şeklinde laptop modeli tercih edebilirim. Öneriniz için teşekkürler hocam.

Sizce bu model nasıl arkadaşlar? Biliyorum 8 GB ram yetersiz, ama 8 GB daha ram takmışım gibi düşünerek yorum yapabilirsiniz.
Alttakine göre bakarsak çok mantıksız 2000tl fazla verip hem 3050den 3060a hem ekstra 8gb ram hem de işlemciniz 1 nesil yükseliyor. Başka sitelerde daha ucuza bulunursa tercih edilebilir ama bu haliyle çok mantıksız olur.

Geri
Yukarı