2 yıllık uzaktan bilgisayar programcılığı okunmalı mı?

lilakif256

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba iyi akşamlar, 2 yıllık uzaktan eğitim bilgisayar programcılığına puanım yetti ve kayıt yapıp yerleşebiliyorum. Fakat kafamda sorular var çevrem çok kafamı karıştırdı kimisi okuma boşa diplomasızda kendini geliştirirsin diyor. Kimisi oku diploma altın gibi diyor. Kafam karıştı iyice kendimden bahsedecek olursam elektrik elektronik ve bilgisayar konusunda her türlü işi şu anda da yapıyorum tamir format vb. fakat yazılım konusunda biraz C# ve iyi derecede HTML, CSS falan biliyorum kendi çapımda bir şeyler yapabiliyorum. Sizce okumak mantıklı mı? Bu arada bölüm ücretli %50 sizce BTK Akademi gibi yerlerden sertifikalar alıp dersleri dinleyip kendimi geliştirmek mi mantıklı olur yoksa okul okumak mı? Bir de uzaktan bazı arkadaşlarım diyor ki biz derslere girmiyoruz hiç bazıları diyor tekrar kayıtlarından izliyorum canlıya girmene gerek yok kamera açmak ve bu ders takibi artı olarak proje ödevleri ders ödevleri nasıl oluyor bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler.

Yani yazılım ve ilgili bölümlerler hakkında uzmanlığım yok ancak bu sektöre girmek isteyen birisi olarak kendi deneyimlerimi paylaşmak isterim.
Ben üniversite mezunu olduğum için "sınavsız ikinci üniversite" kapsamında yarı dönemlik ücreti 1650 lira vererek Anadolu Üniversitesi bilgisayar programcılığına girebiliyorum.
Ancak ulaşım sorunları ve ders içeriğine bakıtıktan sonra kayıt olmaktan vazgeçtim. Udemy'deki sahip olduğum kurslar ve YouTube'da Harvard Üniversitesi'nin yazılıma giriş minvalinde olan "CS50", Python derslerinin ve makine öğremensi derslerinin verildiği "CS50's introduction to artificial intelligence with Python" ve ayrıca stanford üniverisitesiinin ve m. İ. T'nin başkaca derslerini YouTube'dan edinebileceği öğrenince okulun verebileceğinden daha kaliteli bir eğitimi kendi çabalarım ve araştırmam ile alabileceğimi düşünüyorum. Ancak, en azından TR özelinde, LinkedIn'e bakarsan diploma şartı her zaman karşına çıkacağını da belirtmem lazım.
Dolayısla ben senin yerinde olsam, tam ücreti bilmiyorum ama, bu kadar paralar verip de kayıt olmam. Yerinde olsam seneye veya bu sene herhangi bir (ön lisans da dahil) ücretsiz bir bölüme yazılarak sınavsız ikinci üniversite kapsamında bir üniversite'de açık öğretim ön lisans bilgisayar programcılığı okurum.
Her ne kadar ben yazılmaktan vazgeçtim desem de 16 Ekim'e kadar vaktim var hala düşünüyorum da diyebilirim çünkü dediğim gibi diploma sorun yaratıyor.

Yani yazılım ve ilgili bölümlerler hakkında uzmanlığım yok ancak bu sektöre girmek isteyen birisi olarak kendi deneyimlerimi paylaşmak isterim.
Ben üniversite mezunu olduğum için "sınavsız ikinci üniversite" kapsamında yarı dönemlik ücreti 1650 lira vererek Anadolu Üniversitesi bilgisayar programcılığına girebiliyorum.
Ancak ulaşım sorunları ve ders içeriğine bakıtıktan sonra kayıt olmaktan vazgeçtim. Udemy'deki sahip olduğum kurslar ve YouTube'da Harvard Üniversitesi'nin yazılıma giriş minvalinde olan "CS50", Python derslerinin ve makine öğremensi derslerinin verildiği "CS50's introduction to artificial intelligence with Python" ve ayrıca stanford üniverisitesiinin ve m. İ. T'nin başkaca derslerini YouTube'dan edinebileceği öğrenince okulun verebileceğinden daha kaliteli bir eğitimi kendi çabalarım ve araştırmam ile alabileceğimi düşünüyorum. Ancak, en azından TR özelinde, LinkedIn'e bakarsan diploma şartı her zaman karşına çıkacağını da belirtmem lazım.
Dolayısla ben senin yerinde olsam, tam ücreti bilmiyorum ama, bu kadar paralar verip de kayıt olmam. Yerinde olsam seneye veya bu sene herhangi bir (ön lisans da dahil) ücretsiz bir bölüme yazılarak sınavsız ikinci üniversite kapsamında bir üniversite'de açık öğretim ön lisans bilgisayar programcılığı okurum.
Her ne kadar ben yazılmaktan vazgeçtim desem de 16 Ekim'e kadar vaktim var hala düşünüyorum da diyebilirim çünkü dediğim gibi diploma sorun yaratıyor.

Öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Şöyle bir sorun var ki bu artık 2. senem ve çok zaman kaybettim tekrar tekrar sınava girmek pek istemiyorum ki seneyede girsem bir yer gelir mi ücretsiz bilmiyorum puanlar her sene artıyor malum. Para vermek bana da çok mantıksız geliyor ki bir de derslere girebilmek veya projeler falan koşturabilmek herkes gerçek sınıf ortamı olmadığından zor olabilir diyor bir kısım ise derslere katılma tekrarları izlesende sayılır diyor. Kafam çok çok karıştı fiziksel olarak bir yere gidebileceğimi pek sanmıyorum. Seneye sınava girsem yine açık öğretim veya uzaktan bölümleri kovalacağım işimden dolayı. Yani şu an önümde ya işime devam edip BTK veya Udemy gibi platformlardan kendimi geliştirmek var ya da uzaktan bu bölümü okumak.

@lilakif256 eğitim ücreti ne kadar ödeyeceksiniz?

İnternetten biraz araştırma yaptım gözlerime inanamadım yüzde 50 burslu 30, 35, 40 bin diye başlıyor 60'a 80'ne kadar gidiyor. Eğer bu kadar yüksek ücretler verecekseniz yapmayın. Zaten html/css bilginiz varmış frontend için JavaScript + React (React değil de Angular öğrenmek isterseniz gencay yıldız -YouTube bakabilirisiniz) öğrenin YouTube'dan bile bulursunuz zaten C#'da varmış backend için de node.js veya .net öğrenin (bunu da derslerini gencay yıldızdan bulabilirisiniz) sonra gidin gerekirse bedavaya çalışın birkaç proje sonra artık bir CV oluşmuş olur ama bu kadar paralar vermeyin.

Son düzenleme:
@lilakif256 eğitim ücreti ne kadar ödeyeceksiniz?

İnternetten biraz araştırma yaptım gözlerime inanamadım yüzde 50 burslu 30, 35, 40 bin diye başlıyor 60'a 80'ne kadar gidiyor. Eğer bu kadar yüksek ücretler verecekseniz yapmayın. Zaten html/css bilginiz varmış frontend için JavaScript + React (React değil de Angular öğrenmek isterseniz gencay yıldız -YouTube bakabilirisiniz) öğrenin YouTube'dan bile bulursunuz zaten C#'da varmış backend için de node.js veya .net öğrenin (bunu da derslerini gencay yıldızdan bulabilirisiniz) sonra gidin gerekirse bedavaya çalışın birkaç proje sonra artık bir CV oluşmuş olur ama bu kadar paralar vermeyin.

Biraz birikmişliğim var bu parayla işte kurabilirim dükkan açmak gibi veya okulada verebilirim. %50 indirimli evet şu an benim 27+KDV, fiziksel olarak bir bölüm okuyup yurt vb. giderler harcamaktansa %50 indirimli olarak para vermek mantıklı gelmişti ama çevremdende kendin öğren çabala diploma ile uğraşma diyor sizinde dediğiniz gibi. Bilgim var evet BTK da HTML ve CSS konusunu çözmüştüm ki ondan önce de 15 16 yaşlarımda bile hosting firmalarına tema türkçeleştirme ve uyarlama düzenleme gibi hizmetler yapıyordum oradanda bir CSS HTML bilgim vardı üstüne dersleri alınca mis gibi olmuştu. Ki zaten kendim dışarıdan yazılım hariç tamirlik formatlık işlerde alıyorum ara sıra yani tamir elektronik gibi şeyler olduğundan bir yandanda yazılımı halletmeye çalışıyorum. Bedavaya çalışın dediğin ne gibi işler olabilir internete mi yoksa dışarıda iş kovalamak için mi ve oralardan CV nasıl oluşturabilirim referans olarak mı?

Sadece şu an şöyle bir - var yazılımda kendimi geliştirmeye vakit bulamıyorum işimden dolayı çok yoğun oluyorum bu saatlerde geliyorum ve akşam yemek dinlenmek derken gün bitiyor.

Bir de öğrenmeyi uğraşmayı seven birisi olduğum için mesela boza boza tamiri öğrendim, temalar düzeneleye düzenleye uğraşa uğraşa HTML CSS gibi Front-End bölümü çözdüm. Video editleme logo tasarım konusunda deneye deneye bir şeyler yapmaya çalışıyorum bunlar hep benim için + fakat okulu okumak mı mantıklı dersleri almak mı bilmiyorum. Çünkü her ne kadar uğraşmayı sevsemde front end kısım güzel ama PHP gibi kısımlar hep kafamı ağrıtmıştır onların derslerini dinlerken sıkılıp kapattığım çok oldu.

Son düzenleme:
Bence bahsedilen rakamlar çok fazla. CV oluşturma mesela şuna bir bakın;
Mesela bu arkadaş ne güzel hem kendi işlerini yaptığı bir site yapmış ve orada yaptıklarını paylaşmış. Aynı sitede CV bölümü de var. Bakın; https://bencan.net/cv.pdf ne güzel de bir CV oluşturmuş.
Yazılım müh. Okuyan tanıdığım alaylıların en çok web dev. Yöneldiği ayrıca iOS dev de insan ihtiyacı olduğu, kalifiye eleman bulunamadığı ve staj yaptığı yerde çalışanlara Udemy gibi yerlerden gerekli eğitimleri karşılayarak eğitime başlatılıp pozisyonlarının "iOS dev" olarak değiştirildiği doğrultusunda tavsiyeler vererek web dev veya iOS dev yönelmem konusunda telkinlerde bulunmuştu.
Ayrıca tam olarak CV değil ama git. Hub kullanımını bilmek, geliştiridiğin projeleri ve geliştirme süreci boyunca da o uygulamadan gümcellemenin iş başvurularında yararlı olduğu birçok kişi tarafından söyleniyor. Dolayısla yönelmek istediğiniz alanı belirledikten sonra yani amacınızı belirledikten sonra araç olan ilgili programlama dili ve Framework'ü öğrendikten sonra mesela alaylılar en ağırlıklı web dev yöneldiği örneğinden gidersek js+react+c#+.net (veya Java ve ilgili Framework ki uluslararası pazarda Backend'de Java'nın C#'dan daha popüler olduğunu duymuştum) öğrendikten sonra önce kendinize bir web sitesi tasarlayın bu yukarıda attığım gibi projelerinizi sergilediğiniz ve yeteneklerinizi göstermek için bir kullanıcı kaydı/girişi olan, yöneticinin paylaşım yapabildiği ve üyelerin altına yorum yapabildiği gibi (yani neredeyse bir forum :) ) sonra gidin çevrenizdeki bir esnafa ona bir e ticaret sayfası yapın gibi böyle ücretsiz işler yapın ve yukarıda gösterdiğim CV örneği gibi bir dosya hazırlayın. Bundan sonra fiverr, upwork gibi gibi freelancer çalışabileceğiniz sitelere üye olup üş kovalayın. İş aldıkça CV büyütün ve sonrasında kariyerinize karar verebilirsiniz.

Bence bahsedilen rakamlar çok fazla. CV oluşturma mesela şuna bir bakın;
Mesela bu arkadaş ne güzel hem kendi işlerini yaptığı bir site yapmış ve orada yaptıklarını paylaşmış. Aynı sitede CV bölümü de var. Bakın; https://bencan.net/cv.pdf ne güzel de bir CV oluşturmuş.
Yazılım müh. Okuyan tanıdığım alaylıların en çok web dev. Yöneldiği ayrıca iOS dev de insan ihtiyacı olduğu, kalifiye eleman bulunamadığı ve staj yaptığı yerde çalışanlara Udemy gibi yerlerden gerekli eğitimleri karşılayarak eğitime başlatılıp pozisyonlarının "iOS dev" olarak değiştirildiği doğrultusunda tavsiyeler vererek web dev veya iOS dev yönelmem konusunda telkinlerde bulunmuştu.
Ayrıca tam olarak CV değil ama git. Hub kullanımını bilmek, geliştiridiğin projeleri ve geliştirme süreci boyunca da o uygulamadan gümcellemenin iş başvurularında yararlı olduğu birçok kişi tarafından söyleniyor. Dolayısla yönelmek istediğiniz alanı belirledikten sonra yani amacınızı belirledikten sonra araç olan ilgili programlama dili ve Framework'ü öğrendikten sonra mesela alaylılar en ağırlıklı web dev yöneldiği örneğinden gidersek js+react+c#+.net (veya Java ve ilgili Framework ki uluslararası pazarda Backend'de Java'nın C#'dan daha popüler olduğunu duymuştum) öğrendikten sonra önce kendinize bir web sitesi tasarlayın bu yukarıda attığım gibi projelerinizi sergilediğiniz ve yeteneklerinizi göstermek için bir kullanıcı kaydı/girişi olan, yöneticinin paylaşım yapabildiği ve üyelerin altına yorum yapabildiği gibi (yani neredeyse bir forum :) ) sonra gidin çevrenizdeki bir esnafa ona bir e ticaret sayfası yapın gibi böyle ücretsiz işler yapın ve yukarıda gösterdiğim CV örneği gibi bir dosya hazırlayın. Bundan sonra fiverr, upwork gibi gibi freelancer çalışabileceğiniz sitelere üye olup üş kovalayın. İş aldıkça CV büyütün ve sonrasında kariyerinize karar verebilirsiniz.

Siteyi ve CV'yi inceledim gerçektende çok güzel bir site yapmış. Şimdi illa bir alan mı belirliyim oraya mı odaklanıyım diyorsun hocam. Bende biraz şey vardır çünkü her işe kendim koşturayım mesela elektrikten anlamayan şalter veya ne bileyim kablo ile uğraşmaz, ama ben bilmesemde uğraşmak öğrenmek isterim kendim yapmak isterim tek bir şey yapmak istemem hiç yazılım biliyorsam tamiride öğrenmek isterim tamiri biliyorsam lehim kart elektronik öğrenmek isterim ama böyle olunca da hepsine yetişemeyip bir yerden sonra kafam çok karışıyor PHP de olduğu gibi. Bazı tanıdığım arkadaşlarım var mesela sadece Front-End kısımda kendini geliştirmiş ama ben illa başka şeylerde öğrenmek istiyorum. Fakat önce kolay kısımdan mı başlamalıyım? PHP kafamı çok karıştırmıştı çünkü başlangıç için belirli bir dili öğrenip ondan sonra diğerlerine başlamalıyım sanırım. Java demişsiniz Java şu şekilde Client konusunda Java ile oyun Client'i yapmıştım daha önce proje olarak duruyor hala yarısına kadar yapmıştım. Hep parça parça yaptığım işler var birkaç web sitesi örneğim var mesela. Sanırım bu işin başlangıcı kendime özel proje sergilecek dediğiniz gibi bir site yapıp sonrasında çevreye açılmak. Esnaflara e-ticaret sitesi yapmaktan kastınız sıfırdan kodlamak mı öğrenip yoksa sadece kurulum için mi tanınmak adına?

Bu arada o zaman okul dediğiniz gibi yaparsam gereksiz kalıyor oraya o parayı vereceğime cebimde kalsa daha iyi değil mi? Bir de şey soracağım iş kurmak ne kadar mantıklı kendimi bir yandan geliştirirken bir yandanda tamir format vb işler yapmak için adres olması açısından yoksa önce yazılımı mı çözmeliyim?

Bu arada yardımınız ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim tekrardan.

Evet, hangi alan ilgilinizi çekiyorsa ona odaklanmak daha iyi olacağını düşünüyorum. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla siz işin donanım kısmıyla da ilgileniyorsunuz aslında sizden iyi bir e.e. mühendisi veya bilgisayar müh. olurmuş. Donanım kısmıyla bu kadar ilgilendiğiniz için belki, benim de çok az şey bildiğim, gömülü yazılım sistemleri alanına yönelebilirsiniz. Duyduğum kadarı ile bu amaç için ağırlıklı c ve c++ dilleri kullanılıyormuş. İstersen "gömülü yazılım alanına nasıl girilir, hangi kaynakları kullanmalıyım?" diye yeni bir başlığı "programcılık" kategorisinde açarsa forumda daha bilgililer yardımcı olabilir.

Esnaflara site yapma işini eğer web dev. ile ilgileniyorsan cv'ne eklemek için bir proje olması için söyledim ama dediğim gibi sanırım senin ilgi alanın embedded systems.

Okul fiyatlarının maalesef çok yüksek olduğunu düşünüyorum her ne kadar önümüzdeki sene sınava girecek öğrenci sayısı artacak olsa da siz yine girin ve bir şekilde kendinizi herhangi bir ücretsiz önlisans bölümüne atın ki hemen ardından, mezun olmanıza gerek kalmadan "sınavsız ikinci üniversite" kapsamında daha uygun fiyatlara "bilgisayar programcılığı" bölümüne kayıt olursunuz. Böylelikle diploma hususunu da aradan çıkarmış olursunuz.

Okul yerine parayı işletme açarak değerlendirme konusu maalesef benim bildiğim bir konu olmadığından yardımcı olamayacağım.

Biraz internete bakınca youtube'da karşıma çoşkun taşdemir çıktı belki ilgini çeker.
Ayrıca youtube - sinan çoşkun. Kendisi bilgisayar programcılığı okuduktan sonra senin de ilgi alanın olan bir mesleğe yönelmiş onu da inceleyebilirsin

embedded systems konusunda bakalım chatgpt ne diyor :D

Learning embedded systems on your own can be a rewarding journey, but it does require dedication, patience, and a structured approach. Here's a step-by-step guide to help you get started:
  1. Set Clear Goals:
    • Determine why you want to learn embedded systems. Are you interested in a specific project, career advancement, or just a hobby? Setting clear goals will help you stay motivated.
  2. Basic Programming Skills:
    • Before diving into embedded systems, you should have a good grasp of a high-level programming language like C or C++. These languages are commonly used for embedded development.
  3. Learn Electronics Fundamentals:
    • Understand basic electronics concepts like voltage, current, resistance, and components such as resistors, capacitors, transistors, and microcontrollers. You can find online courses or textbooks for this purpose.
  4. Select a Microcontroller:
    • Choose a microcontroller to work with. Common choices include Arduino, Raspberry Pi, or more specialized ones like PIC, AVR, or ARM-based microcontrollers. Arduino is beginner-friendly, making it a good starting point.
  5. Learn the Basics of Microcontrollers:
    • Study the datasheet and reference manual of your chosen microcontroller. Learn how to use GPIO pins, timers, interrupts, and communication protocols (UART, SPI, I2C).
  6. Programming Tools:
    • Install and set up the development environment for your microcontroller. This may involve downloading an IDE (Integrated Development Environment) and necessary libraries.
  7. Practice Projects:
    • Start with simple projects like blinking an LED, reading sensor data, or controlling a servo motor. Gradually increase the complexity of your projects as you gain confidence.
  8. Learn Real-Time Operating Systems (RTOS):
    • Familiarize yourself with RTOS concepts if you intend to work on projects that require multitasking or real-time capabilities. FreeRTOS and Micrium uC/OS-II are good places to start.
  9. Debugging and Troubleshooting:
    • Learn how to use debugging tools and techniques to identify and resolve issues in your embedded systems projects.
  10. Peripherals and Sensors:
    • Explore various peripherals and sensors commonly used in embedded systems, such as ADCs, DACs, displays, accelerometers, and gyroscope sensors.
  11. Connectivity Protocols:
    • Study communication protocols like UART, SPI, I2C, CAN, and Bluetooth to enable your embedded systems to communicate with other devices.
  12. Power Management:
    • Understand power management techniques, as power efficiency is crucial in many embedded applications, especially in battery-powered devices.
  13. Learn Version Control:
    • Familiarize yourself with version control systems like Git, as they are essential for collaboration and code management.
  14. Documentation and Resources:
    • Make it a habit to read datasheets, manuals, and documentation for components and microcontrollers. Explore online forums, tutorials, and books dedicated to embedded systems.
  15. Build a Portfolio:
    • Document your projects and create a portfolio to showcase your work to potential employers or collaborators.
  16. Continuous Learning:
    • Embedded systems is a dynamic field, so stay updated with the latest developments, technologies, and trends through online courses, blogs, and industry news.
  17. Collaborate and Seek Feedback:
    • Join online communities or local maker spaces to collaborate with others and seek feedback on your projects.
  18. Personal Projects:
    • Work on personal projects that align with your interests or career goals. This hands-on experience will help solidify your knowledge.
  19. Stay Persistent and Patient:
    • Embedded systems can be challenging, but persistence is key. Don't be discouraged by setbacks; they are valuable learning experiences.
  20. Consider Formal Education:
    • If you are serious about a career in embedded systems, consider pursuing formal education, such as a degree or certificate program in electrical engineering, computer engineering, or embedded systems.
Remember that learning embedded systems is a gradual process, and you will improve with practice and experience. Start small, keep learning, and enjoy the journey of building innovative devices and systems.

--------------------------------------------------------
Certainly! Here are some recommended sources, including Udemy courses and books, for learning embedded systems:

Udemy Courses:

1. "Embedded Systems Programming on ARM Cortex-M3/M4 Processor"
    • Instructor: FastBit Embedded Brain Academy
    • Description: This comprehensive course covers ARM Cortex-M microcontroller programming using the Keil IDE. It's suitable for beginners and provides hands-on experience with various peripherals.
    • Link: Embedded Systems Programming on ARM Cortex-M3/M4 Processor
  2. "Arduino Step by Step: Getting Started"
    • Instructor: Dr. Peter Dalmaris
    • Description: This course is a great introduction to embedded systems using Arduino. It covers basic electronics and programming concepts while building practical projects.
    • Link: Arduino Step by Step: Getting Started
  3. "Mastering Microcontroller with Embedded Driver Development"
Books:

1. "Embedded Systems: Introduction to Arm Cortex-M Microcontrollers" by Jonathan Valvano
    • Description: This book provides a hands-on introduction to embedded systems using ARM Cortex-M microcontrollers. It covers both hardware and software aspects and includes practical examples and projects.
  2. "Programming Embedded Systems in C and C++" by Michael Barr
    • Description: This book is a valuable resource for learning embedded systems programming in C and C++. It covers the essentials of embedded software development and offers practical tips.
  3. "Making Embedded Systems" by Elecia White
    • Description: Elecia White's book is a great choice for those interested in learning about embedded systems design and development. It covers a wide range of topics and includes real-world examples.
  4. "Embedded Systems with ARM Cortex-M Microcontrollers in Assembly Language and C" by Yifeng Zhu
    • Description: This book is focused on ARM Cortex-M microcontrollers and covers both assembly language and C programming for embedded systems. It's suitable for both beginners and those with some experience.
Before making a choice, consider your current level of expertise and your specific interests within embedded systems. Each of these resources has its own strengths and focuses, so you can pick the one that aligns best with your learning goals and preferences.

Geç dönüşüm için kusura bakmayın işten vakit bulamadım çok. İlgilimi çeken bir yere odaklanmak daha iyi daha rahat ama ben mesela tamire elektroniğe yönelsem bu sefer yazılım tarafı ilgimi çekiyor öğrenesim geliyor. Şöyle bir durum var bidaki sene tutsada fiziksel olarak bir okula gidemem yani ya açık ya uzaktan yazacağım çünkü çalışıyorum.

Esnaflara sitede yaparım, oyun sunucularıyla ilgileniyorum onlarlada uğraşırım, yazılımada bakıyorum tamir ile de uğraşıyorum çok şeylerle ilginenmeye çalışıyorum kısacası. Ama hangisi daha iyidir? Bilmiyorum orada kafam karışıyor, fakat okula boşa para kaptırmamam gerektiğini söylüyorsunuz sanırım. Çevremde 2ye ayrılmış durumda kimisi al diploma diyor kimisi gerek yok diyor kafam gerçekten inanılmaz karışık.

@lilakif256 neye karar verdin, başvuruda bulundun mu?
BTK'nın bu projesine mutlaka göz gezdir, tamamen ücretsiz, öncesinden gördüğüm başarılı eğitmenlerle, organize bir biçimde yani neye yönelmek istiyorsan? O zaman şundan başla sonra bunu izle şeklinde ilerleyen çok güzel bir çalışma. Açıkçası AÖF bilgisayar programcılığından alacaklarını böyle de alabileceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı