2 Yıldır Sevgilinin Olmaması

17 yaşındayım hiç sevgilim olmadı. Bende yalnız olmamaya pek katlanamayan bir insanım fakat bu sorunu gidermek için sadece sevgili çözüm değil. Kız erkek fark etmeksizin iyi bir dost yeterli :) . Ben şükürler olsun ki mutluyum hayatımdan.

22 yaşındayım. Bugüne kadar 1 tane oldu. 2 ay kadar sürdü ve ayrıldık. Sonrasında birçok kişiyle tanışmak için çaba gösterdim hep adım attım fakat karşılık göremeden hep reddedildim. Ama saygı duymayıda bildim. Alıştım sanırım, belki kulağa kolay geliyor alışmak deyince, ama gerçekten bir süre sonra takmamaya hayatı olduğu gibi yaşamaya başlıyorsun. İşi artık kadere bıraktım desem yeridir. Belki önüme 1 ay sonra veya 2 3 yıl sonra biri çıkacak ve ben belki o kişiyle bir yuva kuracağım. Bunu kimse bilemez. O yüzden çok kafaya takma. Olacağı varsa zaten en ufak bir şey bahane olur yine olur. Önce kendini sev, kendine değer ver dostum. Gerisi olmasa da olur. Vesselam.

20 yaşında biri olarak ben de isterim sevgilim olsun, fakat sırf sevgilim olsun diye sevgilim olsun istemem. Doğru kişiyi ve zamanı bekleyenlerdenim diyebilirim.

Sizin probleminiz sevgilinizin olmaması değil, daha çok yalnızlık veya yalnız hissetmeniz. Bu konuda tavsiye verebilecek kadar sosyal biri değilim fakat pandemi sonrası arkadaş edinebileceğiniz aktivitelere katılmanız faydalı olabilir. Örneğin halk dansları veya müzik kursları gibi.

Nasıl başardın mutlu olmayı? Bende aynı durumdayım ve artık cidden kafaya takmaya başladım, vallahi helal olsun. :)
Sevgili de bir yere kadar. Bunlar genelde kedi gibi oluyor. Mamasını verirsen seni sever. Ne kadar mama o kadar sevgi. Bizde de bedava mama bir yere kadar işte.

Mutlu olmak için başkalarına ihtiyacın yok. İlk önce kendin mutlu, huzurlu, özsaygı ve özgüvenli birisi olmalısın. Kız arkadaşının olması için ilk önce ortak sosyalleşeceğiniz yerlerde olmanız gerekiyor. Zamanla sosyalleştikçe arkadaş sayın artacaktır. Sevgili durumu ise genelde ansızın gelişebiliyor.

Geri
Yukarı