220.000 Suriyeli Bebek Dünyaya Geldi

Bence de öldürmek doğru değil. Zorla sınır dışı etmemiz gerekir. Öldürürsek gerçekten ''barbarlaşmış'' olarak görülürüz. Avrupa olmadığımız halde barbar derken şimdi gerçekten barbar oldunuz der.
Desinler. Ben ülkemde neden 2. sınıf konumuna düşeyim, diğer insanlar bir şey diyecek diye acaba?

Sizi ülkenizde 2. sınıf konumuna düşüren sözde ''misafirleri'' bu kadar sevmeniz de onlar kadar acınası.
İkinci sınıf falan değilim. Kendinizi ikinci sınıf konumunda görüyor veya o dereceye düşürüyorsanız bu sizin sorununuz.

Ayrıca toplumu sınıflandırmak da ne kadar doğru bilemiyorum.

Ben sadece ve sadece insani açıdan bakıyorum olaya, siyaset ve para umrumda değil.
Hocam tamam da onlar hep bebek olarak, çocuk olarak kalmayacaklar ki onlarda herkes gibi bir yetişkin bir birey olacak. Onlarda doğadaki diğer canlılar gibi hayvanlar ve içgüdüleriyle hareket eden canlılar. Annelerin, babalarının alışkanlıklarını benimseyecekler. Burada Devlet'in bekası söz konusu beni ilgilendiren yoksa 10 milyon Suriyeli olsun.
Gözünü burada açan adam burayı yurdu bilir, insan kendisine iyilik yapanı asla unutmaz gerçekten insansa. Arada dengesizler illa çıkıyor, onun dışında da birçok gördüğüm Suriyeli var adamlar üzerinde, yakasında Türk bayrağı taşıyıp geziyor. Almanya'da doğan Türk vatandaşlarımızın nasıl orada ayaklanma çıkarıp bağımsızlık elde etme düşüncesi yoksa, bunların da olmayacak. En azından şahsi görüşüm bu yönde.
----------------
Özetle soran ve 3 senelik mesajı alıntılayıp yazan arkadaşlar için, görüşüm halen aynı. Biz anlaşamayacağız ne olursa olsun zaten, birbirimizin kalbini ağır sözlerle kırmaya gerek yok. Daha güzel başka konularda başka güzel mevzuları konuşmak dileğiyle.

Şuraya da bırakayim, @Onur Altuğ Sever'in 3 yıl önce dile getirdiği ve katıldığım bir mesaj:
Benim vergilerimden 1 kuruş Suriyelilere gidiyorsa haram ediyorum. Ben sabah akşam çalışıyorum, kazandığım üç kuruş parayla fahiş fiyata elektronik bir eşya alıyorum, dünya kadar yol parası veriyorum, zaten her üründe özel tüketim vergisi var. Suriyeliler ne yapıyorlar; üremekle ve denize girmekle meşguller, ülkelerinde savaş var ama ne hikmetse bayramlarda ülkelerine gidebiliyorlar.

İkinci sınıf falan değilim. Kendinizi ikinci sınıf konumunda görüyor veya o dereceye düşürüyorsanız bu sizin sorununuz.
Yurtdışına çıkmadım demene gerek yoktu şuan anladım zaten.
Acilen konu kapatılmalı sinir krizi geçircem süper humanist arkadaşları suriyeye davet ediyorum.Hayatlarını orda devam ettirler umarım.

Kendimi düşürmüyorum. Ben 4. sınıfta daha etkinliklere seçilmezken, Suriyeliler şık şık kıyafetler, çantalar, eşyalar alıyordu bedavadan. Ben o kadar çalışıp sınavlara giriyorum, yüksek alıyorum, derse katılıyorum, gecelere (saat 1-2 ye kadar) ödev yapıyorum. Onlar 20-30 alıp sınıftan geçiyorlar. Şimdi ben bu durumda nasıl 2. sınıf olmuyorum?
Yurtdışına çıkmadım demene gerek yoktu şuan anladım zaten.
Acilen konu kapatılmalı sinir krizi geçireceğim! Süper humanist arkadaşları Suriye'ye davet ediyorum. Hayatlarını orda devam ettirler umarım.
Tartışmaları kaldıramıyorsanız tartışmaya katılmayabilirsiniz.

Desinler. Ben ülkemde neden 2. sınıf konumuna düşeyim, diğer insanlar bir şey diyecek diye acaba?
Beni yanlış anladın sanırım. Bize bir şey diyecek diye atmayalım demedim. Atalım ama öldürmeyelim dedim. Gitmezlerse zorla sürgün edelim. Öldürsek harcadığımız kurşuna yazık olur gerçi.

Kendimi düşürmüyorum. Ben 4. sınıfta daha etkinliklere seçilmezken, Suriyeliler şık şık kıyafetler, çantalar, eşyalar alıyordu bedavadan. Ben o kadar çalışıp sınavlara giriyorum, yüksek alıyorum, derse katılıyorum, gecelere (saat 1-2 ye kadar) ödev yapıyorum. Onlar 20-30 alıp sınıftan geçiyorlar. Şimdi ben bu durumda nasıl 2. sınıf olmuyorum?

Tartışmaları kaldıramıyorsanız tartışmaya katılmaya bilirsiniz.
Katılıyorum. Bende aynı ayrıcalıklardan istiyorum.

Katılıyorum. Bende aynı ayrıcalıklardan istiyorum.
Mesajı yeniledim.
Beni yanlış anladın sanırım. Bize bir şey diyecek diye atmayalım demedim. Atalım ama öldürmeyelim dedim. Gitmezlerse zorla sürgün edelim. Öldürsek harcadığımız kurşuna yazık olur gerçi.
Öldürmek için kurşuna gerek yok. Başka yöntemler var. Devlet zorla sürgün etmediği sürece bizim tek yapabileceğimiz öldürmek.

Ben sadece ve sadece insani açıdan bakıyorum olaya, siyaset ve para umurumda değil.
Umurunuzda olmaması da sizin sorununuz.
İster kabul edin ister etmeyin kapitalist bir düzende yaşıyoruz. Bu düzende duyguların ve insanlığın bir gram bile değeri yok.
Açlık sınırının 8.9K olduğu ve asgari ücretin 2.5K olduğu ülkede her şeyden çok ekonomiyi düşünmeliyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı