Çözüldü 2021 MacBook Air 30 Hz hissettiriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pesiNsane

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Alacak Yönetim UZMANI
İyi forumlar.

MacBook Air Monterey kullanıyorum, fare ile gezinirken sanki 30 Hz çalışıyor gibi hissediyorum. 60 Hz olduğunu nereden görüp kontrol edebilirim?

Çözüm
Gözükmemesi normal. Bende de görünmüyor.
Ekran Resmi 2022-02-07 21.00.50.png

Takılma hissi biraz bende de oluyor ama normal olan o gibi. Mouse hissiyatı macOS'te biraz farklı.
Gözükmemesi normal. Bende de görünmüyor.
Ekran Resmi 2022-02-07 21.00.50.png

Takılma hissi biraz bende de oluyor ama normal olan o gibi. Mouse hissiyatı macOS'te biraz farklı.

Çözüm
Gözükmemesi normal. Bende de görünmüyor.Eki Görüntüle 1298615

Anladım normal yani teşekkürler Monterey bey. 😎
O zaman yine Bu Mac Hakkında'ya basın, Sistem Raporu'na basın, Grafikler/Ekranlar kısmına gelin, orada gözükmesi lazım.
Eki Görüntüle 1298600
İlgin için teşekkür ederim gözükmüyormuş.

Bazı Mac kullanıcıları scroll ederken laglı bir deneyim yaşadıklarını ifade ediyorlar, sizde de öyle bir şey olabilir mi?
Eğer varsa bir hocam şu ayarları tavsiye etmişti.

Ekran Resmi 2022-01-31 00.37.14.png

Bunu kapayın ve işletim sistemi sürümünü en sonra yükseltin.

Bu durum sadece M1 Mac cihazları için böyle sanırım ama niye böyle anlayamadım. 🤔
M1 ile alakası yok sanırım.
Air ve Pro ayrımı var. Yeni MacBook Pro serisinde değiştirilebiliyor. Eğer Hackintosh kullanıyorsan Hackintosh ile de bir ilgisi olabilir mi?
macos-monterey-system-prefs-displays-xdr-refresh-rates.png

M1 ile alakası yok sanırım.
Air ve Pro ayrımı var. Yeni MacBook Pro serisinde değiştirilebiliyor. Eğer Hackintosh kullanıyorsan Hackintosh ile de bir ilgisi olabilir mi?
Hmm anladım hocam. Evet ben Hackintosh kullanıyorum belki onunla ilgisi olabilir ama normal Macbook'larda da değiştirilebiliyor olarak gördüm. Bu yüzden M1 ile alakalı olabileceğini düşündüm.

Bazı Mac kullanıcıları scroll ederken laglı bir deneyim yaşadıklarını ifade ediyorlar, sizde de öyle bir şey olabilir mi?
Eğer varsa bir hocam şu ayarları tavsiye etmişti.

Ekran Resmi 2022-01-31 00.37.14.png

Bunu kapayın ve işletim sistemi sürümünü en sonra yükseltin.
macOS Monterey ile o sıkıntı gitti gibi. Windows'tan sonra scroll lag bariz hissediliyor ama alıştıktan sonra gidiyor.

Geri
Yukarı