1x16 GB RAM'den 2x16GB'a geçmek ne kadar fark eder?

Hmm. Hatamı düzelttiğiniz için teşekkür ederim. Dediğiniz 2x8GB alma fikri aklıma yattı aslında. Teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1605926Eki Görüntüle 1605927
RAM'imi 3600MHz yapınca sistem kafayı yiyor bu arada.

3600 yapınca sisteminin kafayı yemesinin sebebi RAM'inin 3200 MHz olması. Yani 3600 MHz'de çalışacağının bir garantisi yok. Hem içindeki çip kalitesiz olabilir hem de overclock ayarlarını yanlış yapıyor olabilirsin.

Mevcut RAM'in olması gerektiği gibi Dual rank. Yani 1x16 daha eklersen hem daul channel hem de Dual rank olacağı için FPS bayağı artar ve drop varsa azalır.

+1000 lira vereceksen de vermeyeceksen de bence elindeki 1x16 3200 MHz RAM'i sat 2x8 3600 ya da 2x16 3600 MHz RAM al.

Fabrika çıkışı 3600 MHz destekli RAM alırsan sisteminde düzgün çalışır merak etme.

3600 yapınca sisteminin kafayı yemesinin sebebi RAM'inin 3200 MHz olması. Yani 3600 MHz'de çalışacağının bir garantisi yok. Hem içindeki çip kalitesiz olabilir hem de overclock ayarlarını yanlış yapıyor olabilir.

Mevcut RAM'in olması gerektiği gibi Dual rank. Yani 1x16 daha eklersen hem daul channel hem de Dual rank olacağı için FPS bayağı artar ve drop varsa azalır.

+1000 lira vereceksen de vermeyeceksen de bence elindeki 1x16 3200 MHz RAM'i sat 2x8 3600 ya da 2x16 3600 MHz RAM al.

Fabrika çıkışı 3600 MHz destekli RAM alırsan sisteminde düzgün çalışır merak etme.
Yardımların ve ilgin için teşekkür ederim. Ben bu konu hakkında bir şeyler bildiğimi zannederken, aslında yalnızca yüzeysel bilgiler biliyormuşum. Hem hatalarımı düzelttiğin hem de yardım ettiğin için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi geceler diliyorum.

Bu ürün işimi görür mü?

İyi geceler. Yeni ram almayı düşünürsen almadan önce konu açmayı unutma.
Mevcut ramini de RGBli ise 1000 civarına satabilirsin.

Yardımların ve ilgin için teşekkür ederim. Ben bu konu hakkında bir şeyler bildiğimi zannederken, aslında yalnızca yüzeysel bilgiler biliyormuşum. Hem hatalarımı düzelttiğin hem de yardım ettiğin için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi geceler diliyorum.

Bu ürün işimi görür mü?

Evet güzel RAM. İşini görür ve fiyatı da iyi.

İyi geceler. Yeni ram almayı düşünürsen almadan önce konu açmayı unutma.
Mevcut ramini de RGBli ise 1000 civarına satabilirsin.
Maalesef değil. Ben aslında konuya RAM'imi yazmıştım. Admin arkadaş sağolsun, konu RAM üzerine olmasına rağmen RAM'in modelini silmiş. crucial ballistix 16gb ddr4 3200mhz pc cl16 udimm ram bl16g32c16u4b
11061899821106.jpg

Maalesef değil. Ben aslında konuya RAM'imi yazmıştım. Admin arkadaş sağ olsun, konu RAM üzerine olmasına rağmen RAM'in modelini silmiş. Crucial Ballistix 16 GB DDR4 3200MHz PC CL16 udimm RAM BL16G32C16u4b
11061899821106.jpg

Dostum her şeyden önce bence 32 GB RAM yapmaktansa ekran kartını değiştirmek ilk hedefin olmalı. 6500 XT i uygun fiyata almadıysan cidden hatalı bir seçim olmuş. Arkadaşların dediği gibi 16 GB RAM'ini satıp 2x8 RAM'e geçmelisin. Paranı biriktirip ekran kartını yükseltmelisin.

Dostum her şeyden önce bence 32 GB RAM yapmaktansa ekran kartını değiştirmek ilk hedefin olmalı. 6500 XT i uygun fiyata almadıysan cidden hatalı bir seçim olmuş. Arkadaşların dediği gibi 16 GB RAM'ini satıp 2x8 RAM'e geçmelisin. Paranı biriktirip ekran kartını yükseltmelisin.
Vallahi şuanda durumum çok kısıtlı. Öğrenciyim. RX 6500 XT'yide çok uygun fiyata almıştım. 2.200TL gibi bir fiyata aldım. Garantisi 18 ay kalmıştı aldığımda. Hem PCI-e 4.0 kullandığım içinde tercih etmiştim.

Ballistix RAM'in varsa çok iyi. Kendin direkt 3600 MHz'ye overclocklayabilirsin aslında. İçinde piyasadaki en iyi chiplerden biri vardır muhtemelen. Aynısından piyasada yok sanırım olsa direkt alıp geçebilirsin.

RGB olmasına gerek yok 1000 liranın üzerine bile ilana koyabilirsin. 1300'e koyup yavaş yavaş düşersin. Overclockla uğraşan birine denkgelirsen havada kapar.

Ballistix RAM'in varsa çok iyi. Kendin direkt 3600 MHz'ye overclocklayabilirsin aslında. İçinde piyasadaki en iyi chiplerden biri vardır muhtemelen. Aynısından piyasada yok sanırım olsa direkt alıp geçebilirsin.

RGB olmasına gerek yok 1000 liranın üzerine bile ilana koyabilirsin. 1300'e koyup yavaş yavaş düşersin. Overclockla uğraşan birine denkgelirsen havada kapar.
İşte bende overclock yapmak istedim ama pekte yardım eden olmadı. O zaman 1.000TL'ye aynısından alıp 3600MHz OC etsem nasıl fikir 🤣 ? Tabi ki forumda yardım eden bir vatandaş çıkarsa. GÜNCELLEME: Piyasada aynısından yokmuş dediğiniz gibi 🤣 . Ayrıca bu ürün niye hiçbir yerde yok harbiden?

İşte bende overclock yapmak istedim ama pekte yardım eden olmadı. O zaman 1.000TL'ye aynısından alıp 3600MHz OC etsem nasıl fikir 🤣 ? Tabi ki forumda yardım eden bir vatandaş çıkarsa. GÜNCELLEME: Piyasada aynısından yokmuş dediğiniz gibi 🤣 .
OC yapmak istiyorsan aynı model olsa bile bazen problemler çıkıyor, o yüzden kit olarak satılan 2 x 8 GB ürünleri alman her zaman daha iyi, kit olarak satılanlar testlerden geçtiği için bir problem yaratmıyor, bu tabi ki de kit almadığın zaman OC yapamazsın anlamına gelmiyor ama zaten senin ramin stoğu kalmamış, o yüzden satıp kit alman daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı