2023'te zorunlu askerlik kalkacak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Çürük Raporu Almak İçin Gereken Şartlar​

Yürüyememe sorunu,
Konuşamama sorunu,
Görme bozuklukları,
İşitme kaybı,
Uzuv (organ) eksikliği / kaybı
Daha önce geçirilen ciddi rahatsızlıklar (beyin tarafında)
Akıl sorunları ve rapor durumları,
Yaygın anksiyete bozukluğu,
Aşırı kilo veya zayıflık durumu.

T.C vatandaşıysanız ve bunlar yoksa biraz zor alırsınız çürük raporu :) Ya da eşcinsel olduğunuzu kanıtlarsanız askerden muaf tutarlar. Bunların dışında yasalar gereği gitmezseniz askeri mahkemeye çıkarsınız ve savunma verirsiniz. Benden söylemesi.
%40 Engelliler ve/veya DEHB'liler buna dahil mi tıpkı benim gibi. :D

Not: Şizofreni olanlar çürük alır mı? :D

Bence olmalı. Ama şu şekilde

2 Ay sana basit teknikleri ögretecekler. Öyle patates soyma falan değil. Eğer sen istersen bir dilekçe ile daha da üst düzey yapmak istiyorum diye yazılı belge gönderirsin. Senin vücuduna bakarlar hastalık, şekil vb. sorunu var mı diye yoksa tamam gel usta diye alırlar.

Onun dışında 1 1.5 yıl alıp 6 ay patates soydurup tüm askerlik hayatı boyunca sadece 10 mermi atıp "asker" olarak anılması çok saçma. Asker dediğin adam verilen silahın kolu olacak adam ya!

Bence olmalı. Ama şu şekilde

2 Ay sana basit teknikleri ögretecekler. Öyle patates soyma falan değil. Eğer sen istersen bir dilekçe ile daha da üst düzey yapmak istiyorum diye yazılı belge gönderirsin. Senin vücuduna bakarlar hastalık, şekil vb. sorunu var mı diye yoksa tamam gel usta diye alırlar.

Onun dışında 1 1.5 yıl alıp 6 ay patates soydurup tüm askerlik hayatı boyunca sadece 10 mermi atıp "asker" olarak anılması çok saçma. Asker dediğin adam verilen silahın kolu olacak adam ya!
Dostum kimsenin patates falan soyduğu yok. Şu an askerlik şubelerinde bile sivil güvenlik memurları var. Yemekhanelerde aşçılar var, çok ücra bir karakolda değilsen mutfakla işin yok zaten. Diğer dediklerine katılıyorum, silah eğitimi bizim coğrafyada çok önemli.

Kalkmamalı, yarın savaş çıktığı zaman ne yapıcak bu insanlar? Havacıydım komutanlarım sağolsun, her şeyi öğrettiler.

Milli Savunma Komisyonu Başkanı Faruk Özlü, “Türkiye, 2023’e kadar profesyonel askerliğe geçiş sürecini tamamlamalı. Bir profesyonel askerin performansı, üç acemi askere denktir. Profesyonelliğe geçtiğiniz zaman, asker sayısı da otomatik olarak azalır. Profesyonel askerliğe geçildiği zaman, zorunlu askerlik gönüllü olacak” dedi.
Benzeri bir açıklama vardı 2023 sonrası için geçerli bu durum.

Dostum kimsenin patates falan soyduğu yok. Şu an askerlik şubelerinde bile sivil güvenlik memurları var. Yemekhanelerde aşçılar var, çok ücra bir karakolda değilsen mutfakla işin yok zaten. Diğer dediklerine katılıyorum, silah eğitimi bizim coğrafyada çok önemli.
Yukarıdakiler öyle dediği için öyle dedim kusura bakmayın. Onun dışında evet, 1 1.5 yıllık eğitimde 10 mermi atınca asker falan çok saçma. 1 1.5 yılda en az 2000-3000 mermi boşaltması lazım asker dediğin adamın. İşini profosyonel şekilde yapanlar ise yani artık kilometrelece ötedeki adamın kafasını uçurur şeklinde bir eğitim almış birisi hayatını o işe adamıştır zaten. O tür bir eğitim için seni alıp testlere tabi sokmalı, eğer geçersen de artık ömrünü adadığın için o 2000 3000 mermi atan adamların 10 katını belki 20 katını yaparsın işin ehli olursun.

Bu kadar saçmalık bir düzene bu kadar şacma hareketler yakısırdı zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı