2023'te zorunlu askerlik kalkacak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ekonomi mi kaldı ki katkıda bulunalım? Ben böyle bir sistemde böyle bir şeye %100 karşıyım.

Askerlik vaktin gelsin gitme evine gelip zorla nasıl götürüyorlar bak bakalım.

Yaşın küçük galiba ailenin veya cevrenin anlattıklarıyla düşünüyorsun lakin öyle bir şey yok. 30 yaşına kadar erteleyebilirsin ki 45 yaşına kadar gitmeyip kaçaklar var. Askerlik seni hayata hazırlar iş hayatına evliliğe bir de böyle düşün kardeşim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aklıma direk bu geldi.

Yaşın küçük galiba ailenin veya cevrenin anlattıklarıyla düşünüyorsun lakin öyle bir şey yok. 30 yaşına kadar erteleyebilirsin ki 45 yaşına kadar gitmeyip kaçaklar var. Askerlik seni hayata hazırlar iş hayatına evliliğe bir de böyle düşün kardeşim.
Kusura bakma ama askerlik hiç bir şeye hazırlamaz. Çok hazırlanmak istiyorsan gel benim 6 ay köleliğimi yap sana küfür edeyim hakaret edeyim botlarımı bağlatayım ama ağzını açamazsın askerdesin sonuçta. Tatlı su milliyetçiliğini bırakın artık. Askerliğin hiç bir işe yaradığı yok.

4 tarafı yangın yeri olan bir ülkede zorunlu askerlik biraz zor kalkar, planlarınızı buna göre yapın...

Batıda Yunanistan var. Güney'de Suriye, Irak var. Doğu'da İran, Ermenistan ve yıllarca savaştığın terör örgütleri var. Kuzey'de desen azmış bir Rusya var. Her an bir savaşın çıkabileceği ortamda sen diyorsun ki zorunlu askerlik kalksın :D

6 ay gitmek istemiyorsan parasını verip bedelli yaparsın.

Eskiden kaç yıl önce 16-30 Ay yapılıyordu benim babam 15 Ay yaptı 6 Aya düştü 16-30 Ay falan olsa kimse yapamaz herhalde, Şahsen ben seviyorum askerliği yapmak da istiyorum vatan borcumuz, Diyorlar ya ''tuvalet temizleyip bulaşık yıkıyorsun sözde askersin'' diye olacak abi normal gün'de yapmiyor musunuz? Yeri gelir tuvalet temizlersiniz yeri gelir bulaşık yıkarsınız ama gene Askerliğin havası da bir başka.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı