18000TL laptop önerisi

Sıcaklık değerlerinizi paylaşır mısınız?
Tabii. Ekleme yapayım. Bugün Cyberpunk 2077 denedim. RTX kapalı ve DLSS Dengeli seçeneğindeydi. Kaplamalar ve geriye kalan bütün ayarlar yüksekteydi, 50-60 FPS arası oynadım oyunu bu ayarlarda. Sıcaklık değerleri genellikle 75-85 arasında geziyor oyunlarda (CPU). 90-91 dereceleri de gördüm fakat nadirdi. Oyunu alta atıp başka şeylerle uğraşırken oldu bu bir kaç sefer. Webde gezinirken 45-60 arasında oluyorum. Hangi modda kullandığınıza da bağlı bilgisayarı webde gezerken aldığınız sıcaklık değeri. Eğer Turbo modda webde gezinirseniz 60-65 dereceler ile gezersiniz. Sessiz modda gezip işlemciyi yormazsanız 45-50lerde gezersiniz. GPU ise her zaman işlemcinin 5-10 derece arası altında oluyor.

Tabii. Ekleme yapayım. Bugün Cyberpunk 2077 denedim. RTX kapalı ve DLSS Dengeli seçeneğindeydi. Kaplamalar ve geriye kalan bütün ayarlar yüksekteydi, 50-60 FPS arası oynadım oyunu bu ayarlarda. Sıcaklık değerleri genellikle 75-85 arasında geziyor oyunlarda (CPU). 90-91 dereceleri de gördüm fakat nadirdi. Oyunu alta atıp başka şeylerle uğraşırken oldu bu bir kaç sefer. Webde gezinirken 45-60 arasında oluyorum. Hangi modda kullandığınıza da bağlı bilgisayarı webde gezerken aldığınız sıcaklık değeri. Eğer Turbo modda webde gezinirseniz 60-65 dereceler ile gezersiniz. Sessiz modda gezip işlemciyi yormazsanız 45-50lerde gezersiniz. GPU ise her zaman işlemcinin 5-10 derece arası altında oluyor.

Çok sorun çikardı mı veya uzun vadede çıkarır mı?

Uzun vadede yüksek sıcakliktan lehim düşmesi olabiliyor tarzı şeyler duydum ayrıca şarj süresi ne kadar gidiyor?
Üç beş yıl sonrasını bilemiyorum fakat zaten işlemcinin sitesinde yazan maksimum sıcaklığı 95 derece. O seviyeyi de daha hiç görmedim. Düzenli olarak fan temizliği ve termal macun değişimiyle 75-85 dereceler çok riskli sıcaklıklar değil laptoplar için. Şarjı da oyun oynamadığınız sürece günlük kullanımda 5-6 saati geçiyor.

Üç beş yıl sonrasını bilemiyorum fakat zaten işlemcinin sitesinde yazan maksimum sıcaklığı 95 derece. O seviyeyi de daha hiç görmedim. Düzenli olarak fan temizliği ve termal macun değişimiyle 75-85 dereceler çok riskli sıcaklıklar değil laptoplar için. Şarjı da oyun oynamadığınız sürece günlük kullanımda 5-6 saati geçiyor.

Hocam biraz yoruyorum fakat çoğu kullanıcı site yorumlarında pil saati 2-3 civarı demiş 5-6 saat bayağı iddialı ayrıca hangi oyunlarda 75-85 dereceleri gördünüz?

Hocam biraz yoruyorum fakat çoğu kullanıcı site yorumlarında pil saati 2-3 civarı demiş 5-6 saat bayağı iddialı ayrıca hangi oyunlarda 75-85 dereceleri gördünüz?
Estağfurullah hocam elimden geldiğince bilgilendirmek isterim. Oyun oynarken evet öyle. Bugün elektrikler gitmişti ve canım forza horizon 5 oynamak istedi. Şarj tam doluyken açtım oyunu. Pil tasarrufunu vs kapatıp performans modunu açtım FPS farkı olmaması için. Nerdeyse 1.5 saat sonra bitti şarjım tamamen. İki gün önce de akşam pil tasarrufuna alıp kucağımda 3-4 saat webde gezindim, bir şeyler okudum, forumlarda dolandım. 3-4 saat sonunda hala şarjım vardı. Bir kaç saat daha gidecek gibi duruyordu. Fakat dediğim gibi sadece internette dolandım bu süre zarfında. Oyunların çoğunda 85i çok geçmiyor bilgisayar. Bir akşam 3-4 saat aralıksız forza oynamıştım yine sıcaklık değerini ve FPSyi sürekli takip ettim. CPU sıcaklığı 78 derecede çok durdu bir ara. Bazen 82-83 oldu, geri düştü vs. Fakat bu ölçümleri yaparken cihazın altında notebook soğutucu stand vardı. 3-4 derece etkiliyor bildiğim kadarıyla soğutucular. Bir kaç hafta sonra bir inceleme yayınlamayı düşünüyorum cihazla alakalı sosyalde vaktim olursa. Orda da daha detaylı anlatacağım.

Estağfurullah hocam elimden geldiğince bilgilendirmek isterim. Oyun oynarken evet öyle. Bugün elektrikler gitmişti ve canım Forza Horizon 5 oynamak istedi. Şarj tam doluyken açtım oyunu. Pil tasarrufunu vs kapatıp performans modunu açtım FPS farkı olmaması için. Neredeyse 1.5 saat sonra bitti şarjım tamamen. İki gün önce de akşam pil tasarrufuna alıp kucağımda 3-4 saat webde gezindim, bir şeyler okudum, forumlarda dolandım. 3-4 saat sonunda hala şarjım vardı. Birkaç saat daha gidecek gibi duruyordu. Fakat dediğim gibi sadece internette dolandım bu süre zarfında. Oyunların çoğunda 85i çok geçmiyor bilgisayar. Bir akşam 3-4 saat aralıksız Forza oynamıştım yine sıcaklık değerini ve FPS'yi sürekli takip ettim. CPU sıcaklığı 78 derecede çok durdu bir ara. Bazen 82-83 oldu, geri düştü vs. fakat bu ölçümleri yaparken cihazın altında notebook soğutucu stand vardı. 3-4 derece etkiliyor bildiğim kadarıyla soğutucular. Birkaç hafta sonra bir inceleme yayınlamayı düşünüyorum cihazla alakalı sosyalde vaktim olursa. Orada da daha detaylı anlatacağım.

Hocam son olarak kullandığınız ürünün linkini atar mısınız teşekkür ederim.

Tabii https://www.hepsiburada.com/asus-tu...agaza=GpnTeknoloji&url_src=and-product-detail
Bu arada son olarak eklemek istediğim bir şey var. Cihazın beni mutlu etmeyen tek tarafı tek kanal 16 GB belleğe sahip olması. 8x2 olsaymış çok daha iyi olurmuş.

Çok teşekkür ederim son olarak panelden memnun musunuz 250 nit parlaklık yetiyor mu ve renk oranları tatmin edici düzeyde mi bir film dizi vs. izleyecek kadar? Kullanan birini bulmuşken sormak istiyorum internette pek bir şey bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı