200mg kafein hapı taşikardi tetikler mi?

Anydactly

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hafta içi her gün spora gitmekteyim. Her spor öncesi kafein almalıyım. Şu ana kadar Türk kahvesi ile yaptım bunu ama artık yetersiz gelmeye başladı. Sabit 200mg kafein hapı ile devam etmek istiyorum. Bir yandan da taşikardim var. Ritim bozukluğuna dönmesine kapsül başına 200mg kafein ve 200mg taurin sebebiyet verir mi?

big_joy_caffeine_plus_100_kapsl_19460.jpg

Kafein bazı bünyelerde kalp atışında değişikliğe neden olabilir. Bu kişinin toleransı ile alakalıdır ve kesin bir şey denemez. Mesela ben Pre-WorkOut kullanıyorum ve bir ölceğinde 200mg kafeinden fazla olmasına rağmen iki ölçek atabiliyorum ama bir ölçekte bile sorun yaşayanları da tanıyorum. Ayrıca kafein yerine Pre-WorkOut öneririm kesinlikle düşük dozla başlanmalı.

Kafein bazı bünyelerde kalp atışında değişikliğe neden olabilir. Bu kişinin toleransı ile alakalıdır ve kesin bir şey denemez. Mesela ben Pre-WorkOut kullanıyorum ve bir ölceğinde 200mg kafeinden fazla olmasına rağmen iki ölçek atabiliyorum ama bir ölçekte bile sorun yaşayanları da tanıyorum. Ayrıca kafein yerine Pre-WorkOut öneririm kesinlikle düşük dozla başlanmalı.
Asıl pre workout kesinlikle kullanmamam gerekiyor. Bahsettiğim hapın 5x katına yakın taurin var.

Geri
Yukarı