200-300 TL SSD Önerisi

Fahri Bağcı

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Laptop'umda 1TB HDD var. Ama ben bir de SSD istiyorum. Benim bir SSD'ye ayıracağım fiyat 200TL ve 300TL arasında. Sizin önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
JD SSD almayın. Alan 3 kişiden biri şu oldu, bu oldu diye dolanıyor resmen. Crucial BX500 modeli yakın zamanda indirimdeydi. 170 lira civarında ise hala alınacak iyi bir ürün ama 300 liraya çıkabiliyorsanız 860 Evo dışında bir şeye pek gerek yok.

En az 240 GB kapasiteli olarak düşünerek söyledim bu arada.

JD SSD almayın. Alan 3 kişiden biri şu oldu, bu oldu diye dolanıyor resmen. Crucial BX500 modeli yakın zamanda indirimdeydi. 170 lira civarında ise hala alınacak iyi bir ürün ama 300 liraya çıkabiliyorsanız 860 Evo dışında bir şeye pek gerek yok.

En az 240 GB kapasiteli olarak düşünerek söyledim bu arada.

Teşekkür ederim. Dediğiniz SSD'lere bakacağım.

200-300 TL verip çöpe gitmesin. Crucial MX500 250 veya 500 GB öneriyorum. Samsung'lar eskiden yazma sayısı (hız değil bozulmadan önce yazılabilecek veri miktarı) düşüktü. Şu an iyi görünüyorlar ama ben masa üstünde güvenemedim. Laptopta ise 960 pro gibi gerçekten güvenilir (ve çok pahalı) olanını kullanıyordum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı