2023'te zorunlu askerlik kalkacak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kalkmasindan yanayim.
Kimse kimseyi zorla götürmüyor, verirsin 50bin TL 3 hafta hanımcılık yaptırırlar geri gelirsin. Eline ne silah deyer ne de ayağına bir taş deyer.

Zorunlu askerlik de kalkar ise bu ülkeden artık beklentim kalmıyor.
Yok ki para yoksa verirdim.
Silah verip mermi vermeyince erkek mi oluyorsun?
Zorunlu askerlik geri kalmış ülkelere ait bir gelenektir.
Gerilikle alakasi yok ama zorunlu olmasi benim icin iyi degil.

Batı ülkelerinde zorunlu değil çünkü adı üstü batı. Doğuyu sömürge üzerine kurulu adamların korkacak bir şeyi yok. Sen ise cennetin içinde bir cehennemde yaşıyorsun yarın öbürgün savaş çıkmayacağının garantisi yok. Bir silah bile kullanmayı bilmedikten sonra olurda savaş çıkarsa ne halt yiyeceksin kaçışıp duracaksın. Kusura bakma ama bir Türke yakışmaz bu. Gönüllülük esası ile kaç kişiye silah tutmayı öğretebilirsin 1K-10k belki biraz daha fazla. Savaş sırasında bu kadarcık insan mı ülkeyi koruyacak? Maalesef insan garip bir varlık zorlanmadıktan sonra zorlu durumların üstesinden gelmeyi öğrenemiyor.

İsrail, Norveç, Finlandiya, İsviçre, Avusturya, Danimarka, Güney Kore. "Olası tehdit durumunda" ABD, İsveç, Almanya'da çağrılma var.
Modernlikle kiyaslanmasi kadar sacma bir sey yok. Bu devletin ihtiyaci ama ben gercekten gitmek istemiyorum.

İsrail, Norveç, Finlandiya, İsviçre, Avusturya, Danimarka, Güney Kore.

"Olası tehdit durumunda" ABD, İsveç, Almanya'da çağrılma var.

"Olası tehdit durumunda" ne yapacaksın zaten başka? :D
Zorunlu olarak "şartsız" herkesin askere alındığı ve mantıktan uzak bir dayatma içerisindeki bir sisteme alındığı nerede görülmüş?

Zorunlu olarak "şartsız" herkesin askere alındığı ve mantıktan uzak bir dayatma içerisindeki bir sisteme alındığı nerede görülmüş?
Yazdım ya. 2. paragraftaki ülkeler sadece gerekli durumda çağıranlar, ilk paragraftakiler her durumda zorunlu.

İsrail, Norveç, Finlandiya, İsviçre, Avusturya, Danimarka, Güney Kore. Yunanistan'ı kabul edersen onu da ekleyeyim.

Modern ülkerler insanları köle olarak kullanmaz insan hakları, bireysel haklar var. Modern devletlerde böyle saçmalıklar olmaz, bu benim anlayışım değil, gelişmiş insanların hepsi bunu anlayabilir.
Dostum bos bir gelismislik anlayisi o zaman. Buradaki kolelikle askerlik arasinda fark var. Olasi savas durumlarinda egitim veriliyor ve vatan icin hizmet yapiyorsun.

O kolelikle farkli tabi ben gitmeyi istemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı