22K telefon önerisi

Prokingest875

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rtx 3050 İ5 11400H Laptop
Arkadaşlar merhaba. Yaklasık 1 ay sonrası için telefon almayı planlıyorum. Bütçem 22 23 olabiliyor dahası zor GT2 Pro igen 1'den dolayi ısınma problemli olduğu söyleniyordu ilk zamanlar gerçekten öyle mi alınır mı? Ya da bu fiyatta başka öneriniz olur mu?

GT 2 Pro’nun ısınma problemi yok, soğutma kapasitesi 6,5 watt ancak S22 & S23 FE modelleri varken alınmaz. Daha premium, daha iyi telephoto & ultra geniş açı sensörü (main sensörleri aynı) ve küçük & kompakt cihaz istiyorsanız S22, daha büyük, daha iyi termal başarım, dolayısıyla daha iyi sürdürülebilir performans ve bir nebze daha iyi pil performansı için de S23 FE’ye bakabilirsiniz ancak S22 kadar premium bir ürün değil, ucuz hissettiriyor; A54 neyse o. SoC ve kamerada da benzerler fakat kamera tarafında S22’nin lehine hissedilir avantajlar var, içeriğimde belirttim zaten.

Bu 3 cihaz arasından en iyi termal başarıma sahip model S23 FE fakat yük altında olmadığı sürece hepsi serin çalışır.

Arkadaşlar merhaba. Yaklasık 1 ay sonrası için telefon almayı planlıyorum. Bütçem 22 23 olabiliyor dahası zor GT2 Pro igen 1'den dolayi ısınma problemli olduğu söyleniyordu ilk zamanlar gerçekten öyle mi alınır mı? Ya da bu fiyatta başka öneriniz olur mu?
Merhaba. Açıkçası 1 ay sonra ne olacağını kestirmek zor, malum yeni yıl yeni zamlar demek. GT2 Pro'yu Nisan'dan beri kullanıyorum, 9 ay olacak. Özelliklerine değenecek olursam;

- QHD+, 526PPI, LTPO, 10bit renk derinliği, DCI-P3 100% ve HDR10+ destekli olan ve Gorilla Glass Victus ile korunan ekranın kalitesi segmentinin çok üstünde, oyun oynarken ve içerik izlerken şahane bir deneyim sunuyor.
- Elde tutuş hissiyatı premium, çerçeveler yok gibi. Öyle ki telefonu kılıfsız kullanmayı daha çok seviyorum.
- Kasası metal, gayet kaliteli ve arka dokusu oldukça hoş.
- Arayüzü sade ve akıcı.
- Ana kamera gayet kaliteli imx766 sensörü ile 8k 24fps'e kadar video çekebiliyor.
- 1. yardımcı kamerada 50mp'lik 150 derece geniş açı kamerası bulunuyor.
- 2. yardımcı kamerası aslında bir mikroskop lens ve herhangi bir nesneyi veya insan tenini bile mikroskobik olarak gösterebiliyor, ortaya enteresan detayda fotoğraflar çıkıyor.
- Ön kamerada EIS var ve Nothing Phone 2 ile aynı Sony sensörünü kullanıyor.
- Cihazda kasaya iyi dağıtılmış bir soğutma sistemi var, dolayısıyla termal başarımı segmentindeki diğer tüm cihazlardan üstün ki bu da sürdürülebilir bir performans sağlıyor.
- Oyunlar için ayrıca bir GT Modu var. Birçok farklı özellikleri de mevcut.
- Bluetooth aplikasyonları ve navigasyon özellikleri oldukça gelişmiş.
- Dolby Atmos destekli Hi-Res audio sertifikası da bulunmakta, hoparlörü tatmin ediyor.
- 65w hızlı şarj ile oldukça hızlı ve kısa sürede şarj edilebiliyor. Mesela aceleniz var ve evden çıkmanız gerekiyor, hazırlanana kadar 5-10 dk şarja taktığınızda sizi gün boyu idare edebiliyor.
- Cihaz kutudan ekran koruma filmi, 65w şarj adaptörü ve özel kılıfıyla çıkıyor. Birçok markanın artık kutusunda göremiyoruz bunları ne yazık ki.
- Gerek CPU, gerekse GPU anlamında Exynos 2200'den önde bir işlemci 8 gen 1. Yani Snapdragon'un ölüsü bile Exynos'tan iyi.

Son olarak ülkemizde satılan 8 gen 1'li en iyi cihaz GT 2 Pro'dur. 256gb olanı gayet f/p bir ürün. Şu an için bu fiyat bandında başka cihaza bakma derim, 1 ay sonra yeni gelecek cihazların fiyatlarına göre tekrar bir değerlendirme yapılabilir.

- Gerek CPU, gerekse GPU anlamında Exynos 2200'den önde bir işlemci 8 gen 1. Yani Snapdragon'un ölüsü bile Exynos'tan iyi.
S23 FE kasasındaki daha yeni bir faba sahip olan Exynos 2200 ile çok da farklı değil. Kaldı ki S22 kasasındaki 4LPE Exynos 2200 ile CPU’da denkler, GPU’da 8 Gen 1 %30 daha güçlü, şu an fark neredeyse kapandı ve Exynos 2200 daha az güç tüketiyor. Abarattığınız kadar farklı yongalar değiller yani, aynı ayardalar.

GT2 Pro iyi cihaz ya da Samsung tarafında geniş rahat ekran ve pil sıkıntısı olmayan S23FE de mantıklı.

Yani batarya konusunda biraz rahat olmak istiyorum S23FE ya da GT2 Pro düşünüyorum ama bazen de diyorum zorlasam da S23 mü alsam diye, sonra 2K fazlasına GT3 var o da beni düşündürüyor. Sizce 28 29k fiyata S23 mü daha mantıklı 32K ya Realme GT3 mu mantiklı?
Günde 1bucuk 2 saat pes oynarım biraz sosyal medya ve kamera da önem arz eder benim için eğer alabilecek olsaydım bu fiyatlarda S23 mü GT3 mu derdiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani batarya konusunda biraz rahat olmak istiyorum S23FE ya da GT2 Pro düşünüyorum ama bazen de diyorum zorlasam da S23 mü alsam diye, sonra 2K fazlasına GT3 var o da beni düşündürüyor. Sizce 28 29k fiyata S23 mü daha mantıklı 32K ya Realme GT3 mu mantiklı?
Günde 1bucuk 2 saat pes oynarım biraz sosyal medya ve kamera da önem arz eder benim için eğer alabilecek olsaydım bu fiyatlarda S23 mü GT3 mu derdiniz?
S23 daha iyi bir cihaz. S23 FE'den & S22'den cikmaniza da fersah fersah deger.

Geri
Yukarı