2. el güç kaynağı alırken neye dikkat etmeliyim?

Erdem_Akdogan

Femtopat
Makaleler
1
High Power 600W 80+ güç kaynağı almaya gidiyorumda 2. el olarak şimdi sistemde oyunada gireceğim oyun oynarken falan RX 580 takılıymış test ediceğim adamda oyun oynarken falan bir sorun yoksa ses falan çıkarmıyorsa bir bozukluk yoktur değil mi ya da aldım sonrada bozulma şansı falan masaüstünü açıyorsa çalışıyor mudur masaüstünü açması yeterli midir test için?

High Power 600W 80+ güç kaynağı almaya gidiyorumda 2. el olarak şimdi sistemde oyunada gireceğim oyun oynarken falan RX 580 takılıymış test ediceğim adamda oyun oynarken falan bir sorun yoksa ses falan çıkarmıyorsa bir bozukluk yoktur değil mi ya da aldım sonrada bozulma şansı falan masaüstünü açıyorsa çalışıyor mudur masaüstünü açması yeterli midir test için?

Onu alıcağına 500W 80+ al aynı fiyata. Sıfır.

Hocam zaten sağlam bir markadır. Oyun oynayabilirsiniz. Ekran kartına test yapabilirsiniz. Kapanma olmazsa sağlamdır. Coil Whine sesi cızırtı misalidir. Fan sesi zaten daha farklıdır. Coil Whine zararlı değildir. Yalnızca ses yapar. Bobinlerin arasında bulunan silikondan kaynaklı bir durum.

Bunun için testi var OCCT adlı uygulamada.
Ama diğerleri daha iyi bilir benden siz bana bakmayın.
(DİKKAT! Kullanılması PSU için zararlı diyorlar!

OCCT sağlam olan PSU bile bozabilir :D
Oyunla veya FurMark ile stress teste tabii tutabilirsiniz.
Ekran kartı voltajı yetersiz gelirse oyun kapanır veya sistem bootlanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı