2021 büyük PlayStation Store zammı

Herkes boş yere PS Store'a fırça atmış hepiniz öyle bir yazmışsınız ki sanki ekonomimiz çok iyi dolar aylardır 8+ değil de PS Store kendi kendine zam yapıyor. Lütfen arkadaşlar bir şeyleri fark edin asıl suçlunun her zaman kim olduğunu kimler olduğunu unutmayın.
Oyunlar çoğu platformda 50 TL falan iken, PS Store gelince neden 600 TL çıkıyor? Dolarla ilgisi yok. Dolarla ilgisi olsaydı diğer platformlarda zam yapardı. PS şirketi bildiğin kendi boğazını düşünüyor. O kadar kâr etti PS5 üzerinden, hâlâ zam yapıyor.

Herkes boş yere PS Store'a fırça atmış hepiniz öyle bir yazmışsınız ki sanki ekonomimiz çok iyi dolar aylardır 8+ değil de PS Store kendi kendine zam yapıyor. Lütfen arkadaşlar bir şeyleri fark edin asıl suçlunun her zaman kim olduğunu kimler olduğunu unutmayın.
Tamam da Steam, Epic Games vs. nasıl ucuza sağlıyor bunları? Ekonomi kötü diye her gelen zama iyi oldu ekonomi kötüydü zaten mi diyelim? Diğerleri sürümden kazanmaya çalışırken Sony ne yapıyor?

Oyunlar çoğu platformda 50 TL falan iken, PS Store gelince neden 600 TL çıkıyor? Dolarla ilgisi yok. Dolarla ilgisi olsaydı diğer platformlarda zam yapardı. PS şirketi bildiğin kendi boğazını düşünüyor. O kadar kâr etti PS5 üzerinden, hâlâ zam yapıyor.
Zam değildir bu; kur güncellemesidir.

Konsol oyunları dünyanın her yerinde pahalı. Diğer platformlar dünyanın her yerinde daha ucuz. Yani piyasaya aykırı bir durum yok ortada.

Ayrıca çoğu platformda 50₺ olup da konsolda 600₺ olan oyun görmedim ben.

Zam değildir bu; kur güncellemesidir.

Konsol oyunları dünyanın her yerinde pahalı. Diğer platformlar dünyanın her yerinde daha ucuz. Yani piyasaya aykırı bir durum yok ortada.

Ayrıca çoğu platformda 50₺ olup da konsolda 600₺ olan oyun görmedim ben.

İşkembeden sallamak diye buna deniyor işte. Hiçbir dünya ülkesinde konsol oyunları PC'den daha ucuz değildir ama bizde ki ekstra pahalılık tamamen kurla alakalı hatta şu an dahi insaflı davranıyorlar.

İşkembeden sallamak diye buna deniyor işte. Hiçbir dünya ülkesinde konsol oyunları PC'den daha ucuz değildir ama bizde ki ekstra pahalılık tamamen kurla alakalı hatta şu an dahi insaflı davranıyorlar.
Steam'e baktığınızda çoğu zaman konsoldan daha uygun fiyatlar görüyorsunuz zaten. Bu alışılmış, kabul edilmiş bir şey. Çıkış fiyatları çoğunlukla aynıdır. Ancak konsollarda zamana bağlı fiyat düşmesi daha yavaş ilerler.

Ülkemizdeki fiyatlar için de platform sahiplerinden önce eleştirmemiz gereken çok şey var. Dolar neden 1,50₺'den 8,60'a çıktı diye sorabiliriz mesela.

Her 6 ayda bir gelen oyunları İngiltere'den bile pahalı almamızı sağlayan zam bu sene de geldi.

Eki Görüntüle 1079150

Eki Görüntüle 1079145

Eki Görüntüle 1079153

Eki Görüntüle 1079146

Eki Görüntüle 1079147

Eki Görüntüle 1079148

Eki Görüntüle 1079149

Eki Görüntüle 1079157

Artık Xbox ile aradaki fiyat farkının 2 katına çıkan oyunlar var. Her seferinde böyle zam yapmaya devam ederlerse 2-3 seneye bu Store kapanır sadece kutulu olarak FIFA satılır demedi demeyin. Durum fena. PS Türkiye bize geçirmeyi seviyor anlaşılan. İngiltere'den bile pahalı oyunlar arkadaş. Sanarsın 25.000₺ asgari ücret alıyoruz.
Buna zam denemez. Bu tamamen başka bir şey. Yasak olmasa burada söylerdim, siz anladınız zaten.

Geri
Yukarı