2 tane RX 6700 XT ile mining rig kurma

Şu an mining için sistem kurmak tam kumar. Kart fiyatları kafayı yemiş durumda. Mining yerine staking araştırın derim. Kartları ucuza almadıkça mining yapmanın hiçbir mantığı yok. Elektriğe gelen %127 zam olayını da unutmayın.

Hocam şu piyasada amorti süreleri gerçekten çok uzun. Ancak kararlıysanız 40 bin TL ile gönül ister 3x3060 Ti veya 6700 Xt alın. Bu durumda 2x3060 Ti ya da 2x6700 Xt alıp 3. kartı almak için biraz beklemek en mantıklısı. Hemen alayım diyorsanız da 3 adet 3060 alabilirsiniz.

Hocam şu piyasada amorti süreleri gerçekten çok uzun. Ancak kararlıysanız 40 bin TL ile gönül ister 3x3060 Ti veya 6700 XT alın. Bu durumda 2x3060 Ti'ya da 2x6700 XT alıp 3. kartı almak için biraz beklemek en mantıklısı. Hemen alayım diyorsanız da 3 adet 3060 alabilirsiniz.

Hocam 3060'ın rev 2 versiyonlarında LHR kırılamadı diye biliyorum ve piyasa da da rev 1 yok neredeyse o yüzden 3060 mantıksız olmaz mı?

Hocam 3060'ın rev 2 versiyonlarında LHR kırılamadı diye biliyorum ve piyasa da da rev 1 yok neredeyse o yüzden 3060 mantıksız olmaz mı?
36-37 MH/s veriyor LHR 3060. 3 adeti ortalama 110 MH/s ediyor. 40 bin TL ile RX 6600 de alınabilir, 120 MH/s civarı olur yaklaşık 4 adetle. Güç tüketimi de düşük 6600'ün.

Benim bildiğm V2 de kırılmamıştı iç ama.
V1'ler sürücü ile kaldırılanlar yani %100. V2'ler de %70-75 kaldırıldı. Ek olarak da şu an bu meblada yatırım için biraz beklemenizi, araştırmanızı ve gözlemlemenizi öneririm. Kripto paralar sert bir düşüş yaşıyor ama kart fiyatları aynı iken almayın derim. Dahası da yeni elektrik faturaları, kartı alım fiyatınız ve ETH kazım zorluğu artması- ETH kuru düşmesi derken gerçekten amorti süreleri çok uzuyor. Şu an elimde sıfır kutusu açılmamış RTX 3060 var ve ikinci elde talep yok ve sarı site dolup taşıyor bu kartlarla. Kur düşdüğü için de zarardayım kartın parasını öderken. Siz de bu duruma düşmeyin. Kartları ucuz bulursanız alın ama ETH 4K iken de 3K iken de aynı fiyata kart almayın.

V1'ler sürücü ile kaldırılanlar yani %100. v2'ler de %70-75 kaldırıldı. Ek olarak da şu an bu meblada yatırım için biraz beklemenizi, araştırmanızı ve gözlemlemenizi öneririm. Kripto paralar sert bir düşüş yaşıyor ama kart fiyatları aynı iken almayın derim. Dahası da yeni elektrik faturaları, kartı alım fiyatınız ve ETH kazım zorluğu artması- ETH kuru düşmesi derken gerçekten amorti süreleri çok uzuyor. Şu an elimde sıfır kutusu açılmamış RTX 3060 var ve ikinci elde talep yok ve sarı site dolup taşıyor bu kartlarla. Kur düşdüğü için de zarardayım kartın parasını öderken. Siz de bu duruma düşmeyin. Kartları ucuz bulursanız alın ama ETH 4K iken de 3K iken de aynı fiyata kart almayın.

Elinizdekini satmayı düşünüyor musunuz?

Elinizdekini satmayı düşünüyor musunuz?
%50 %50 diyeyim. Zarara girdikten sonra kartı da satarsam elime bir şey geçmeyecek. Olmadı 1-2 hafta sonra rige eklerim mecburen. Amazon Japonya'dan almıştım ben de TR garantili değil yani.

Geri
Yukarı