2003'ten beri var olan yerli ve milli işletim sistemimiz Pardus'un user Agent'i yok

Linux çöptür.
Ben bir Windows konusunda "Windows çöptür" desem doğru bir harekette mi bulunurum?

Zibilyon tane dağıtım varken hepsine logo koymak ile uğraşmak yerine profil kısmına "İşletim sistemi" ekleme yeri gelebilir. Mesela bu şekilde (incele kısmından yaptım):
Ekran Görüntüsü - 2021-04-12 18-13-52.png

Son düzenleme:
Pardus'un logosunu koyabilir, Linux yerine Linux (Pardus) yazabilirdiniz. Sizce de saçma değil mi?

Değil. Çünkü kendileri şu an Debian olmakta. Öyleyse ben de Mint logosu istiyorum. Ubuntu olarak görünmesin user agentta. Zibilyon tane dağıtım var. Hepsine logo koyalım.

Ben halen şu Pardus düşmanlığını anlayabilmiş değilim.

Debian-based, Ubuntu-based zibilyon tane dağıtım kullanıyorsunuz ve neredeyse hiçbirinin kendisini doğrudan belirten özel user-agent'i yok fakat kimse çıkıp bunu bahane etmiyor.

Bu kadar ufak ayrıntıya takılmaya gerek var mı onu da bilmiyorum. Linux hakkında gram bilgisi olmayanların Pardus ve genel itibariyle dağıtımlar hakkında atıp tutması üzüyor.

Pardus yerli mi? Linux'un dağıtımı olduğundan ve Linux'u yapan da Türk olmadığından tam yerli sayılmıyor olması gerek.

Geri
Yukarı