2023'te zorunlu askerlik kalkacak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eli olan yazmış, her ülkede askerlik zorunludur arkadaşlar bunu ya direkt söylersin ya üstü kapalı. ABD gibi kapitalist kralı çoğu ülkelerde zorunlu askerlik yok ama düşkün insanları kolayca çeker. Normalde kazanamayacağı paradan fazlasını verir, sigortasını yapar bir de her ülkede olan X Yeri Onur Nişanı vb. tarzı şeyler alır insanlar orada patates bile soysa. Ha birde demişler X yeri işgal etsek biz erler askerde patates soyarak ne yapabiliriz ki intihar bu diye. Yahu hiç mi aklınızı çalıştırmıyorsunuz, ilk olarak mesleği bu olan insanlar cepheye gidecek siz de ayak işlerini yapacaksınız olması gereken bu zaten. Gören de komutanlar Yemeksepeti'nden 1.5 iskender+ayran söylüyor sanacak. Sırayla cephe görevi size kadar gelecek, bu sefer ayak işleri için belli bir yaş aralığındaki erkekleri çağıracaklar. Size bir şey olursa, onlar geçecek milli seferberlik falan ilan edilecek. Tabii bu senaryo Kurtuluş Savaşı senaryosu, askere gitmesen/kaçsan bile kurtulamayacağın, evinde otursan bile düşman tarafından öldürülebileceğin senaryo.

Her Türk asker doğar.
Olayın erkeklik ve modernliğe nasıl geldiğini anlamadım. Gayet yeterli sayıda kadın subaylarımız da var.

Umarım kaldırılmaz. Etrafında sürüyle potansiyel düşman var. Sadece zorunlu askerlikte yapılanmaya gidilmesi lazım. Gerçek bir eğitim şart.

Zorunlu askerlik kadar TSK'ya yük bir şey görmedim ben. Gönüllü askerler 10 adet gönülsüz askere bedeldir. En azından işi isteyerek, severek yapıyor. Hem bu sayede askerlikteki saçma sapan tiplerden de kısmen kurtulmuş oluruz. Ama bu hükümet ile 2023'de hiç kalkacağını sanmıyorum.

Ya da yaptırtacaksan İsrail gibi uzun ve güzel eğitimli bir askerlik yaptırtacaksın. Bu haliyle olmaz.

Her Türk asker doğar.
Olayın erkeklik ve modernliğe nasıl geldiğini anlamadım. Gayet yeterli sayıda kadın subaylarımız da var.

Dostum Ben askere gitmeyi istemiyorum benim özgür hakkım burada şöyle bir durum daha var insanların özgürlük haklarınıda çiğiniyorlar.

Mesajım şu milliyetçi arkadaşlar oraya buraya laf atıyorlarya yok vatan görevi bilmem ne Millet sizin gibi asker ayağına köle olacak kadar Enayi mi?

Çok garip, yarın Sultan V. Mehmed Reşad ın emriyle 27 Mayısta 15-19 yaşları arasındaki lise öğrencileri Çanakkale için cepheye alınıcak.Tabi bu olay 107 yıl önce oldu...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok garip, yarın sultan v. Mehmed reşad ın emriyle 27 Mayıs'ta 15-19 yaşları arasındaki lise öğrencileri Çanakkale için cepheye alınacak. Tabii bu olay 107 yıl önce oldu...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O zamanlar askerlik askerlikti şimdiki zamana bakarsak askerlik askerlik mi sence?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdiki askerlikle o zamanın askerliklerini bir tutuyorsan ben sana ne anlatsam boş.
Evinden kimse seni zorla almiyor. Çevirmede vs. kimlik kontrolüne takilirsan en fazla tutanak tutuluyor. Ayrıca zorunlu askerlik kalkmalı hem devlete yük hemde okulu bitmiş, kendi hayatını kurmaya çalışacak kişileri bu ekonomide 6 ay zorunlu askerlik yaptirmanin saçma olduğunu düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı