2 yıllık bilgisayar programcılığı okunmalı mı?

DeuSa

Yoctopat
Daha fazla  
Lisede dil bölümünden mezun oldum ingilizcem ileri seviyede, onun dışında çocukluğumdan beri bilgisayar ve oyunların nasıl yapıldığına dair hep bir ilgim olmuştur ama hiç ilgimin dışına çıkıp öğrenmeye çalışmadım ta ki bu yıla kadar. Basit bir programlama dili olan Python'dan başladım çalışmaya, yavaş yavaşta temel kavramları öğreniyorum. Üniversitedeki eğitimin yeterli gelmeyeceğinin ve kendimi kendim geliştirmem gerektiğinin farkındayım, dışadönük ve hırslı bir yapım var ama bu sektörde böyle bir özellik aranıyor mu bilmem. Sizce bu bölümü okursam işsiz kalır mıyım? Okumaya değer mi yoksa değmez mi? DGS pek düşünmüyorum mâlum matematik konusunda pek iyi değilim temel düzeyde biliyorum sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilişim çağındayız. İleri seviye ingilizceniz varsa sizi programlamada çok daha ileri taşır. Oyun mevzularını boş verin, Tek başınıza yapabileceğiniz nitelikli bir şey olmaz. Onlar için programlama tek başına yeterli olamıyor. 3D modelleme, animasyon gibi sürüyle şey de öğrenmeniz gerekir hepsini öğrenmeye ise ömrünüz yetmez. Ancak programlama ile işsiz kalmanız ya da düşük gelir etmeniz pek mümkün değil.
Bilgisayar mühendisliği okuyabilirsiniz onun yerine. Herkes bilgisayar programcılığı okuyor çünkü.

Bu daha mantıklı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okunur hatta kendini yetiştirirsen altında bilgisayar mühendisleri çalışır. Ki zaten bilgisayar mühendisleri de okuldan öğrenmiyor çoğu şeyi. Ancak, işin detayını yeterince öğrenemeyebilirsin. Fakat bunlar, sadece iyi üniversitelerde öğretilen detaylar.

Tek başınıza yapabileceğiniz nitelikli bir şey olmaz.

Stardew Valley - Vikipedi

Olur olur. Çalışınca olur.

Yap öyle ise sen. Neden duruyorsun?
Dostum burada ki olay şuan benim yapıp yapmamam değil. Burada ki olay bunun yapılabileceği. Oyun benim ilgi alanım değil. Senin vizyonun düşükse bazı olayları yapılamayacak gibi gösterme 👋

Dostum burada ki olay şuan benim yapıp yapmamam değil. Burada ki olay bunun yapılabileceği. Oyun benim ilgi alanım değil. Senin vizyonun düşükse bazı olayları yapılamayacak gibi gösterme 👋

İlgi alanın değilse bilmediğin mevzularda yorum yapma.

Onlarca, yüzlerce, hatta Rockstar gibi binlerce insan çalıştıran firmalar ile iletişime geç ve "oyunları bir kişi ile yapabileceklerini" anlat. Vizyondan pek anlamıyor galiba.

Son düzenleme:
Bilişim çağındayız. İleri seviye ingilizceniz varsa sizi programlamada çok daha ileri taşır. Oyun mevzularını boş verin, Tek başınıza yapabileceğiniz nitelikli bir şey olmaz. Onlar için programlama tek başına yeterli olamıyor. 3D modelleme, animasyon gibi sürüyle şey de öğrenmeniz gerekir hepsini öğrenmeye ise ömrünüz yetmez. Ancak programlama ile işsiz kalmanız ya da düşük gelir etmeniz pek mümkün değil.

Bu daha mantıklı olabilir.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ama tek başıma oyun yapmayı ben de istemiyorum çok büyük bir ihtimalle bir ekip içerisinde olurum en az 3-5 kişi ile yapılan oyunlardan da güzel projeler çıkabiliyor
Bilgisayar mühendisliği okuyabilirsiniz onun yerine. Herkes bilgisayar programcılığı okuyor çünkü.
Matematiğim iyi olsaydı evet onu okurdum ama maalesef sayısal derslerim iyi olmadığı için o bölümü kazanamam ama belki dgs'den geçiş yapabilirim

Geri
Yukarı