21.000 TL sistem tavsiyesi

Hayali bir sistem gibi kokuyor, ama ben yinede önerimi yapıyım. Şimdi dostum o bütçelerde 2080 Ti alınabiliyor, ama ne kadar gerekli ? 1080P bir monitör ile kullandığında verim pek alamazsın. 2080 Ti yüksek çözünürlüklerde oyun oynamak için tasarlandı. En az 2K bir monitör gerekli. Bu durumda İntel almanın da sana bir faydası yok, çünkü İntel'in tek çekirdek farkı 1080P'de ortaya çıkıyor 2 ve 4K'da farkları yok. Soğutucu masrafı da böylelikle olmaz. Hangi oyunları oynamayı düşünüyorsun ?

Hayali bir sistem gibi kokuyor, ama ben yinede önerimi yapıyım. Şimdi dostum o bütçelerde 2080 Ti alınabiliyor, ama ne kadar gerekli ? 1080P bir monitör ile kullandığında verim pek alamazsın. 2080 Ti yüksek çözünürlüklerde oyun oynamak için tasarlandı. En az 2K bir monitör gerekli. Bu durumda İntel almanın da sana bir faydası yok, çünkü İntel'in tek çekirdek farkı 1080P'de ortaya çıkıyor 2 ve 4K'da farkları yok. Soğutucu masrafı da böylelikle olmaz. Hangi oyunları oynamayı düşünüyorsun ?
Hocam yorumun için sağol sistem evet hayal fakat alacağım gerçekleştireceğim bir hayal en geç martın 5 inde alacağım ve buraya da atacağım inşallah kafam allak bullak oldu düşünmekten araştırmaktan bu kadar para veriyorum uzun yıllar gitsin istiyorum sonradan yani upgrade yaparken çok birşeye ihtiyac duysun istemiyorum yayın yapma gibi bir planım var hertürlü oyunu oynuyorum neredeyse owerwatch smite csgo pubg fortnite apex farcry aklınıza gelebilecek çoğu oyunu oynayacağım emin olun youtube videolar atabilirim yani bilmiyorum bu kadar para veriyoruz herşeyi yapabilirim diye umut ediyorum şahsen.

Ve dediğiniz gibi eğer 2080 ti alırsam en kötü 2k alıcam monitörü ama çok pahalılar gerçekten çok bütçe ayıramadığım için 23veya 27 inch 2k 1ms 144hz monitörlere bakıyorum genelde gerçekten pahalılar o konuda kararsızım ama dediğim gibi 2k veya 4k yaptıgımda bana tutupta 40fps 50fps verecekse oynayamam genelde owerwatch pubg tarzı oyunlara yönelirim diye düşünüyorum

@Cemil DEMİRTAŞ RTX 2080TI 2K çözünürlükte oynadığınız oyunlarda 100 FPS altına düşmez. Eğer 1080p alırsanız oyun oynarken ekran kartı %60 civarı falan kullanılır ve vermesi gerekenden düşük FPS verir. YouTube'a girip RTX 2080TI benchmarklarını izleyin. Bu sayede hangi oyunda hangi çözünürlükte kaç FPS veriyor görürsünüz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam yorumun için sağol sistem evet hayal fakat alacağım gerçekleştireceğim bir hayal en geç martın 5 inde alacağım ve buraya da atacağım inşallah kafam allak bullak oldu düşünmekten araştırmaktan bu kadar para veriyorum uzun yıllar gitsin istiyorum sonradan yani upgrade yaparken çok birşeye ihtiyac duysun istemiyorum yayın yapma gibi bir planım var hertürlü oyunu oynuyorum neredeyse owerwatch smite csgo pubg fortnite apex farcry aklınıza gelebilecek çoğu oyunu oynayacağım emin olun youtube videolar atabilirim yani bilmiyorum bu kadar para veriyoruz herşeyi yapabilirim diye umut ediyorum şahsen.
@Travis

İlk gönderiye bakarak yazıyorum, soğutucu olarak Cooler Master ML360R ve kasa olarak da Thermaltake View 71/91 veya Corsair Obsidian Series 1000D seçilebilir.

Render ile uğraşabilirim fakat çok uğraşacağımı sanmıyoru amd tabanlı olmasına çok sıcak bakmıyorum ryzen 3. nesil bekleyemem marttan sonra doların artacağı yönünde çok fazla duyum alıyorum bundan sonra düşeceğinden emin değilim fakat çıkacağından eminim o yüzden bekleyemiyorum en geç martın 5 inde karar verdiğim sistemi satın alacağım buraya da atacağım. Overclocka gelirsek öyle bi düşüncem yok ama oda olabilir yapabilirim en kötü sıvı soğutmam olsun istiyorum çok zorlamam bir çıta yükseltirim atıyorum ileriye dönük bir sistem istiyorum o yüzden yeni nesil olmasını istedim fakat baktığımda i9 9900k fiyat olarak biraz fazla gözüktü gözüme biraz zorlarsam alabilirim az para değil 4-5 aydır her gün araştırıyorum en doğru parçaları bulmak istiyorum elimdeki bilgisayarı 10 sene önce aldım casperin klasik pc lerinden zamanında 2000bin tl almıştım bu 10 sene dayandıysa şu anki alacağım sistem bi 15-20 sene götürür diye düşünüyorum açıkcası herhangi bir problem çıksın istemiyorum çok araştırmaktan kafam bulandı artık ekran kartı olarak msi 2080 ti gaming x trio çok hoşuma gidiyor parası değermi bilemiyorum anlayacağınız yardımınıza çok ihtiyacım var :D
ne yazdığımı ben bile pek anlamadım o kadar kafam bulandı kusuruma bakmayın :D

373015

Hocam öncelikle 1080p monitör biraz saçma olmuş öyle güzel bir sisteme ve kasa biraz küçük olmuş bence böyle bir sistem kurman senin için daha iyi olacaktır.

bu paranın yarısına bile cayır cayır sistem toplarım baya hayal diyebilirim bu parayı vermek saçmalık her ne olursa olsun ileride zayıf kalacak madem bu kadar paran var 10binlik bir sistem diz kalan paranida at faize arada sistemi güncelle kardeşim

10 binlik sistemle yayında yaparsın videoda çekersin her haltı yaparsın hatta rx580le bile video çekip yayın yapabilirsin artık sistemler çok ciddi güçlendi eskidendi o yayın bilgisayarları vs

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı