21 yaşında saç dökülmesi neden olur?

Ben çok takmıştım bu konuya, eğer günde 100-150 tel dökülüyorsa bu normal kabul ediliyor, ama eğer daha fazla dökülüyorsa cildiyeye görünmen gerekir. Cildiye büyük ihtimalle loprox tarzı şampuan yazacaktır, ben loprox kullanıyorum ve çok işe yarıyor, sana ne yazdığını bilmiyorum. Ama saç dökülmesini sıfır'a indiremezsin bu imkansız, ki zaten 100-150 Tel'e kadar bu normal kabul ediliyor, yerine yeni saçlar çıkıyor. Son olarak kan ver ve değerlerine baktır, bir vücütta bir şey eksik olabilir.

Yalnız cildiyenin verdiği loprox şampuan çok fazla işe yaradı bende.

Hiç etki etmez demiyorum ama yüzdelik olarak genetik daha baskın.

Arkadaşlar maalesef eğer genetiğinizde erkek tipi kellik varsa istediğinizi uygulayın sadece dökülmesini geciktirirsiniz. Eninde sonunda o saçlar seyrelecek ve tamamen dökülecek.

Mevsimsel geçişlerde çok olur ki her gün farklı farklı hava durumları yaşıyoruz.
Senin yapman gereken; sağlıklı beslenmek, sitresten uzak durmak, saç bakımı yapmak. Mesala kırıklarını aldır direkt.

Yaş 21 ve saç anormal şekilde dökülüyor (ciddi hızlı yani günlük normal dökülmeyi biliyorum benim saç komple gidiyor). Genetik olarak yatkınım zaten böyle giderse 27 yaşında sahalara Johny Sins olarak devam etmek zorundayım. Doktora gittik 2-3 kere klasik konazol şampuan çakıyorlar bir işe yaramıyor, sertleştiriyor ve sadece kime sorsam dermanı yok diyor. Bu hastalık dünyada yüzyıllardır olan bir şey hala çaresi bulunmadı mı? Bana bulunmaması mantıksız geliyor saç ektirme mevzusuda bana göre saçma çünkü eski saçla alakası yok ve çok çirkin duruyor genelde. Her neyse bu durumdan muzdarip, senelerce mapus yatmış tecrübeli agaların yorumlarını bekliyorum.
Kan tahlili falan yaptılar mı ve devlet doktorları utanmasa bakmıyacak özele gitmekte fayda var benim vitaminsizlikten dökülen saçlarımı genetik deyip göndermişlerdi verdiği şampuan ve solisyonlar saçı bin beter ediyor kendim kullandım 2 yıl boyunca kullanmaz olaydım

Kan tahlili falan yaptılar mı ve devlet doktorları utanmasa bakmıyacak özele gitmekte fayda var benim vitaminsizlikten dökülen saçlarımı genetik deyip göndermişlerdi verdiği şampuan ve solisyonlar saçı bin beter ediyor kendim kullandım 2 yıl boyunca kullanmaz olaydım
5 gün sonra özele gidecem 2 sene önce kan tahlili yapmıştı bir hap vermişti ama sanırım genetikte var demişti.

5 gün sonra özele gidecem 2 sene önce kan tahlili yapmıştı bir hap vermişti ama sanırım genetikte var demişti.
Genetik dediğine bakmayın 2 yıldır hastaneye bu konu yüzünden gidiyorum kansızlıktan dolayı veya vitaminsizlikten dolayı olsa bile genetik deyip uğraşmıyorlar ki ben çok garantici bir insan olduğum için devlet hastanesi sağlık ocağı ve özelde test yaptırdım 1 haftada 2 test devlette 1 test özelde yaptırdım testler devlettin hastanesine yaptığım normalken özelde yaptırdığım testte b12 200 devlette 358-355 arası geziyordu b12 iğnesi vermişlerdi ve biraz da d vitamini çinko verdi bu dediğim olay bu yıl 2 ay önce oldu vitaminsizlikten dolayı da saçlar çok dökülüyor hatta açılıyor devletteki doktorlar düşük doz b12 vitamin verdiği için b12 seviyem yükselmemiş iğne verdiğinde baya yükseltmiştim ve dökülme durmuştu tabi bende vitaminsizlik üst seviye olduğu için tekrar edebiliyor siz alırsanız 3-4 günde saçlar dökülmeyi kesiyor

Geri
Yukarı