2023'te zorunlu askerlik kalkacak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar kimse kusura bakmasın ama askere gitmek istememek büyük nankörlük oluyor...
Ülkeden gitme imkanı verilseydi doğru olurdu ama isteğimiz dışında durduğumuz yeri savunmak istememek normal.

Ülkeden gitme imkanı verilseydi doğru olurdu ama isteğimiz dışında durduğumuz yeri savunmak istememek normal.
Aynen bravo ! katılıyorum. Bu ve bunun gibi düşünenler taş devrinde yaşıyorlar :)
1653414488751.png

Arkadaşlar kimse kusura bakmasın ama askere gitmek istememek büyük nankörlük oluyor...
Adam yıllarca okumuş, dirsek çürütmüş, kalem tutmuş, bir şeylere katkısı olmuş yada katkıda bulunmuş ama sen bu adamı tutup elin ciğeri beş kuruş etmez hapçısının, katilinin, hırsınızın daha doğrusu ahlaksızının arasına askerlik yap diye gönderiyorsun. Şimdi bu adamın askerlik mesleğini yapmak istememesi nankörlük mü?

Adam yıllarca okumuş, dirsek çürütmüş, kalem tutmuş, bir şeylere katkısı olmuş yada katkıda bulunmuş ama sen bu adamı tutup elin ciğeri beş kuruş etmez hapçısının, katilinin, hırsınızın daha doğrusu ahlaksızının arasına askerlik yap diye gönderiyorsun. Şimdi bu adamın askerlik mesleğini yapmak istememesi nankörlük mü?
Bravo ! 👏👏👏👏

Aslında askerlikte okuyan adama askerlik zorunlu değil diye kavram getirilse çok mantıklı olur. Ama ülke şartlarında okuyan adamda bir yere ulaşamıyor.

Umarim abinin belgesini falan atmadın. Hem e-devlet denen yerde dijital olarak sorgulanıyor idi :).
Benim sana bir şeyler kanıtlamaya ihtiyacım yok ki? Böbürlendiğim bir durum da yok. Sen kendi lafının altında ezil diye bunu seninle paylaştım. İnsanlara yalan söylüyor yaftası yapıştırma bir daha.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı