2000 TL Kulaküstü Kulaklık Önerisi

Bütçe
2000 TL
Bütçe artarsa Cloud 3 veya Corsair HS80, artmazsa iki seçenek var.

Dip ses ve cızırtı sorunlarını dikkate almam diyorsanız Cloud 2.

Ses kartınız iyiyse Blackshark V2 X.
Cızırtı ve dip sesten kastınız mikrofon ise harici mikrofonum var hocam. Ses kartım da MSI B450M-A Pro Max anakartın dahili ses kartıdır.

O konuda da şöyle bir deneyimim var esasında eksik yazdım benim hatam. Dediğiniz gibi bence siz şanslısınız. Sebebi ise 1 ay içerisinde ben dahil toplam 3 kişi 3 farklı şehir, farklı satıcılardan Cloud 3 aldık ilk alan arkadaşımızın sesi gayet düzgün ve normalken sonradan alan ben ve diğer arkadaşımın sesi aynı şekilde Cloud 2'ye göre robotikti. Bu yanlış anlaşılmasın mikrofonu kötü anlamında demiyorum ama kıyasa girersek 2'ye göre robotikti anlamında yazıyorum.

Esasında örneklendirmek gerekirse;

Cloud 3 mikrofon testi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cloud 2 mikrofon testi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Videoda da bence aradaki fark 2'nin daha tok ve arka plan gürültüsünü engelleyen fakat 3'ün arka plan seslerini alan ve daha robotik olduğu anlaşılıyor.

bu arkadaşta benim gibi şanslı sanırım.

Hazır 2500'ü görmüşken bunu da yorumlamanızı rica etsem?
Nova 3 için yeterli bilgiye sahip değilim. Hatta SteelSeries kulaklıklara pek bakmıyorum.

GÜNCELLEME
Arkadaşlar çoğu kişinin önerisi üzerine Cloud 3 satın aldım ve dün elime ulaştı. Kulaklığı denediğimde ne yazık ki beklentilerimin altında bir performans ile karşılaştım.
Mikrofon inceleme videolarındaki gibi kesinlikle değil ve müzik, ses kalitesi önceden kullanmış olduğum Corsair HS35 ve Asus Cerberus'un yanına bile yaklaşamadı. Ne bir bass ne bir tiz kulaktıkta hiçbir karakter yok. HyperX Ngenuity yazılımını kurup equlaizer ayarlarını denedim ancak istediğim gibi bir randıman alamadım.
Evet, rahatlık ve konfor açısından oldukça iyi ve dayanıklı bir malzemesi var ancak 2000 TL üstü standartta bir kulaklık olması gereken özellikleri tutturamamış gibi geldi bana. Bu sebepten bu sabah iade talebimi oluşturdum ve kargoya ürünü verdim.

Bu süre zarfında bu kulaklığı alıp kullanmam bana bir başka bakış açısını gösterdi. Evet ben oyun oynuyorum ama rekabetçi oyunlarda bezim yok, yayın ve içerik üretiyorum ama harici mikrofonum zaten var, ancak ben bu kulaklığı dışarıda da kullanmak istediğimi anladım. Yani yolculuk yaparken müzik dinlemek olsun, evde takılırken bir dizi açıp izlemek olsun, yemek yerken bir video izlemek olsun vs. Yani Cloud 3 bana aslında gerçekten ne istediğimi göstermiş oldu.

Arkadaşlar bütçe yine 2000-2500. Müzik ve genel ses kalitesi açısından yeterli, mikrofonu önemli değil ama çıkartılabilir veya yukarı kaldırılıp tamamiyle kapatılabilir, oyun, müzik ve günlük kullanıma da uygun, rahat ve dayanıklı kulaküstü kulaklık önerilerinizi bekliyorum. Kablolu veya kablosuz fark etmiyor ama sanki bu istediklerime göre kablosuz daha mantıklı gibi. Şu zamana kadar hep kablolu kullandım, yine yadırgamam.

Tabi bunların hepsi Teknosa iadeyi kabul ederse konuşulacak şeyler. Ama yine de iadeyi kabul etmiş gibi davranıp devam edelim.

Şu anda birkaç araştırma yaptım ve @HughJackman hocamın önerdiği Asus Strix Go kafama yattı ancak birkaç kulaklık da kafamı kuracalıyor. HS80, Cloud Alpha, Arctis Nova 3, Nova Prime bunlar arasında. Takdir edersiniz ki yüksek paralar veriyoruz ve gerçekten de hakkını almayı istiyoruz arkadaşlar. Uzun tutmuş olabilirim ama gerçekten uzun seneler boyu götürsün diye uğraşmaktayım. Bu akşam şansıma incehesap indirimleri de olacak. Onları da dikkate alabiliriz. Şimdiden teşekkürler.

güncelleme
Arkadaşlar çoğu kişinin önerisi üzerine Cloud 3 satın aldım ve dün elime ulaştı. Kulaklığı denediğimde ne yazık ki beklentilerimin altında bir performans ile karşılaştım.
Mikrofon inceleme videolarındaki gibi kesinlikle değil ve müzik, ses kalitesi önceden kullanmış olduğum Corsair HS35 ve ASUS Cerberus'un yanına bile yaklaşamadı. Ne bir bass ne bir tiz kulaktıkta hiçbir karakter yok. HyperX NGenuity yazılımını kurup equlaizer ayarlarını denedim ancak istediğim gibi bir randıman alamadım.
Evet, rahatlık ve konfor açısından oldukça iyi ve dayanıklı bir malzemesi var ancak 2000 TL üstü standartta bir kulaklık olması gereken özellikleri tutturamamış gibi geldi bana. Bu sebepten bu sabah iade talebimi oluşturdum ve kargoya ürünü verdim.

Bu süre zarfında bu kulaklığı alıp kullanmam bana bir başka bakış açısını gösterdi. Evet ben oyun oynuyorum ama rekabetçi oyunlarda bezim yok, yayın ve içerik üretiyorum ama harici mikrofonum zaten var, ancak ben bu kulaklığı dışarıda da kullanmak istediğimi anladım. Yani yolculuk yaparken müzik dinlemek olsun, evde takılırken bir dizi açıp izlemek olsun, yemek yerken bir video izlemek olsun vs. yani Cloud 3 bana aslında gerçekten ne istediğimi göstermiş oldu.

Arkadaşlar bütçe yine 2000-2500. müzik ve genel ses kalitesi açısından yeterli, mikrofonu önemli değil ama çıkartılabilir veya yukarı kaldırılıp tamamiyle kapatılabilir, oyun, müzik ve günlük kullanıma da uygun, rahat ve dayanıklı kulak üstü kulaklık önerilerinizi bekliyorum. Kablolu veya kablosuz fark etmiyor ama sanki bu istediklerime göre kablosuz daha mantıklı gibi. Şu zamana kadar hep kablolu kullandım, yine yadırgamam.

Tabii bunların hepsi Teknosa iadeyi kabul ederse konuşulacak şeyler. Ama yine de iadeyi kabul etmiş gibi davranıp devam edelim.

Şu anda birkaç araştırma yaptım ve @HughJackman hocamın önerdiği ASUS STRIX GO kafama yattı ancak birkaç kulaklık da kafamı kuracalıyor. HS80, Cloud Alpha, Arctis Nova 3, Nova Prime bunlar arasında. Takdir edersiniz ki yüksek paralar veriyoruz ve gerçekten de hakkını almayı istiyoruz arkadaşlar. Uzun tutmuş olabilirim ama gerçekten uzun seneler boyu götürsün diye uğraşmaktayım. Bu akşam şansıma İncehesap indirimleri de olacak. Onları da dikkate alabiliriz. Şimdiden teşekkürler.

Hocam selam. Önerdiğim kulaklığı kendim satın aldım, yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Açıkçası beni tatmin etti diyebilirim. Bunda önce Razer Kraken TE kullanıyordum o seviye de bir performans alamadım özellikle ergonomik açıdan diyebilirim. Kulaklığın ped kısmı çok ufak ve bir süre sonra rahatsız ediyor.

Geri
Yukarı