20000 TL'ye 3DS Max ve render için sistem önerisi

mhmtztrk

Decapat
Merhabalar Tecnopat üyeleri, 3DS Max, Civil 3D, Rhinoceros gibi 3D modelleme programları kullanmak amaçlı bir sistem toplamak istiyorum. İki alternatif hazırladım kendimce. Ekran resimlerini ekledim. Biri AMD 3900X, diğeri ise AMD Threadripper 2950X. Aslında 3950X vardı aklımda ancak henüz satışta değil bu işlemci (gerçi Recep ve Ali bey'in son videolarını az önce izledim), 3900X yerine bir süre daha bekleyip 3950X almak daha mantıklı gibi geliyor bana. Başka bir alternatifte (tarihi belli olmasa da- en azından ben bilmiyorum-) 3.nesil Threadripper işlemcileri beklemek mi? Threadripper işlemci seçmemin nedeni; öncelikli olarak tabii ki core/thread sayıları (3950X aynı çekirdek sayısını yakalamış olsa da) ve 4 kanallı RAM desteklemesi ile anakartlarda 8 adet RAM yuvasının olması. Kasa, klavye, mouse, monitör mevcutta kullandığım modelleri kullanmaya devam edeceğim. Bu bağlamda tavsiyelerinizi bekliyorum açıkçası. Bütçe olarak ise 20K'yı çok fazla geçemem. Şimdiden çok teşekkürler herkese.

AM4.JPG

threadripper.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı