2 aylık yavru kedinin bakımı nasıl yapılır?

Kilitli hocam kendinden teşekkür ederim tekrardan.
Pro Plan'ın torbasının kilidi hava aldırıyordu. Sizinkinin de kilidi o şekilde olabilir ama pek sorun olmaz diye de düşünüyorum.
Bu arada torbanın ağzını zırt pırt açmamak için 1 litrelik cam kavanoza mamayı koyup günlük mamasını oradan veriyorum. Kavanozdaki bitince torbadan tekrar dolduruyorum. Özellikle 10 kg aldıysanız tavsiye ederm.

@shush @LOTR Manyağı hocam yardıma ihtiyacım var. Tekrar rahatsız ediyorum ama kusura bakmayın lütfen. Kedime mama olarak bu mamadan almıştım.

Birkaç bir şey gözüme çarptı. Birisi diyor yok domuz etli birisi diyor benim kedimi ishal yaptı vesaire. Bu arada hayvanlar için bir problem olmuyorsa domuz etli olması benim açımdan problem değil. Bu ayda bu mamadan alacağım hesaplı olmasından dolayı 3kg almayı düşünüyorum ama bir sonraki mama daha hesaplı bir şey olmasını istiyorum. Sizin gibi bilgili arkadaşlardan da fikir almak isterim. Hem içeriği açısından besleyici hem de daha hesaplı neler önerebilirsiniz? Bu arada bu mamayla ilgili yavrumun herhangi bir problemi olmadı hiç. Hem güzel güzel yiyor hem de sağlık açısından bir problemi olmuyor tuvaletine düzgün gidiyor ishal gibi sorunumuz yok.

Birkaç bir şey gözüme çarptı. Birisi diyor yok domuz etli birisi diyor benim kedimi ishal yaptı vesaire. Bu arada hayvanlar için bir problem olmuyorsa domuz etli olması benim açımdan problem değil.
Çok yaygın ve kullanılan bir marka olduğundan domuz eti içeriği olması sizin adınıza gözümü korkutmadı ancak şu açıdan da düşünmek lazım: İçerisinde kırmızı et bulunan mamalardan bakteri gibi bir sorunla karşılaşılma ihtimaline karşı bir adım uzak durmak tavsiye ediliyor. Hill's kedi mamalarındaki domuz içeriğini duymuştum. Ben tercih etmezdim.
Bu ay da bu mamadan alacağım. Hesaplı olmasından dolayı 3 kg almayı düşünüyorum ama bir sonraki mamanın daha hesaplı bir şey olmasını istiyorum. Sizin gibi bilgili arkadaşlardan da fikir almak isterim. Hem içeriği açısından besleyici hem de daha hesaplı neler önerebilirsiniz?
Bir arkadaşımla 10 kg aldım ve ikiye böldük. Amazon'daki kampanyayla kilosu 70 TL'ye geldi. Öyle çok alıp kullanabilirsiniz, bu şartlarda üçer kiloluk almak bütçeyi zorluyor. Tam bütçenizi de bilemiyorum tabii. Dediğim gibi kuponları takip ederek 10 kiloluk alırsanız N&D'yi bile uyguna getirebilirsiniz.
Bu arada bu mamayla ilgili yavrumun herhangi bir problemi olmadı hiç. Hem güzel güzel yiyor hem de sağlık açısından bir problemi olmuyor tuvaletine düzgün gidiyor ishal gibi sorunumuz yok.
Kedinizin problemi yoksa mama değiştirmek pek tavsiye edilmez. Bütçe söz konusuysa yapacak bir şey yok tabii.

Çok yaygın ve kullanılan bir marka olduğundan domuz eti içeriği olması sizin adınıza gözümü korkutmadı ancak şu açıdan da düşünmek lazım: İçerisinde kırmızı et bulunan mamalardan bakteri gibi bir sorunla karşılaşılma ihtimaline karşı bir adım uzak durmak tavsiye ediliyor. Hill's kedi mamalarındaki domuz içeriğini duymuştum. Ben tercih etmezdim.

Bir arkadaşımla 10 kg aldım ve ikiye böldük. Amazon'daki kampanyayla kilosu 70 TL'ye geldi. Öyle çok alıp kullanabilirsiniz, bu şartlarda üçer kiloluk almak bütçeyi zorluyor. Tam bütçenizi de bilemiyorum tabii. Dediğim gibi kuponları takip ederek 10 kiloluk alırsanız N&D'yi bile uyguna getirebilirsiniz.

Kedinizin problemi yoksa mama değiştirmek pek tavsiye edilmez. Bütçe söz konusuysa yapacak bir şey yok tabii.

Tercih etmezdim derken Hill's tercih etmezdiniz değil mi doğru anladım. Şu an maması çok az ve birden pat diye mamasını değiştirmek istemiyorum. 3kg alayım onu yarıladıktan sonra daha bütçe dostu besin değerleri bakımından çok fazla sıkıntı yaratmayacak bir mama almayı düşünüyorum. Sizin önereceğiniz marka ya da mama nedir? Yavrum hemen hemen 4 aylık oldu.

Tercih etmezdim derken Hill's tercih etmezdiniz değil mi? Şu an maması çok az ve birden pat diye mamasını değiştirmek istemiyorum. 3 kg alayım. Onu yarıladıktan sonra daha bütçe dostu, besin değerleri bakımından çok fazla sıkıntı yaratmayacak bir mama almayı düşünüyorum. Sizin önereceğiniz marka ya da mama nedir? Yavrum hemen hemen 4 aylık oldu.
Evet. Domuz içeriği olan bir mamayı tercih etmezdim dedim.

Mamayı ucuza getirmekle ilgili bir şeyler söylemiştim. Onu da kullanarak Pro Plan Kitten alabilirsiniz.
Fiyatları incelemedim. Kesin bir aralık verirseniz bakayım. Bugünlerde işlerim yoğun olduğundan foruma uğramayı unutabiliyorum, gecikirsem kusura bakmayın.

Evet. Domuz içeriği olan bir mamayı tercih etmezdim dedim.

Mamayı ucuza getirmekle ilgili bir şeyler söylemiştim. Onu da kullanarak Pro Plan Kitten alabilirsiniz.
Fiyatları incelemedim. Kesin bir aralık verirseniz bakayım. Bugünlerde işlerim yoğun olduğundan foruma uğramayı unutabiliyorum, gecikirsem kusura bakmayın.
Zaman ayırıp girmeniz bile önemli teşekkür ederim. Mamayı hemen değiştirmemek adına aynı mamadan aldım 1.5kg. Bir sonraki mama aralığım 300 felan olabilir maksimum. Ama 1-2kg olacak şekilde değil. :)

@shush @LOTR Manyağı hocam yardıma ihtiyacım var. Tekrar rahatsız ediyorum ama kusura bakmayın lütfen. Kedime mama olarak bu mamadan almıştım.

Birkaç bir şey gözüme çarptı. Birisi diyor yok domuz etli birisi diyor benim kedimi ishal yaptı vesaire. Bu arada hayvanlar için bir problem olmuyorsa domuz etli olması benim açımdan problem değil. Bu ayda bu mamadan alacağım hesaplı olmasından dolayı 3kg almayı düşünüyorum ama bir sonraki mama daha hesaplı bir şey olmasını istiyorum. Sizin gibi bilgili arkadaşlardan da fikir almak isterim. Hem içeriği açısından besleyici hem de daha hesaplı neler önerebilirsiniz? Bu arada bu mamayla ilgili yavrumun herhangi bir problemi olmadı hiç. Hem güzel güzel yiyor hem de sağlık açısından bir problemi olmuyor tuvaletine düzgün gidiyor ishal gibi sorunumuz yok.
Kedide ishal yapması olayı farklı bir konu. Kedinin yaşına, sindirim ve bağışıklık sistemine ve beslenme düzenine göre değişir. O ishal yaptı diyenler mama geçişi konusunda tecrübesiz olan ve eski maması bitince pat diye önüne sıfır geçişle yeni mamayı koyan tipler. Kedilerde mama geçişi diye bir olay var. Eğer mama değişikliğine gidecekseniz eski mamanın bitmesine bir hafta kala yeni mamayı alıp yüzdeliğini arttırarak karıştırmalı ve öyle vermelisiniz.

"Bir hafta 10 günlük bir süreç geçiş için ideal olarak değerlendirilebilir. İlk 1-2 gün öğünlerde eskinin oranı %75, yeninin %25 olması önerilir. 3. ve 4. günlerde oran %50 - %50 olmalıdır. 5. ve 6. günlerde öğünün %25'i eski, %75'i yeni mamadan oluşmalıdır. 7. güne gelindiğinde ise kedilere doğrudan yeni mama verilmesinde bir sakınca yoktur."

Ayrıca @shush hocamın mesajlarını eskiden beri takip ediyorum. Kendisi bilgili ve bilinçli bir arkadaşımız. Yazdığı şeylere katılıyorum tekrar yazmama gerek yok. Son olarak size yerli ve içeriğinin temiz olduğundan emin olduğum ve kendi evladımda da bütçe dostu için kullandığım Mystic mamasını önerebilirim. 10 kiloluk maması 450-500 bandındaydı en son. İçeriğinin Proplan ve Hill's ten daha iyi olduğuna emin olabilirsiniz. Ayrıca daha ucuz. Mama rehberi gibi bir içerik var aşağıya bırakıyorum. Orayı okuyarak siz de fikir sahibi olabilirsiniz.

Ben de kötü olduğunu söylüyorum ama arkadaşlar inatla kendi bildiklerini okumaya devam ediyorlar hocam. Bütçe olsa herkes Orijen almak ister ama ne yazık ki çok pahalı olduğu için alternatif üretmek zorundayız.
Orijen ve acana mama kesinlikle almayın. Benim kedim orijen ve acana mamalar yüzünden böbrek hastası oldu 2 kez ölümden döndü. İçinde tehlikeli derecede fazla protein var, çok protein her zaman en iyi mama demek değil.

Orijen ve acana mama kesinlikle almayın. Benim kedim orijen ve acana mamalar yüzünden böbrek hastası oldu 2 kez ölümden döndü. İçinde tehlikeli derecede fazla protein var, çok protein her zaman en iyi mama demek değil.
Böbrek hastalığının birçok sebebi var. Kedinizin genel check up taramasını yaptırıp kan ve idrar tahlili neticesindeki değerlerini paylaşırsanız bu argümanınızı destekleyebilirsiniz. Bunun dışında sizin kedinize iyi gelmemesi demek foruma üye olup bu iki markayı direk kötüleme hakkını size vermez. Fazla protein iyi değildir evet ancak bu mamalar uzun süredir piyasada olup kendini kanıtlamış ithal mamalardır. Yazdıklarınızı doğru bulmuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı