20.000 TL oyun ve render için laptop önerisi

• Konuyu başlatan Lox
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 90
  • Görüntüleme 6B
Merhabalar, 20 bin bütçem var. Fotoğrafçıyım, hem fotoğraf ve video editlerimi yapmak hem de AC Valhalla gibi oyunlar oynamak için laptop almak istiyorum. Daha önce de sizlerin önerisi ile güzel bir bilgisayar toplamıştım tekrar yardımlarınızı istiyorum. Biraz araştırma yaptım. Monster Tulpar T5 v20.3 içerdiği 3060 Max performans ve 11800 ile istediklerimi veriyor fakat kasa ile ilgili çok sorun olduğunu okudum. Özellikle 20 ve 21 serileri arasında ciddi farklar olduğunu söylüyorlar. Bu bütçeye Monster'ın hangi modeli alınmalı ya da farklı marka ve modellere de açığım. 3060'dan özellikle vazgeçmek istemiyorum. Bütçemi 21 bin bandına da zorlayabilirim.
Monster abra A5 V16.7.3 Notebook

Omen'in kasa - klavye kalitesi ve yazılım desteği çok çok daha iyi. En basitinden BIOS'a girince o eski mavi - gri arayüzden sonra çağ atlamış gibi olmuştum. Gaming Hub yazılımı da epey iyidir. Bir de ek olarak, 3060'a 2K ekran çok geliyor.

Cok gelmiyor v22.1 kullandım 75 dereceyi geçmedi :)

İki gündür araştırma yapıyordum. İki şey aklımı kurcalıyor. HP Omen 15'de MUX SWİTCH olmaması sorun yaratır mı? Diğer sorum ise watt değerleri kaçtır? Epey üzerinden baktığımda 130 olduğunu görüyorum en1006 versiyonunun fakat 100 olduğunu da gördüm başka yerlerde. Nereden tam bilgiyi edinebiliriz ?

İki gündür araştırma yapıyordum. İki şey aklımı kurcalıyor. HP Omen 15'de MUX SWİTCH olmaması sorun yaratır mı? Diğer sorum ise watt değerleri kaçtır? Epey üzerinden baktığımda 130 olduğunu görüyorum en1006 versiyonunun fakat 100 olduğunu da gördüm başka yerlerde. Nereden tam bilgiyi edinebiliriz ?

Intel versiyon'da vardı MUX, AMD'de yok diye biliyorum. Ekran kartı da büyük ihtimalle 100W.

Geri
Yukarı