2021 büyük PlayStation Store zammı

Biraz daha zorlasınlar motor fiyatına hatta ev fiyatına alalım. Nasıl olsa bugün laf söyleyip yarın GoW 1500 TL ye çıksa hemen alır. Biz oyuncular olarak birlik olmadıkça gelen vurur giden vurur.

Artık bu işi boykot etmek lazım. Sizin 1 oyuna verdiğiniz para ile ben 3 yıllık Game Pass aldım.

PlayStation Store'un bu zammı gayet normal.
Diğer oyun satın alabileceğiniz platformlardan farkı konsolda rakipsiz olması ve Türkiye'de bir ofisinin bulunması. Ofisi bulunan kurumsal firmaların daha fazla gideri ve vergi ödeme durumu oluyor. Haliyle bu da tüketiciye yansıyor. Çoğu mağazanın ucuz olma sebebi tamamen işi sanaldan götürmeleriyle ilgili. Bir de PlayStation Store'un rakibinin bulunmamasından ötürü.
Xbox'ın mağazası neden buna göre daha ucuz diyeceksiniz. Xbox ülkemizde kendini sevdirmek için ve satmak için bu tarz bir fiyat politikası uyguluyor. Hedefledikleri rakamlara ulaştıkları zaman fiyatları yükselecektir.

Ne demek normal? O bakımdan Xbox'ın da Türkiye'de ofisi var. Gayet de rakibi var. Bunun vergiyle falan alakası yok. Adamlar fakirseniz almayın diyor bize geçirmeyi seviyor. Hal böyle olunca da 500 kişi alır almaz. İşleri güçleri yayıncılara konsol yollamak. Bu gidişle Türkçe dil desteği diye bir şey kalmaz Store de dolar ile oyun satarlar.
Yakında çekilirler bu gidişle.

Ne demek normal? O bakımdan Xbox'ın da Türkiye'de ofisi var. Gayet de rakibi var. Bunun vergiyle falan alakası yok. Adamlar fakirseniz almayın diyor bize geçirmeyi seviyor. Hal böyle olunca da 500 kişi alır almaz. İşleri güçleri yayıncılara konsol yollamak. Bu gidişle Türkçe dil desteği diye bir şey kalmaz Store de dolar ile oyun satarlar.
Yakında çekilirler bu gidişle.
Anlamayan anlamıyor hocam. Ben de dediğiniz taktikle Game Pass aldım, çok avantajlı gerçekten. Bu devirde oyuncu dostu en iyi sistemlerden biri hatta belki de en iyisi Game Pass'tir.

Bu durumu savunanların olması kadar şaşırtmadı beni. Sony bu, alıştım bu saçma fiyat politikasına ama bu fiyatları savunan tiplere alışamadım, alışamam da.

Yeni konular

Geri
Yukarı