2020'de 2.el iPhone 6S alınır mı?

Valla ikisini yanyana koydum beraber kullandım test ettim ios 13teyken dediğim şekilde 6s xs maxtan daha hızlı gibiydi burda söylediğim şey instagram uygulama açma kapama gezinme falan ondan bahsediyorum. Bunun sebebi işlemcinin bir işlem başladığında milisaniyeler içinde voltaj ve frekansı yavaş artırması / hızlı artırmasını ve batarya ile ilgili optimizasyonları yöneten kernel modülü var bunlarla alakalı bir durum böyle olduğunu okumuştum zaten başka türlü de mümkün olmaz. Normalde lumafusiona girip render alsan tabiki xs max iki üç kat hızlı render alır ben sana bundan bahsetmiyorum ama uygulamalarda gezerken minik minik işlemlerde işlemcinin gücü inip çıkarken 6s daha saldırgan davranıyor daha fazla ısınıyor bu yüzden hızlı. Benim eski s9 plus telefonumda bunlar seçebiliyordum magisk diye bir root uygulaması var eklentileri var ordan performance seçiyosun uygulama açarken saldırgan yapıyosun tıkladığın anda voltajı frekansı dayıyor ama bu sefer de menüde gezinirken batarya daha hızlı gidiyor.
eğer kamera ve amoled, oyun performansı çok önemli değilse açıkçası xs max yerine 6s plus da kullanılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı