220.000 Suriyeli Bebek Dünyaya Geldi

İnsan olduktan sonra, edebiyle durduktan sonra niye gezmeyeyim? Orada burada ırkçılık/turancılık bitti, bırakın bu faşizmi diye gezenler siz değil misiniz? İnsana saygı buradaki muhabbet, bir iki tane dingil saçma sapan hareketlerde bulundu diye koca ırkı ve milleti suçlayacak değilim. Bu kafatasçılık başka bir şey değil.

Suriyeli bir tane mafya varsa, Avrupa'da da zibilyon tane Türk mafyası var. O halde biz de adam akıllı rahat duralım gittiğimiz yerlerde.

Pardon unutmuştum, kaç gündür bir mafya liderinin sözünü dinleyip, hop oturup hop kalkıp utanmadan devleti kötülüyordu birçok kişi :) O yüzden mafyanın ağzıyla konuşanların görüşleriyle yazanlar bana vatanseverlik rolünü oynamasın. Sevmiyorum bu ayakları.
Bana Sedat Peker'i söylüyorsan emin ol ki Sedat Peker umurumda bile değil.

Evet ben faşist birisiyim. Hitler gibisini yapacak kadar acımasızım da.

Benim ülkemde, benim milletimin refahını bozana yer yok. Hatta sınırı genişlettim. Benim ülkemde Arap ve Arap kökenliye yer yok.

Evet ben o kadar faşist bir insanım ki öldürecek kadar gurursuz ve zalimim.

Bu arada size herhangi bir kin beslemem yok. Sadece fikirlerimiz hiçbir şekilde uyuşmuyor.
Çünkü siz insancıl yaklaşıyorsunuz; ben faşist yaklaşıyorum.

Umurunuzda olmaması da sizin sorununuz.
İster kabul edin ister etmeyin kapitalist bir düzende yaşıyoruz. Bu düzende duyguların ve insanlığın bir gram bile değeri yok.
Açlık sınırının 8.9K olduğu ve asgari ücretin 2.5K olduğu ülkede her şeyden çok ekonomiyi düşünmeliyiz.
Ben de kapitalist düzeni sevmiyorum zaten?

Duyguların ve insanlığın değeri yok diye biz de mi insana değer vermeyelim? Halen anlayabilmiş değilim.

Ayrıldığımız nokta bu işte hocam. Para ve siyaset benim gibi insanların umrunda olan bir şey değil.

Ben de kapitalist düzeni sevmiyorum zaten?

Duyguların ve insanlığın değeri yok diye biz de mi insana değer vermeyelim? Halen anlayabilmiş değilim.

Ayrıldığımız nokta bu işte hocam. Para ve siyaset benim gibi insanların umrunda olan bir şey değil.
Suriyeliler umrundan ama onlara harcanan para vakit verilmeyen intihar eden işçiler umrunda değil demi ? Kendini öldüren öğretmenler.Konuşmalarından seni anlamak çok kolay.

Duyguların ve insanlığın değeri yok diye biz de mi insana değer vermeyelim?
Evet, vatanseverlik bunu gerektirir.
Vannevar Bush ve James B. Conant, ABD için atom bombasını geliştirdiler. Milyonlarca Japon öldü. Vatansever değiller mi? Öyleler, hem de en alasından.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı