iPhone X hala alınır mı?

Şuan iPhone X cihazını kullanıyorum her işimi fazlasıyla görüyor alınabilir mi sorusuna cevabım şahsen evet olur. Ancak ikinci el cihazlara 5500 , 6000TL istiyorlar ki bence fazla. Ayrıca 2. el alacaksanız cihazı iyice inceleyin zira vereceğiniz meblağ yüksek. Ben de cihazımı ikinci el aldım neredeyse 40 dakika inceledim satıcı güvenilirdi. Cihazın FaceID özelliğini satıcının yanında açıp deneyin , kasasına iyice bakın , hoparlörleri deneyin , kameralarla çekim yapın özellikle ekranı iyice inceleyin renkleri , keskinliği kontrol edin. FaceID sorunu olan cihazlar genellikle yan sanayi ekran takılınca bu sorunu yapıyorlar. Benim aldığım cihazın ekranı değişmişti orijinaliyle mesela. Cihazı şarja takın şarj almasında sorun var mı diye bakın. Eğer çevrenizde sizinle gelebilecek ve telefondan anlayan birisi varsa onu da yanınıza alın. Birinizin göremediğini diğeri görüp farkedebilir.

X yerine fırsatın ve paran varsa XS tercih etmelisin. Aralarında çok fark olmasa da en önemli fark xs'in kasasının çelik olması. iPhone 6S 4 yıl kullandım, en son yere düştüğünde kasası hafif de olsa büküldüğü için ekran parçalandı. O yüzden yenisini alırken modeller arasında çelik kasa olanları incelemiştim.

X yerine fırsatın ve paran varsa XS tercih etmelisin. Aralarında çok fark olmasa da en önemli fark xs'in kasasının çelik olması. iPhone 6S 4 yıl kullandım, en son yere düştüğünde kasası hafif de olsa büküldüğü için ekran parçalandı. O yüzden yenisini alırken modeller arasında çelik kasa olanları incelemiştim.
iPhone X cihazının kasası da paslanmaz çelik. Aralarında kamera farkları ve işlemci farkı bulunuyor.

Değil diye hatırlıyordum ama öyleyse bile x a11 işlemciyle geliyor xs a12. A11 işlemcilerde daha yeni kalıcı bir açık çıktığı açıklanmıştı, fırsatı varsa xs alması daha mantıklı.
Tabii ki fırsat varsa XS daha iyi olur. Ancak ikinci el fiyatları X için 5500-6000 XS için 7000 bandında isteyenler var. Bu bütçelerdeyken de sıfır iPhone 11 daha mantıklı.

Çentiği ile Drake'e benzeyen bir telefon tasarımı var.
Iphone 8'de fena değil.
Damla ve Pop-up kameralı bir dizayn farklı bir cihaz bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı