2020 Yılında Çıkacak Olan AMD Ekran Kartları Beklenmeli mi?

Minimumaydia

Hectopat
Yeni bir sistem toplamak istiyorum fakat çok kararsızım. Nvidia'nın bu sene çıkaracağı 3000 serisi kartlardan bir hayli ümitsizim. 2000 serisi kartların fiyatları ortada.

AMD kartları, ne zaman çıkacak? Herhangi net bir bilgi var mı? Ayrıca, kartlar çıktıktan sonra modelleri ne zaman üretilmeye başlar?

Modellerin çoğu genel de geliyor aynı süre içerisinde. Çıkacağı tam süreyi bilmiyorum fakat her serisi geçilecek değer de oluyor genel de. Belirli bir bütçen varsa mesela 3000 RTX 2060S alırsan bir şey kaybetmezsin besleyen bir sistemin varsa.

3000 serisi için ümitsizim derken fiyat anlamında mı?
Kesinlikle...
Modellerin çoğu genel de geliyor aynı süre içerisinde. Çıkacağı tam süreyi bilmiyorum fakat her serisi geçilecek değer de oluyor genel de. Belirli bir bütçen varsa mesela 3000 RTX 2060S alırsan bir şey kaybetmezsin besleyen bir sistemin varsa.
Açıkcası 2060S alacağıma aynı fiyata çok daha üstün performanslı RX 5700XT alırım fakat 5700XT'den de üstünleri geliyor ve fiyat olarak çok da uçuk olmayacak gibi.

Ayrıca AMD 4.nesil işlemcileri de bu sene çıkartacak. Bence yeni bir sisteme geçmeyi düşünen arkadaşlar kesinlikle beklemeli.
Sürücü olarak çok daha iyi 2060S. Nvidia kalitesi ama AMD performansı da ortada. Yeni ekran kartında düzeltilirse AMD tercih edilebilir. Yoksa 2060S, 5700 XT göre daha iyi bir seçenek olur.
Katılmıyorum. Sürücü problemleri, kullanıcılar tarafından çözülmüş vaziyette. Aynı, hatta daha ucuza 20+ FPS için 10 dakikamı ayırır bir takım ayarlar yapar, keyfime bakarım. Tabii bu benim kişisel düşüncem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı