2021 büyük PlayStation Store zammı

Oyunlar çoğu platformda 50 TL falan iken, PS Store gelince neden 600 TL çıkıyor? Dolarla ilgisi yok. Dolarla ilgisi olsaydı diğer platformlarda zam yapardı. PS şirketi bildiğin kendi boğazını düşünüyor. O kadar kâr etti PS5 üzerinden, hâlâ zam yapıyor.

Çoğu platform senin ülkene özel kur uyguluyor. Git Origin oyunlarının fiyatına bak Steam üzerinde, Battlefield 2042 kaç lira bir gör bakayım.

Çoğu platform senin ülkene özel kur uyguluyor. Git Origin oyunlarının fiyatına bak Steam üzerinde, Battlefield 2042 kaç lira bir gör bakayım.
Ben onu demiyorum. Benim demek istediğim kısmen yerel fiyatlandırma olmaması. Tamam kur olarak zam yapıyor. Ancak ben bir kere bile indirim görmedim. Kurdan kaynaklı dersek haklı olabilirsiniz. Bu arada "50-100" örneklemesi katı örnekleme idi.

Ben onu demiyorum. Benim demek istediğim kısmen yerel fiyatlandırma olmaması. Tamam kur olarak zam yapıyor. Ancak ben bir kere bile indirim görmedim. Kurdan kaynaklı dersek haklı olabilirsiniz. Bu arada "50-100" örneklemesi katı örnekleme idi.
Kusura bakmayın, bunu oyun konsolu almadan önce düşünecektiniz. Sony ne derse o. Kur indirimi yapılsa evet hoş olur, fakat bu konsolun mantığı bellidir cihaz ucuza satılır ve oyunlar üzerinden kâr edilir.

Herkes boş yere PS Store'a fırça atmış hepiniz öyle bir yazmışsınız ki sanki ekonomimiz çok iyi dolar aylardır 8+ değil de PS Store kendi kendine zam yapıyor. Lütfen arkadaşlar bir şeyleri fark edin asıl suçlunun her zaman kim olduğunu kimler olduğunu unutmayın.
İngiltere'de 60 Pound'a satılan oyun bizde 72 Pound'a satılmaya başlandıysa bir sıkıntı vardır. Vergi muhabbetine gelirsek o zaman zamlar neden Xbox veya PC tarafında olmuyor?

Kutulu alın geçin diyeceğim ama binbir türlü hile yapılıyor onda da. En iyisi pc. Bol bol oyun satış platformu var. Steamda pahalı iken ubisoft ucuza veriyor. Gog pahalı iken epic beleşe veriyor. Tam oyun serisi bitti derken Ubisoft sayesinde tüm AC ve FC serilerini 1 oyun fiyatına topladım. Sıra oynamakta.

Yeni konular

Geri
Yukarı