2023'te hala iPhone X alınır mı?

suspectred

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde şu an POCO C40 var, 2 ay once falan aldim ama performans acisindan memnun degilim ve iPhone almayi cok istiyorum. Ve F/P olarak da iPhone X tavsiye etti bir arkadasim. POCO C40'i kaca satip saglam iPhone X alirim? Bir de iPhone X alsam sıkıntı çıkarır mı? En az 3 yil lazim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat olarak çok da yüksek değiller. Aynı fiyat bandındalar. X hepsinden daha eski bir cihaz. Son güncellemesi iOS 16’yı aldı ve 2-3 yıl güvenlik güncellemesi alacak. En önemlisi iPhone X kronik sorunlu.
Hayır aynı fiyat bandında değiller tabii ki SE 2020 ve 2022 X’den çok daha iyi telefonlar dolayısıyla çok daha pahalılar sadece XS serisinde fiyat farkı fazla değil ama yine pahalı. X ve 8 serisi fiyatına göre iphone’lar arasında alınabilecek en iyi iphone’lar. İphone tavsiye etmiyorum bu fiyata ama kesinlikle.

Hayır aynı fiyat bandında değiller tabii ki SE 2020 ve 2022 X’den çok daha iyi telefonlar dolayısıyla çok daha pahalılar sadece XS serisinde fiyat farkı fazla değil ama yine pahalı. X ve 8 serisi fiyatına göre iphone’lar arasında alınabilecek en iyi iphone’lar. İphone tavsiye etmiyorum bu fiyata ama kesinlikle.
Bu cihazlar X’den çok pahalı felan değiller. X alınacak cihaz değil. 7000-8000 civarında zaten.

Ama fiyat olarak onlar daha yuksek o yuzden ben X taraftariyim ve neden onlari onerdigini soyler misin?

Bu arada cevremde Samsung telefon kullananlar var ve telefonun arayuzu kasiyor mesela bildirim panelini flaan acinca kasiyor sayfayi degistirirken falan kasiyor ondan Samsung'tan korkuyorum ve ben kucuk telefonlari seviyorum S20 falan hem dikdortgen hem de biraz buyuk benim icin tasarimda onemli yani iPhone X'te Instagram TikTok WhatsApp YouTube Wild Rift MLBB bir de Roblox oynayacagım yani oyle yuksek performans gerektiren oyunlar oynamayacagim XS fiyatlarida yuksek geldi biraz iPhone SEninde amperi dusuk yani X'e cok fazla şey soyleniyor ogrenciyim sonucta cok fazla oyun oynayan birisde degilim ondan istiyorum iPhone X i
Dostum çevrende samsung kullanan insanların telefonu S serisi amiral gemisi mi yoksa A veya M serisi mi? S8 üstü hiç bir S serisi telefon arayüzde kasmaz.

Demiştim dostum. M serisi girişinde giriş seviyesi zaten. A serisininde son 1 yılda çıkmamış her cihazı leş gibi. S21Fe veya S20Fe al rahatına bak. 5-6 yıllık milletin kullanmaktan bir hale getirdiği telefona o kadar para verilmez. Değmez yani. Herkes alıyor ya diyeceksin ama mantıklı ol. Güncelleme desteği bitmiş telefona 11-12K verilmez. Akıl kârı değil. Git o paraya 2.el S21Fe al. Ben şimdiye kadar telefon kullanmamışım dersin :D Ben kullanıyorum ve şahsen diyorum.

Arkadaşlar elimde şu an POCO C40 var, 2 ay once falan aldim ama performans acisindan memnun degilim ve iPhone almayi cok istiyorum. Ve F/P olarak da iPhone X tavsiye etti bir arkadasim. POCO C40'i kaca satip saglam iPhone X alirim? Bir de iPhone X alsam sıkıntı çıkarır mı? En az 3 yil lazim.

iPhone X yerine iPhone XS alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı