24 ay taksitle iPhone 11 almak

Nerden çıkardınız bunu? Sadece düzgün ve kararlı çalışmasından dolayı uygulamaların daha uyumlu çalışması donanımı verimli kullanabilmesi benim için yeterli bir sebep.
Android de aynısını yapıyor hatta işletim sistemi olarak son güncelleme ile İOS'tan daha hızlı ve stabil. Iphonlardaki batarya problemlerinin hiçbiri de android ürünlerde yok. Uyumluluk olarak ise bir uygulama her zaman ilk android cihazlara çıkar. Donanım açısından ise samsung'un 2000 liralık ürünlerinde bile 6gb ram kullanması sanırım farkı gösteriyor. Bunları düşünmenizi de tavsiye ederim.

Bizdeki 4 senelik iPhone 7'de hiçbir sıkıntı yokken Note 4 illallah ettirdi bana tabii nedense.
Android üreticileri çok fazla model ürettiğinden eski cihazlarının arkasında durmuyor hocam. Hepsine teker teker yazılım yazmak imkansız neredeyse. Custom Rom falan yazılmadıysa o cihaza geçmiş olsun. Geri dönüşüme gidip artık evlerde leğen, maşrapa olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Ancak Apple çok fazla model üretmediğinden teker teker hepsine yazılım yazabiliyor ve bir cihazın ömrü 5-6 sene oluyor böylece. İPhone 5S mesela İOS 7 ile geldi en son İOS 12 aldı. 2013-2018 arası çıkan tüm büyük İOS sürümlerini aldı. 2018'den beridir de İOS 12 için çıkan güvenlik güncellemeleri almaya devam ediyor. 2023 yılına kadar da alacak gibi bu güncellemeleri.

Android'de aynısını yapıyor hatta işletim sistemi olarak son güncelleme ile IOS'tan daha hızlı ve stabil. Iphonlardaki batarya problemlerinin hiçbiri de Android ürünlerde yok. Uyumluluk olarak ise bir uygulama her zaman ilk Android cihazlara çıkar. Donanım açısından ise Samsung'un 2000 liralık ürünlerinde bile 6 GB RAM kullanması sanırım farkı gösteriyor. Bunları düşünmenizi de tavsiye ederim.

RAM olayı mı yine? Stabil değil kardeşim uygulamalar iOS için daha optimize edilmiş şekilde sunuluyor. Hatta bunu Android kullancısı olan kerem enginar dahi söyledi inanmıyorsan hatta açıklamasınıda yaptı. Android fanboyusunuz belli yine 2000 liralık ergen telefonlarını bana öveceksiniz Xiaomi Redmi Note 8 gibi herkesin ağzında sakız gibi ucuz olunca. Artık her yerde görmekten 🤮 gelmişti.

RAM olayı mı yine? Stabil değil kardeşim uygulamalar iOS için daha optimize edilmiş şekilde sunuluyor. Hatta bunu Android kullancısı olan kerem enginar dahi söyledi inanmıyorsan hatta açıklamasınıda yaptı. Android fanboyusunuz belli yine 2000 liralık ergen telefonlarını bana öveceksiniz Xiaomi Redmi Note 8 gibi herkesin ağzında sakız gibi ucuz olunca. Artık her yerde görmekten 🤮 gelmişti.
Kimin fanboy olup olmadığı gayet ortada aslında. Karşılıklı fanboysunuz.

@Ecmel Android bir sanal makinedir. Sanal makine ise verimli çalışmak için RAM'e ihtiyaç duyar. Bu yüzden Android çok daha fazla RAM ister. Ama İOS bir sanal makine değildir. Direkt donanımı kullanır. Ve kendisi çok fazla RAM'e ihtiyaç duymaz. Daha çok işlemci ve depolama birimi ağırlıklı bir işletim sistemidir.

Ayrıca İOS yapısı gereği RAM'de sadece 2-3 tane uygulama çalıştırır bunlarda sık kullandığınız uygulamalar olur. Gerisini ise depolama birimlerinde yani NAND üzerinde tutar. Android ise uygulamaları NAND üzerinde değil direkt RAM üzerinde tutar. Bu yüzden Android daha fazla RAM ister. İOS bu yüzden daha az RAM'e ihtiyaç duyar. Şunu bir anlayamadınız gitti.

Daha önce Iphone kullandığımı söyledim ki andorid fanboy olacak kadar da hiçbir telefona bağımlı olmam gördüğüm kadarıyla siz İOS'a olmuşsunuz bağımlı ve asgari maaş alan birine bile iphone 12 al diyebilirsiniz diye düşünüyorum. Fakat sonuç olarak kullandığınız telefonun sadece "Türkiye'de" masaya çıkartıp ben de Iphone var havası atmaktan başka hiçbir işe yaradığı da yok kamerası güzel dediğiniz telefonun kamerasının daha iyisi 2000-3000 TL olan telefonlarda var. Her yıl aynı tasarıma bir kaç şey ekleyip tasarım bile değiştirmeyen ekranını Samsung'tan yaptıran bir markadan bahsediyoruz. Profil resminiz bile onların reklamını yapıyor. Stabil değil diyorsun bende neden stabil? Senin batarya bir günü atlatamazken ben bir batarya ile üç gün geçiriyorum. İOS işletim sistemi sade bir işletim sistemi diye seviyor olabilirsiniz fakat bu sizi kısıtlamaya gidiyor. Andorid açık bir sistem ve dilediğinizi yapabiliyorsunuz. Ergen telefonu dediğiniz telefonlar sizi kazıklayan markadan bin kat iyi işleri daha ucuz maliyete yapan firmalar. Hem de bir telefona ergen telefonu diyecekseniz bunu Iphone'a diyebilirsiniz. Bir kafeye gidince masaya o telefonu koyunca cool falan olmuyorsunuz. İnsanlar bir telefona 10bin TL vermek zorunda değiller. Bataryalarını bir düzeltmediler nasılsa zaten. Iphone'u gömmek gibi bir derdim yok fakat yaptığınız eleştiriler çok taraflı. İOS işletim sistemini uzay çağı sanma sebebiniz bu işte.
Tamam arkadaşlar İOS çok iyi siz kullanın bir telefona 24 ay taksit yapacak kadar para yığın ve millet 2000-3000 TL verdiği telefonlara aynı şeyleri yapabilsin. Aldığınız ekranlar bile rakip firmadan. Çok fazla denilecek şey var ama ben sizin aksinize bir telefona bağımlı bir kişi değilim. Ben daha önce Iphone da kullandım diyorum ama anlamıyorsunuz. Eleştiri yapacaksınız tarafsız olun.

Geri
Yukarı