2023'te zorunlu askerlik kalkacak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah aşkına bu milletten yeterince vergi almıyorlar mı?
:) ahahahah güldürmeyin beni Allah aşkına :)
Ben size daha önceden duymadığınız duyunca da şaşıracağınız vergileri söylersem sabaha kadar sürer :)

Konumuz vergi değil teşbih yaptım zaten zorunluluğundan bahsettim konuyu farklı yere çekmeyin.

Dostum, devir değişti. Eskisi gibi kılıç, kalkan, tüfek ile savaşılmıyor, devir teknoloji devri. Ekonomi savaşı var, siber savaş var, bunu anlayamıyor musunuz? Düşman sana nükleer bomba fırlatsa senin askere gitmenin ne anlamı kalacak?
Hocam hayır hala top ve tüfek ile savaşılıyor,bugün Yunanistan-Türkiye savaşı olsa ülkeler birbirlerine atom bombası mı atacak? Güldürmeyin beni.

Bence zorunlu askerliğin kalkmaması gerek, her Türk genci silah kullanmayı öğrenmeli. Aynı zamanda sokaklarda belirli bir kısım askerliğe gidip gelince düzgün bir biçim alıyor. Aynı zamanda 6 ay yapmak istemiyorsanız bedelli yapabilirsiniz.

Savaş anında silahlandırma yapılabilir ayrıca tekrardan belirtiyorum eğer askerlik askerlik olsaydı bedelli denilen bir şey olmazdı.

Bedelliyi yap 10.000 hem hazine yükün azalsın hem de hazineye para girsin. Al 3 hafta; silah tutmayı, ateş etmeyi öğret gönder insanları da. Zaten artık her şey teknoloji ve insansızlaşmaya çalışıyor. Modernize etmemiz lazım sistemi. Diğer tüm bozuk sistemlerimiz gibi...

Bence zorunlu askerliğin kalkmaması gerek, her Türk genci silah kullanmayı öğrenmeli. Aynı zamanda sokaklarda belirli bir kısım askerliğe gidip gelince düzgün bir biçim alıyor. Aynı zamanda 6 ay yapmak istemiyorsanız bedelli yapabilirsiniz.
Maalesef bir insan 7'sinde neyse 70'inde de o dur bunun askerlik hizmetini yapmakla hiçbir alakası yoktur.

Hocam hayır hala top ve tüfek ile savaşılıyor, bugün Yunanistan-Türkiye savaşı olsa ülkeler birbirlerine atom bombası mı atacak? Güldürmeyin beni.

Yunanistana almayı erlerimi göndermeyi planlıyorsunuz eğer böyle bir planınız varsa oradaki Yunanistan askerleri erleri direk temizleyecektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı